Skocz do zawartości

320d 150 KM słabe przyspieszenie


andy_64

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, czy sprawdzaliście może przyspieszenie Waszych buni do 100. Dzisiaj pozwoliłem sobie sprawdzić ze stoperem i wynik trochę mnie zaskoczył 10,45 s. Według danych katalogowych powinno być 9s. A wydawało mi się że jest wszystko OK. Edytowane przez andy_64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , pierwsze co zmień temat , bo zaraz moderator zwróci ci .... ja sprawdzałem przed modem na seryjnym programie , było 8,6 po modzie 7,9 . opony 18' 225/45 , sprawdzane na G-techu :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

any_64 chyba lepiej uruchomic kamerke w fonie lub innym aparacie i wtedy to nagrac. Bedziesz mogl dzieki temu na spokojnie na kompie sobie wyliczyc czas dokladniej, bo stoperem to nie wyobrazam sobie, chyba ze z pasazerem... startowales z trakcja off/on?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

jak koledzy radzą - zmień temat, nie pierwszy raz trzeba Ci przypominać...

 

poza tym - zasugeruj coś, bo odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: tak, sprawdzaliśmy.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyspieszenie zależy od wielu czynnikow. Stanu nawierzchni, siły wiatru, nachylenia drogi, rozgrzania opon, masy samochodu (niepotrzebnych rzeczy w aucie).

Zależy także od sposobu rozpędzania. Nie kręcimy silnika powyżej obrotów przy których uzyskiwana jest moc maksymalna... no i szybko zmieniamy biegi.

Czym lepsze przyspieszenie fabryczne tym trudniej uzyskać wynik katalogowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko zmierzyc ze stoperem taka rzecz,aczkolwiek mysle iz szukanie dziury w sprawnosci samochodu to nietedy droga.Wartosc katalogowa jest przeprowadzana w takich warunkach ktorych Tynigdy nie uzyskasz,wiec 1 s to prawidlowy bład
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem jak to wygląda u mnie. Za pierwszą próbą 9s (automat, tryb D), za drugą 9,5s z tym że zauważyłem że przy starcie po naciśnięciu pedału do podłogi mija ok 0,5-1s opóźnienia zanim auto zacznie ciągnąć. Nie wiem jak to wygląda u innych użytkowników automatów z tym silnikiem, ale gdyby z tym powalczyć to byłoby z 1s napewno lepiej :) Nie sprawdzałem w trybie S (może było by ciut lepiej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.