Skocz do zawartości

320d jak samemu odgrzybić klimatyzację?


piotrek1410

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie jak poprawnie odgrzybić samemu klimatyzację środkami ogólnie dostępnymi. Kupiłem osotatnio taki środek(pianka), który dozuje się wężykiem do wszystkich nawiewów, ale trzeba jeszcze gdzieś pod filtr kabinowy napryskać. Zdemontowałem filtr i nie wiem dokładnie w które miejsce dozować piankę, żeby nic nie uszkodzić.

Bardzo proszę o radę i instrukcję jak ktoś wie dokładnie jak to zrobić!!! Będę bardzo wdzięczny...

Damy radę !!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wiem kolego ze pytasz jak zrobic to samemu ale samo odgrzybianie nie jest drogie w profesjonalnym zakladzie ja co roku place ok 50-80zl i problem mam z glowy :cool2: pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz odgrzybiacz profesjonalny firmy Kent za 23 złote i masz na opakowaniu instrukcję. Starcza na dwa razy.

 

Ten środek jest dostępny bez problemu w sklepach motoryzacyjnych?

 

Kupowałem na allegro, ale widziałem też w Focie. Niestety za 32 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie!!!

Czy ktoś dokładnie wie gdzie zadozować środek do odgrzybiania tam gdzie znajduje się filtr przeciwpyłkowy? W instrukcji takich środków pisze" wyjąć filtr, włożyć rułkę do oporu i zadozować środek". Wyjąłem filtr ale nie mam pojęcia gdzie tą rułkę włożyć bo pryskać tam na oślep do nie ma sensu. Widzę tam klapki, które odcinają dopływ powietrza z zewnątrz a za tymi klapkami jest dmuchawa(wentylator). Czy tam trzeba zadozować czy zupełnie gdzie indziej???

 

Proszę o radę jak ktoś wie jak to zrobić!!!

Damy radę !!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąć filtr owszem, ale potem w instrukcji powinna być kropka i nowe zdanie. Bo dozujesz przez nawiewy we wnętrzu auta, a nie gdzieś przy filtrze. Oczywiście nawiewy otwarte.

 

OT: najbardziej mi się podoba słowo rułka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak pisze w pierwszej części instrukcji, włożyć do oporu przez nawiewy zadozować, odczekać i uruchomić dmychawy. W kolejnym zdaniu pisze wyjąć filtr i w miejsce filtra włożyć wężyk do oporu i zadozować. I właśnie nie wiem dokładnie gdzie!!! Kiedyś jak byłem z innym autem w serwisie klimy to też gość zdemontował filtr i gdzieś tam dozował środek!!!
Damy radę !!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://lh6.ggpht.com/_mmqEZIOv96g/S_zI9Sicz1I/AAAAAAAACdo/2_4kVQ9d7ZM/s640/do%20odgrzybiania.JPG

 

 

Zakupiłem środek firmy KENT, z instrukcją, zdjęcie powyżej.

 

Albo ja źle interpretuję tą instrukcję albo punkt 3. wyklucza punkt 4.

 

Punkt 3. włączyć obieg wewnętrzny

Punkt 4. wprowadzić środek wewnątrz przewodów na parownik i inne elementy

 

Tylko że jak włączę obieg wewnętrzny to zamykają się klapki od strony filtra i nie można wprowadzić środka...

 

...Pozostaje wprowadzić środek wewnątrz samochodu do wylotów powietrza...???...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna ta instrukcja, albo źle zformułowana. Dla laika niezrozumiała.

Po co wyciągać filtr jak pisze, że trzeba włączyć obieg zewnętrzny i wtedy klapki się zamykją i nie ma jak zadozować środka. To samo dotyczy wprowadzania środka na max dmuchawie, przecież wszystko by zaraz wycisło na zewnątrz. Najpierw trzeba wprowadzić środek a potem uruchomić dmuchawy. I raczej trzeba zadozować w miejsce filra bo poco by pisali o jego wyciąganiu.

