Skocz do zawartości

E53 Szyber - Panorama nie domyka się


Mruk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...

Sam kiedyś zadałem na tym forum pytanie czy da się tak naprawić panoramę w E53 żeby ta mniejsza część była na stałe zamknięta a ta duża normalnie funkcjonowała. Odpowiedź brzmi:TAK. W moim przypadku zepsuła się ta mniejsza część i w chwili uchylenia już nijak nie wracała na swoją pozycję co powodowało blokadę również tej dużej części. Pierwsza diagnoza to wymiana mechanizmu itd. koszt ok 1200 zł. mój mechanik zrobił mi to za 200 zł z tą tylko różnicą że mała część jest na trwałe zamknięta a duża plus roleta normalnie funkcjonują. myślę że to fajna sprawa biorąc pod uwagę koszty naprawy bo przecież to małe okno tak naprawdę czy jest uchylone czy nie to prawie żadna różnica.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich po długiej przerwie. Znowu jestem normalny i znowu mam BMW :D

Jeśli gdzieś, jakoś mogę przywitać wszystkich użytkowników to proszę o podpowiedź.

Do rzeczy, może przeoczyłem czy ktoś wymieniał solar dach w e 53 ? czytałem wszystkie chyba posty o nie domykanym drugim małym szyber i postanowiłem kupić "kompletny" bez szyb ,czy starać się wymienić prowadnice czy spróbować cały i tylko szyby przełożyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kiedyś zadałem na tym forum pytanie czy da się tak naprawić panoramę w E53 żeby ta mniejsza część była na stałe zamknięta a ta duża normalnie funkcjonowała. Odpowiedź brzmi:TAK. W moim przypadku zepsuła się ta mniejsza część i w chwili uchylenia już nijak nie wracała na swoją pozycję co powodowało blokadę również tej dużej części. Pierwsza diagnoza to wymiana mechanizmu itd. koszt ok 1200 zł. mój mechanik zrobił mi to za 200 zł z tą tylko różnicą że mała część jest na trwałe zamknięta a duża plus roleta normalnie funkcjonują. myślę że to fajna sprawa biorąc pod uwagę koszty naprawy bo przecież to małe okno tak naprawdę czy jest uchylone czy nie to prawie żadna różnica.

Pozdrawiam

mój mechanik(brat) zrobił dokładnie tak samo

jak przeczytałem tą wypowiedż to tak jakby o moim przypadku

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Sam kiedyś zadałem na tym forum pytanie czy da się tak naprawić panoramę w E53 żeby ta mniejsza część była na stałe zamknięta a ta duża normalnie funkcjonowała. Odpowiedź brzmi:TAK. W moim przypadku zepsuła się ta mniejsza część i w chwili uchylenia już nijak nie wracała na swoją pozycję co powodowało blokadę również tej dużej części. Pierwsza diagnoza to wymiana mechanizmu itd. koszt ok 1200 zł. mój mechanik zrobił mi to za 200 zł z tą tylko różnicą że mała część jest na trwałe zamknięta a duża plus roleta normalnie funkcjonują. myślę że to fajna sprawa biorąc pod uwagę koszty naprawy bo przecież to małe okno tak naprawdę czy jest uchylone czy nie to prawie żadna różnica.

Pozdrawiam

mój mechanik(brat) zrobił dokładnie tak samo

jak przeczytałem tą wypowiedż to tak jakby o moim przypadku

pozdrowionka

Witam

Mam ten sam problem z panoramą -koledzy możecie napisać co i jak aby naprawić tę panoramę

Pozdro Megrez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam miałem ten problem,uszkodzone są prowadnice szyber dachu po około 5-latach zaczyna się problem.W Warszawie jest warsztat który naprawia tylko szyberdachy super ekipa.Koszt naprawy od 800 do 2000zł .Byłem widziałem przyprowadzają samochody z całej Polski najczęściej kupione od nieuczciwych handlarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam

 

odświeżę trochę temat, czy ktoś z Was próbował zrobić tak, że przesuwa się tylko podsufitka a panoram dach stoi nie ruchomo. Myślałem o wyłączenie któregoś z silników.

Poprzedni właściciel miał problem z tą panoramą i ją całkowicie wyłączył a fajnie by było doświetlić np w lato wnętrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Jedna wychodzi całkowicie - wychodzi do końca, chodzi normalnie, jak dla mnie prawidłowo

 

a druga siedzi cały czas schowana w magazynku, w ogóle się nie rusza przód tył, nie wychodzi nawet centymetra. Podnosi się tylko w środku ( w magazynku) jak chowa się ta pierwsza.

Panorama jest zakryty tylko przez jedną zasłone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mam taki sam problem z drugą osłoną szyberdachu. Nie zamyka się, siedzi w schowku. Byłem na oględzinach w tym warsztacie w Wawie (mam blisko), niestety jakieś zaczepy puściły i to jest przyczyna. W tym warsztacie to robią, termin oczekiwania na wizytę dość długi - 3, 4 miesiące. Może teraz zimą krócej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Panowie w x3 mam problem tak jak wszyscy z tylnim szybrem unieruchomilem go wysztko dziala tylko ze jak zamykam to zamyka sie po kilka cm tak samo zaslonka otwiera sie normalnie prosze o pomoc.

 

ED pomoglo programowanie :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.