Skocz do zawartości

Dysze spryskiwaczy szyby przedniej...


misha

Rekomendowane odpowiedzi

Czy tylko ja mam tak, ze mi sie non stop zapychaja? Czy to moze przypadlosc tego sprzetu... A jesli tak, to czy idzie jakos z tym skutecznie zawalczyc? Bo kurde :> nie mam takiego malego wyciora zeby to non stop przepychac :duh:

 

P.S. Jesli juz o tym bylo, to sorka, ale w opcji szukaj nie znalazlem nic wspolnego z dyszami czy spryskiwaczami w E30...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno się zapychają? U mnie jak przestał lecieć płyn okazało się, że uszkodzeniu uległ ciśnieniowy układ podtrzymywania cieczy w przewodach. Pięć lat jeżdżę e30 i właśnie w zeszłym miesiącu padło pierwszy raz, więc ciężko mi byłoby stwierdzić że ciągle się zapychają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja to nie lac wody kranowki i wszystko bedzie ok w wielu autach mialem wlasnie taki sam problem.Oszczednosc i bokiem mi to wychodzilo a jeszcze jak takie blotko bylo na ulicy i polecialo na szybe a tu klapa nie leci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :jawdrop: :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj waolczyłem ze spryskiwaczami... co za przypadłość.

Wymontowałem je z auta, wziąłem jakieś ustrojstwo do czyszczenia

łazienki (ma likwidować kamień z nacieków), wstrzyknąłem najpierw na

15 minut od strony wężyka. Następnie opłukałem wodą. Ponownie wstrzykiwałem na kolejne 15 minutek. Za 3 razem płyn wyszedł przez

dziurki. Zostawiłem na kolejne 15 minutek. Pienilo się ładnie. Trochę kamienia musiało być. Nastęnie od strony wylotu powciskałem

szpilkę i to tyle.

 

Po zamontowaniu. Strona kierowcy sprawna w 100%, strona pasażera

na 60%. Wcześniej oba spryskiwacze zatkane na amen.

pozdrawiam

Marek

E32 750 V12 r. 91

Opel Senator B 3.0 24V

Omega 3000

Jeep Cherokee 4.0

Jeep ZJ 5.2

http://img129.imageshack.us/img129/2398/bmwe327501uv3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja to nie lac wody kranowki i wszystko bedzie ok w wielu autach mialem wlasnie taki sam problem.Oszczednosc i bokiem mi to wychodzilo a jeszcze jak takie blotko bylo na ulicy i polecialo na szybe a tu klapa nie leci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :jawdrop: :mad2:

 

Heh :) No bez przesady :) Ja osobiscie wlewam tylko plyn... Z tym, ze nie wiem co bylo wlewane zanim kupilem autko...ktore aktualnie ma 15 latek...

 

Ale nadal ponawiam pytanie - czy do mojej E30 beda pasowac dysze od E36? Bo te z E30 maja kiepskie moim zdaniem rozwiazanie ustawienia strumienia... w E36 jest jakos tak... ladniej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
a gdzie mam kupic te plastikowe czesci wchodzace w maske z dyszami??jestem z warszawy czy jest jakis sklep czy prostu w zwyklych motryzacyjnych szukac??nie podgrzewane mnie interesuja

 

ASO lub na przyklad sklep na narbutta, koszt okolo 10zl/szt.

były: E30 318is coupe, E30 325i saloon, E36 320i coupe, E34 520i sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej lany był płyn i jest ten sam problem . Od strony kierowcy leci tylko z jednej dyszy . Na szczescie to zadna awaria - zobacze , rozbiore , przeczyszcze albo wymienie i mysle że po kłopocie.

Jazda BMW to podobnie jak jazda TIRem tylko zapas miejsca zostawiam po stronie zewnetrznej

http://img389.imageshack.us/img389/8589/obraz037editedeg8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z marekp 750,ja u siebie czyściłem środkiem do czyszczenia kotłów-z castoramy za 8zł 1l,a co do przetykania samych dysz to w motoryzacyjnym można kupić komplet drutów-5zł.

druty są lepsze od szpilek i igieł bo na całej swej długości mają taką samą średnicę i są montowane w obudowie takiej jak listki szczelinomieża--------szpilka jak się zaklinuje to zostają kombinerki,a drut szarpniesz i wychodzi.

w spryskiwaczach jest zaworek---metalowa kulka,czasem on się zblokuje od kamienia jeśli ktoś lał kranówę zamiast płynu,albo rozrabiał KONCENTRAT kranówą zamiast wodą destylowaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym się wypowiedzieć na temat płynów do spryskiwaczy.

Znam temat, bo firma w której pracuję produkuje między innymi zimowe płyny do minus 22 stopni C. Zgadnijcie jakiej wody się używa do produkcji takich płynów? Odpowiedź brzmi - źródlanej.

SKŁAD:

- naturalna woda źródlana

- alkohol etylowy (lub śmierdzący metylowy)

- środki powierzchniowo – czynne

- kompozycja zapachowa.

Dlaczego źródlana?

Otóż cena hurtowa 5l opakowania do minus 22 C to w przybliżeniu 6PLN netto. Tutaj każdy grosz się liczy. Żeby być w rynku nie można sobie pozwolić na stosowanie droższej wody destylowanej. Różnica w cenie 30groszy na 5l opakowaniu dyskwalifikuje producenta.

Różnica w cenie hurtowej i detalicznej (czasami dochodząca do kilkunastu PLN) to tylko i wyłącznie marża sprzedawcy.

Oczywiście bierzemy pod uwagę, że stosuje się uczciwe zasady: nasz płyn do minus 22 C na 100% nie zamarznie przy minus 22 C. Płyny "z Biedronki" nie spełnią tego warunku.

 

Dla zainteresowanych - ja w swoim samochodzie stosuję płyn o zapachu Hugo Boss, jeżeli jest ktoś zainteresowany, mogę trochę tego wyprodukować (minimum kilka palet) - różnica w cenie nie jest wysoka.

 

Pozdrawiam,

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Przeglądam forum i widzę że problem zatkanych spryskiwaczy jest dość częsty i drażniący. Chętnie dożucę swoje trzy grosze :D u siebie wyeliminowałem tę przypadłość jeszcze mając Audi B3 - a pomysł podsuną mi pewien gazownik - odgapiłem i mam też stosuje "jego " pomysł- ale do żeczy: trzeba przeciąć wężyk od spryskiwaczy i założyć mały filterek od paliwa do np. malucha - koszt może 2-3 pln ale po pewnym czasie nie uwierzycie ile on zatrzymuje świnstw ( u mnie drobin plastiku który kruszy się z obudowy sitka) i spryskiwacze drożne -może ktoś spróbuje i napisze czy warto wg mnie koszt inwestycji nie wielki ale bardzo skuteczny- ach byłbym zapomniał filterek należy ściągnąć opaskami. Powodzenia :hand: :clap:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.