Skocz do zawartości

740i - jakie koszty?


Contor

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem ze nie kupie jednak diesla tylko benzyne, przekonała nmnie jazda w 740i, wymiekłem...

 

Napiszcie poniewaz szukałem juz na forum ale dokładnych danych nie moge znależć, czy jeżdząc w miare spokojnie po mieści zmieszcze sie w 14L/100 czy nie czy lepiej kupić 735i moj taki powiedzmy górny limit to 14-15

 

Wiem ze moze to pytanie nie na miejsc ale musze byc mniej więcej pewnym zeby potem nie sprzedawac albo co gorsza zakaładac gazu.

 

Jeżeli sie w tym nie zmieszcze to kupije e39 530i chodzaz bez porównania wolałbym "7".

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie przeciwnikiem gazu nie jestem - dobra sekwencja wcale nie skraca zycia silnika - to niestety taka propaganda - zaklada chu**wy gazownik chu**wy gaz a pozniej 10 tys km, silnik do remontu i wszyscy "to przez ten gaz, na 100%" Druga sprawa - kazdy "pan ustawi najubozsza, zeby jak najmniej palil" - za uboga mieszanka przy wyzszej temperaturze spalania? Nic tylko pogratulowac. Gaz? Czemu nie. - dobrej firmy, u dobrego gazownika, koszty kosztami - ale czy nie lepiej wylozyc 30% czy nawet 50% wiecej na gaz niz pozniej wymieniac silnik?

A dwa, jak Cie nie stac na paliwo, to tymbardziej nie bedzie Cie stac na serwisowanie 7er, stad tez druga opinia ze BMki sie psuja - a jakie auto sie nie popsuje, 5 lat jezdzac na jednym oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiete slowa kolego...dlatego jak kupowac 7-er np 740i to trzeba tak to sobie przeliczyc, zeby bylo Cie stac na PB:)

gaz gazem, nie mowie ze jest zly, ale jak kogos stac na BMW wyzszych modeli to stac go rowniez na tankowanie:)

no ale dobrze wiemy, jezdza tez modele ludzi ktorych na takie auta nie stac....:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bo temat zszedł na gaz, ja akurat jestem moze nie tyle przeciwnikiem gazu ale wole jezdzic gorszym autem bez gazu niz lepszym z gazem, tym bardziej bmw i nic mnie nie przekona nie lubie i tyle to jedyny argument.

 

Dlatego moje pytanie ile to pali bo po prostu nie wiem czy jest sens brac ten motor skoro moze lepszy byc 735 bo na pewno pali mniej a mocy 4.4 i tak nie bede czesto wykorzystywał bo jezdze głownie w mieście.

 

Czyli widze ze w 14l sie nie zmieszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automat w 14l sie nie zmiesci w miescie - jesli ja w miescie ktore ma podobno 15k mieszkancow(a korki sa jakby mialo 40;]) przy jezdzie bez cisnienia spalalem 13-15 benzyny, watpie zeby zejsc ponizej tych wartosci. Trasa najnizej 8,5, a przy tempomacie na 160 juz ok 13.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaklada chu**wy gazownik chu**wy gaz

 

Brabus, prosze Cie o zapoznanie sie z regulaminem. Na forum BKP NIE UZYWAMY WULGARYZMOW, nawet wykropkowanych. Niestosowanie sie do powyzszego skutkuje ostrzezeniem.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automat w 14l sie nie zmiesci w miescie - jesli ja w miescie ktore ma podobno 15k mieszkancow(a korki sa jakby mialo 40;]) przy jezdzie bez cisnienia spalalem 13-15 benzyny, watpie zeby zejsc ponizej tych wartosci. Trasa najnizej 8,5, a przy tempomacie na 160 juz ok 13.

 

Bardzo przydatne info, Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego gdzieś na forum ktoś krzyknął kiedyś że 540 czy 740 wymaga na paliwo i naprawy itp ok 5 tyś/miesiąc :)

Ja jakoś radzę sobie w kosztach o wiele mniejszych. A spalanie w jeździe miejskiej (dynamicznie ale bez wygłupów, 20tyś mieszkańców) 16-18

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy kupować 7 po to aby jeździć po mieście jest dobrym rozwiązaniem..tym autem przyjemność z jazdy jest raczej na trasie gdy przy prędkości 120 km/h płyniesz sobie po drodze a w konieczności wciskasz "guziczek" pod pedałem gazu i Cię nie ma :) tak szczerze jak mam stać w mieście w korkach i auto ma mi palić ponad 14L to mija się to z celem. W tym modelu liczy się komfort podróżowania a po mieście raczej tego nie doświadczysz chyba że chodzi Ci o duży motor aby być pierwszym z pod świateł, chociaż i tak sobie szybko nie pojeździsz bo wiadomo teren zabudowany jakiś fotoradar czy suszarka lub dzieci które przechodzą przez ulice nie patrząc co się dzieje na drodze...to są takie moje argumenty, trochę ich mało ale myślę że maja jednak duże znaczenie na drodze..Pozdrawiam !
...dla Was to tylko samochody...a dla mnie to sens życia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.