Damy radę !!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio zapodałem taki środek. Normalnie wyjąłem filtr zgodnie z instrukcją, zamknąłem obieg, wsiadłem do auta, wprowadziłem wężyk po kolei w każdy nawiew i wypsikałem całą puchę środka. Nad zasadnością wyjęcia filtra się nie zastanawiałem, ale ogólnie było dla mnie oczywiste, że środek dozujemy od wnętrza auta. Racją natomiast, że próbując z dmuchawą na max. (jak w instrukcji), tylko bym wyłapał cały środek na cerę, bo wtedy cofa się w sposób naturalny wszystko to, co wypsikane do nawiewów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio zapodałem taki środek. Normalnie wyjąłem filtr zgodnie z instrukcją, zamknąłem obieg, wsiadłem do auta, wprowadziłem wężyk po kolei w każdy nawiew i wypsikałem całą puchę środka. Nad zasadnością wyjęcia filtra się nie zastanawiałem, ale ogólnie było dla mnie oczywiste, że środek dozujemy od wnętrza auta. Racją natomiast, że próbując z dmuchawą na max. (jak w instrukcji), tylko bym wyłapał cały środek na cerę, bo wtedy cofa się w sposób naturalny wszystko to, co wypsikane do nawiewów.

 

 

Czy jak wprowadziłeś już środek przez nawiewy to zaraz puściłeś dmuchawy czy odczekałeś trochę?

Damy radę !!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzałem całość, odczekałem chwilę i wtedy nawiew. Stopniowo, chwila wolno, potem chwila trochę szybciej itd.

Najpierw próbowałem jak w intrukcji, ale cały środek wywalało spowrotem do kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzałem całość, odczekałem chwilę i wtedy nawiew. Stopniowo, chwila wolno, potem chwila trochę szybciej itd.

Najpierw próbowałem jak w intrukcji, ale cały środek wywalało spowrotem do kabiny.

 

Tak myślałem, a jak efekty? odczucia dobrze odgrzybionej klimy? Użyłeś tego środka kent?

Damy radę !!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłacze się jeśli można...

 

Szanowni Koledzy a ja się spotkałem z taką teorią: zdejmujesz moduł climatronica--> jest tak jakaś biała kwadratowa kostka-->odpinasz ją--> masz dostęp do rurki parownika [lub jakkolwiek się to zwie]--> ładujesz całą zawartość preparatu i na tym koniec. Rzekomo najłatwiejszy i najlepszy sposób na odgrzybienie klimy. pozdr

-ten zabieg wydaje się najskuteczniejszy i chyba czytałem o nim ale w kontekście E36

 

wie ktoś może gdzie w obiegu wewnętrznym jest zasysane powietrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłacze się jeśli można...

 

Szanowni Koledzy a ja się spotkałem z taką teorią: zdejmujesz moduł climatronica--> jest tak jakaś biała kwadratowa kostka-->odpinasz ją--> masz dostęp do rurki parownika [lub jakkolwiek się to zwie]--> ładujesz całą zawartość preparatu i na tym koniec. Rzekomo najłatwiejszy i najlepszy sposób na odgrzybienie klimy. pozdr

-ten zabieg wydaje się najskuteczniejszy i chyba czytałem o nim ale w kontekście E36

 

wie ktoś może gdzie w obiegu wewnętrznym jest zasysane powietrze?

