Skocz do zawartości

330d Wibruje, buczy z tyłu auta podczas jazdy


burczyk84

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem podczas jazdy ok 100km/h dodaję powoli gazu a samochód wchodzi w wibracje, buczy w okolicy dyfra, też jak jadę na jedynce i dodam gazu gwałtownie to jest puknięcie co to może być podpora wału jest nowa, łącznik elstyczny ok. Auto E46 330d automat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zarejestrowani
Ja ma podobne objawy w swojej e91;/ I wszyscy rece rozkladaja, jedni mowia ze to felga krzywa (0_0) A SEWIS BMW w GOerlitz rozlozyl rece i powiedzieli ze ich zdaniem to polos z tyłu. Co mechanio to inna diagnoza, z tym ze u mnie buczy i wibruje tez przy jezdzie w miescie na niskich obrotach powyzej 2 tysiecy i od 3 biegu w gore juz jest to malo odczuwalne.

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Ja mam ten sam problem.

Wymieniłem łącznik elastyczny wału, bo podobno był wybity. i nadal ten sam problem. Podczas wymiany sprawdzałem podpore wału i luzów widać nie było.

I teraz nasuwa się pytanie ma być jedna podpora czy dwie.

Bmw 330d rok 2000 184 KM skrzynia manual.

Co nie zmienia faktu że nadal mam wibracje w przedziale obrotów 1500 - 2100 słyszalne tylko na 4 lub 5 biegu.

Macie jakieś pomysły??

SpiGi

------------------------------------------------------------------

Najniższe ceny szyb samochodowych na Podbeskidziu

zapraszam

www.autoszybyzywiec.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie wyrywa się mocowanie wózka z budy. Ja miałem podobne objawy jak ty, nie miałem czasu się tym zająć i z każdym kilometrem wyrywało się coraz bardziej. Jak potem zobaczyłem moją bunię od spodu to myślałem że się popłaczę :twisted: I tuleja między dyfrem a wózkiem nr 9 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=33_0839&hg=33&fg=30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem nie ma nic wyrwanego.

Tak jak piszę łącznik elastyczny jest wymieniony, podpora jest sprawna.

Czy to może być od zawieszenia? czy tez zawieszenia wózka tylnego?

Spotkał się ktoś z takim objawem?

SpiGi

------------------------------------------------------------------

Najniższe ceny szyb samochodowych na Podbeskidziu

zapraszam

www.autoszybyzywiec.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz kolego mocowanie tłumika :) ja myslałem ze wyeliminowałem buczenie po poprawieniu tlumika jednak pod koniec zimy zap@4%^$ w bryłę z lody tłumikiem i po prwnym czasie drgania wróciły spowrotem... musze znowu wjechać na kanał i oblukać o co chodzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak mi właśnie do głowy przyszło że ileś osób już miało problemy z wibracjami czy innym buczeniem, wymieniali pół auta i nie pomagało. A przecierz to głównie o wał tam chodzi i jak jest skrzywiony to żadne podpory i inne gumy mu nie pomogą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
ile kosztowały ?? bo ja mam podobny problem przy ruszani musze dodać gazu do 1 tyś i umiejętnie puszczać i jak jadę gdzieś z 50 km\h i dodam gazu na 4 biegu to też buczy coś zastanawiałem sie czy to nie wydech a moze wał a Ty miałeś cos podobnego niektórzy mowiąze to dwumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jestem po wymianie 2 podpór i łącznika wału wszystko LMF i dalej to samo podczas ruszania z 1 telepie z tyłu jak by dyfer, dodam że auto ma ponad 300 tyś przebiegu i coraz głośniej "buczy" dyfer. Krzyżaki sprawdzone bez luzów.

Podobno w dyfrze wymienia się jakieś 2 tuleje ktoś bliżej naświetli temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam już może być wszystko rozklekotane, chyba że w ramach eksperymentu chcesz się bawić .Dyfer używka , byle dobrze trafić ?

Inna sprawa czy to na pewno dyfer ? może na początek zmienić olej ?

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam już może być wszystko rozklekotane, chyba że w ramach eksperymentu chcesz się bawić .Dyfer używka , byle dobrze trafić ?

Inna sprawa czy to na pewno dyfer ? może na początek zmienić olej ?

 

Właśnie jak to sprawdzić....żeby kosztów nie narobić, ktoś jeszcze pisał że wał cały do wymiany może być........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jestem po wymianie dyfra na używkę i nie ma żadnej poprawy dlatego śmiem twierdzić że to nie wina dyfra...

Może to wał wymaga ponownego wyważenia?

Najgorzej słychać te buczenie na 4 biegu w okolicach 70 - 80 km/h przy dodawaniu gazu...bo to jest bardziej takie buczenie a dyfer to raczej wyje a tam coś buczy tak jak by nie miał siły ciągnąć..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.