Skocz do zawartości

[E87] Bluetooth/Montaż zestawu głośnomówiącego


andi12

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już pisałem wcześniej robiłem to u siebie. Zapłaciłem jakieś 850zł za części i 200zł za doprogramowanie.

Jeśli chodzi o zestaw to w zasadzie potrzebny Ci tylko MULF (czyli moduł przestrzeni bagażowej), antena i mikrofon. Reszta jest niepotrzebna. Kable wszystkie poza przewodem do anteny są zainstalowane. Jeśli nie chce Ci się rozbierać tapicerki to możesz antenkę położyć w przestrzeni bagażowej, na zaizolowanym podłożu pod tapicerką, zasięg bluetootha to 10m więc nie powinno być żadnych problemów z połączeniem z telefonem. Instalacja samego MULFa to kwestia przykręcenia 5 śrubek i popięcia trzech kabli. Antena telefoniczna (wspomniana baza) jest moim zdaniem zbędna. Przydatna wyłącznie jak instalujesz oryginalny uchwyt telefonu (są dostępne chyba do 5 modeli) kosztujący kupę forsy, który moim zdaniem całkowicie się nie sprawdza. Nie po to mam w aucie bluetooth żeby wsadzać telefon w jakiegoś cradla. Ja mam to tak skonfigurowane że jak wsiadam do auta to telefon automatycznie się paruje i nawet go z kieszeni nie wyciągam. Problemów z zasięgiem nie miewam, a tam gdzie go faktycznie nie ma, to żadna antena na dachu Ci nie pomoże, bo jak nie ma w okolicy BTSa to nie ma jak zwiększyć zasięgu telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

u mnie raczej nie ma ,jak je znalazłeś ? ja nawet rozbebeszyłem lewą stronę za światłem ,ponieważ zakładałem drugi wzmak audio .Tam po otwarciu nie widziałem żadnych dodatkowych przewodów itd ....

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był zielony światłowód sterminowany niebieską końcówką. Jeśli go nie masz to pewnie jest nawinięty na zasobnik, który jest ukryty pod lewym boczkiem tylnej kanapy, trzeba mocno pociągnąć i się ją odepnie. Z tamtego miejsca szły też pozostałe przewody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem blutka wraz z antenką pozostaje mi mikrofon ,ale to chyba zamówię w ASO . Przewodów jeszcze nie szukałem ,mam nadzieję ,że są jak kolega pisał ,bo będę miał problem ,jak się okaże ,że ich nie ma :? Edytowane przez tsz79

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjechał blutek wraz z antenką ,antenka jak u Hipo taka płaska .

Jutro jak znajdę chwilę biorę się za poszukiwania przewodów .

tak jak ktoś wspomniał .. jak sprawdzić czy jest mike ? jak zdjąć tę osłonkę ,tak by nic nie pokaleczyć ?

 

jeśli nie będzie tam przewodów ,to chyba pominę ten krok i mikrofon zainstaluję w innym miejscu .

 

jeszcze jedna sprawa , skoro powinny być przewody ,to przy radiu też powinny być wtyczki tak ?

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania zestaw bluetooth (parrot + connect2) kompatybilny z kierownica multifunkcyjna i radiem BMW za rowno zwyklym jak i navi, wystarczy wpiac wszystko plug and play i przeciagnac mikrofon slupkiem, zestaw nowy na gwarancji cena 799zł. Mam identyczny u siebie i chodzi ekstra, nic nie wisi, nic sie nie talepie, wszystko schowane jak ori.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jak już pisałem wcześniej robiłem to u siebie. Zapłaciłem jakieś 850zł za części i 200zł za doprogramowanie.

Jeśli chodzi o zestaw to w zasadzie potrzebny Ci tylko MULF (czyli moduł przestrzeni bagażowej), antena i mikrofon. Reszta jest niepotrzebna. Kable wszystkie poza przewodem do anteny są zainstalowane. Jeśli nie chce Ci się rozbierać tapicerki to możesz antenkę położyć w przestrzeni bagażowej, na zaizolowanym podłożu pod tapicerką, zasięg bluetootha to 10m więc nie powinno być żadnych problemów z połączeniem z telefonem. Instalacja samego MULFa to kwestia przykręcenia 5 śrubek i popięcia trzech kabli. Antena telefoniczna (wspomniana baza) jest moim zdaniem zbędna. Przydatna wyłącznie jak instalujesz oryginalny uchwyt telefonu (są dostępne chyba do 5 modeli) kosztujący kupę forsy, który moim zdaniem całkowicie się nie sprawdza. Nie po to mam w aucie bluetooth żeby wsadzać telefon w jakiegoś cradla. Ja mam to tak skonfigurowane że jak wsiadam do auta to telefon automatycznie się paruje i nawet go z kieszeni nie wyciągam. Problemów z zasięgiem nie miewam, a tam gdzie go faktycznie nie ma, to żadna antena na dachu Ci nie pomoże, bo jak nie ma w okolicy BTSa to nie ma jak zwiększyć zasięgu telefonu.