 

Właśnie gdzie zasysa powietrze przy zamkniętym obiegu. Dobre pytanie

Damy radę !!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po necie poszukałem trochę i w większości przypadków jest taka instrukcja:

 

 

1. Otwórz pokrywę silnika i drzwi samochodu.

 

2. Wyjmij filtr przeciwpyłkowy aby całkowicie otworzyć kanał wlotowy.

 

3. Sprawdź czy przewody klimatyzatora nie są zapchane.

 

4. Uruchom silnik z wyłączoną klimatyzacją.

 

5. Włóż sondę do kanału wlotowego i powoli wyjmując wtryśnij, aż piana zacznie wychodzić na zewnątrz - po zniknięciu piany czynność można powtarzać. Piana wsysana jest do wnętrza układu klimatyzacyjnego i pokrywa wszystkie jego elementy (parownik, przewody, wentylator, chłodnicę, obudowę grzejnika, kratę rozpraszającą)

 

6. Jeśli nie zużyłeś całego środka można również oczyścić kanały wentylacyjne (wylotowe) wewnątrz samochodu - technika podobna jak w punkcie 5. Stosuj niewielka ilość środka aby nie dopuścić do wydostawania się piany przez kratki wentylacyjne.

 

7. Wyłącz silnik i poczekaj kilkanaście minut.

 

8. Włącz silnik z klimatyzacją i wentylacją ustawioną na maksimum.

 

9. Po upływie co najmniej 10 minut wyłącz silnik i załóż nowy filtr przeciwpyłkowy.

 

 

 

 

Jak się używa odgrzybiacza w sprayu to taka:

 

http://images45.fotosik.pl/134/8ffc01bb2a77dea3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak masz zagrzybioną tą chłodniczkę od parownika to nic wewnętrzne psikanie i preparaty do kratek nie pomogą, ja trochę męczyłem się z brzydkim zapachem od klimy stosując różne środki psikając od wewnątrz, nawet samo ozonowanie na długo nie wystarczało. Rozebrałem filtr kabinowy, potem to całe korytko i osłony na których trzyma się kabinowy, a potem dalej te wszystkie osłony i plastyki za silnikiem, aż doszedłem do tej "chłodniczki" kwadratowej od klimy cała była w takiej jakby białej pleśni zagrzybiona, dopiero jak to usunąłem 3 krotnie stosując preparat na odgrzybianie smród przestał się dostawać do wnętrza po wyłączeniu klimy. Troszkę rozbierania jest tego ale warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie lepiej pojechać do profesjonalnego serwisu klimy, zapłacić 6 dych ( tyle chcą u mnie) i mieć odgrzybioną klimę i całe auto wewnątrz metodą ultradźwiękowego rozpylania środka grzybobójczego?

Namieszałeś w mojej głowie

Jednym gestem, jednym słowem

Nie musisz przynosić mi fiołków i bzów,

Wystarczy mi, ŻE JEŹDZISZ BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś gdzie zasysa powietrze przy obiegu zamkniętym. Ja dzisiaj włączyłem obieg zamknięty otworzyłem wszystkie nawiewy dałem nadmuch góra środek i dół i wszędzie powietrze dmuchało, ale gdzie zasysa do kanałów nawiewowych. Pytam bo kupiłem środek w spraju taki, który opisał kolega wyżej i by jego zastosowanie miało sens to musi gdzieś zasysyać powietrze do kanałów, żeby środek odgrzybił cały układ.
Damy radę !!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy wie ktoś gdzie zasysa powietrze przy obiegu zamkniętym. Ja dzisiaj włączyłem obieg zamknięty otworzyłem wszystkie nawiewy dałem nadmuch góra środek i dół i wszędzie powietrze dmuchało, ale gdzie zasysa do kanałów nawiewowych. Pytam bo kupiłem środek w spraju taki, który opisał kolega wyżej i by jego zastosowanie miało sens to musi gdzieś zasysyać powietrze do kanałów, żeby środek odgrzybił cały układ.

 

moze tymi wlotami co sa pod siedzeniami przednimi??? :think:

u siebie tez mam ten problem ze smierdzi z nawiewow zaraz po wylaczeniu klimy. odgrzybialem srodkiem w sprayu ale efekt byl moze przez 2 tyg a pozniej znow to samo.

p.s. przy okazji, ma ktos linka do e46fanatics gdzie to jest opisane z ta klima? bo szukalem na ich stronie w DIY ale za cholere nie moge znalezc ;/

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.