 

 

głupoty kolego piszesz nie po raz pierwszy .Przez Ciebie pojechałem twardo do elektryka zeby zainstalował mi bluetooth .Prawie ,że się z nim wykłóciłem o to ,że są w środku kable itd .Mijasz się z prawda nic nie ma ,i wcale nie musi być .....

światłowody itd muszę dokupić ..

 

Jak możesz to nie wprowadzaj ludzi w błąd ...

Edytowane przez bumblebee
Mniej emocji Panowie !! :)

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

niestety w BMW nigdy nie było przygotowanych instalacji pod moduły, w które nie był fabrycznie wyposażony...

Tomasz, wszystko trzeba na nowo przeprowadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert dokładnie ,wystarczy sprawdzić po nr VIN ,jeśli są przewody pod bluetooth to też jakiś tam nr jest podany w wyposażeniu ...

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert dokładnie ,wystarczy sprawdzić po nr VIN ,jeśli są przewody pod bluetooth to też jakiś tam nr jest podany w wyposażeniu ...

Ja mam u siebie:

S640A CAR TELEPHONE PREPARATION Instalacja pod montaż tel. uniwers.

i mam światłowody w bagażniku. Może chodzi o tą opcję?

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wyżej, zacznij najpierw szukać najpierw gościa który Ci potwierdzi, że to zakoduje i doda do SA.

Zakup części i instalacja to "Pan Pikuś".

Piszę to dlatego żebyś się potem nie wkurzał, że wydałeś x zł na częsci, a nie działa Ci przez to, że komputer wogóle tego "nie widzi" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam magika w Łodzi ,co wszystko zrobi z elektryką w BMW,światła bikseno ,bluetooth itd to właśnie Pan pikuś dla niego

 

póki co szukam okablowania ,tych światłowodów itd ...

Tomek

Używane części do komputerów .


http://img409.imageshack.us/img409/6589/mkbmw.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
Jeśli chcesz doposażyć w oryginalny zestaw Bluetooth w ASO to koszty będą szyły w tysiące :D Polecam zatem jakiś zestaw Bluetooth film trzecich. Ja np. mam u siebie Bury Uni CarTalk z modułem Bluetooth i wszystko działa super. Jakość dźwięku super. Wadą jest to, że wisi ci moduł. Ja już miałem zrobioną instalację przez poprzedniego właściciela, więc tyko dokupiłem moduł Bluetooth do tego zestawu i tyle. Wszystko zależy od tego jaki zestaw włożysz. Możesz zajrzeć tu: http://www.bury.com/cws/pl/zestawy-gonomwiaece/system-bt-systemy-bluetooth/bluetooth.html?a=44&level=1 gdzie są wszystkie zestawy Bluetooth od minimalistycznych (sam pilot z przyciskami głośniej/ciszej), aż po full wypasy z dotykowymi ekranami i wyświetlaniem numeru dzwoniącego i pisaniem SMSa. Polecam też zestawy Nokii oraz firmy Parrot, choć te są drogawe.

 

U mnie wygląda to tak:

http://img26.imageshack.us/img26/4742/img5137a.jpg

 

 

W swoim bmw E60 mam identyczny zestaw, przynajmniej wizualnie moduł wygląda tak samo.

Jest możliwość dokupienia nakładki do iPhone'a 4s ? Jeśli tak to prosiłbym o nakierowanie gdzie taki sprzęt można nabyć ;)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli ktoś ma u siebie 6FL (USB w podłokietniku) to za ok 350zł można dołożyć bluetooth z mikrofonem i obsługą głosową.

Niech zainteresowani wypowiedzą się w tym temacie.

Uprzedzam, że to nie jest rozwiązanie dla samochodów tylko z AUX.

Footer-Smallest.jpg

Sprzedam licznik HIGH do E9x i E8x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.