Skocz do zawartości

320d Touring ('04) Szarpanie silnika.


je46d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wstyczniu tego roku stalem si eszesliwym posiadaczem 320stki. Auto ostatni serwis przeszlo w grodniu. przebieg to okolo 120tys km.4

Wszystko bylo ok az do wczoraj. Nie jestem zbyt obeznany w budowie auta wiec zwracam sie do Was o pomoc.

Silnik na wolnych obrotach nie skacze chodzi gladko i bez zadnych stukow czy pukania, nie buja autem. problem dopiero sie zaczyna przy obrotach ok 2200-2500 (wtedy wlacza sie turbina, to wiem) jezeli przytrzymam go na 2200 obrotow przy wolnej jezdzie na trzecim biegu silnik zaczyna sszarpac i pojawia si tak jakby chwilwy deficyt mocy i delikatne wachanie wskazowki obrotomierza. odejmy czy dodam gazu wszustko wraca do normy, auto dobrze przyspiesza i radzi sobie z zebramniem sie z wyzszego biego. Nie przepala nie ma zadnego dymu z wydechu.

Kontrolki nic nie pokazuja ze cos sie dzieje zle. zasanawialem sie czy moze to byc filtr paliwa, powietrze w przewodzie czy moze jakis sterownik. prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo ale znam diagnozę tylko nie zrobiłem tego jeszcze z powodu braku czasu i kasy. Pewnie za miesiąc/dwa to naprawię. Mianowicie są to wtryskiwacze. Proponuję regenerację czyli wymiana końcówek. Szacowany koszt od 600-800 zł za wszystkie 4 sztuki.Diagnostyka około 50 zł, niektóre firmy w razie wymiany/regeneracji u nich dają gratis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo ale znam diagnozę tylko nie zrobiłem tego jeszcze z powodu braku czasu i kasy. Pewnie za miesiąc/dwa to naprawię. Mianowicie są to wtryskiwacze. Proponuję regenerację czyli wymiana końcówek. Szacowany koszt od 600-800 zł za wszystkie 4 sztuki.Diagnostyka około 50 zł, niektóre firmy w razie wymiany/regeneracji u nich dają gratis.

Coś mi się średnio widzi twoja diagnoza.

Ja bym zainteresował się czujnikiem, regulatorem ciśnienia na szynie CR.

Ale bez podłączenia pod kompa i odzytaniu błędów i parametrów silnika to można sobie gdybać.

Pozdrawiam,

Mateusz


Najnowsze Mapy do Nawigacji 2014

http://chomikuj.pl/MapyNaviBMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wstyczniu tego roku stalem si eszesliwym posiadaczem 320stki. Auto ostatni serwis przeszlo w grodniu. przebieg to okolo 120tys km.4

Wszystko bylo ok az do wczoraj. Nie jestem zbyt obeznany w budowie auta wiec zwracam sie do Was o pomoc.

Silnik na wolnych obrotach nie skacze chodzi gladko i bez zadnych stukow czy pukania, nie buja autem. problem dopiero sie zaczyna przy obrotach ok 2200-2500 (wtedy wlacza sie turbina, to wiem) jezeli przytrzymam go na 2200 obrotow przy wolnej jezdzie na trzecim biegu silnik zaczyna sszarpac i pojawia si tak jakby chwilwy deficyt mocy i delikatne wachanie wskazowki obrotomierza. odejmy czy dodam gazu wszustko wraca do normy, auto dobrze przyspiesza i radzi sobie z zebramniem sie z wyzszego biego. Nie przepala nie ma zadnego dymu z wydechu.

Kontrolki nic nie pokazuja ze cos sie dzieje zle. zasanawialem sie czy moze to byc filtr paliwa, powietrze w przewodzie czy moze jakis sterownik. prosze o pomoc

skąd jesteś?

Uzupełnij sobie profil to może ktoś z twojej okolicy ci pomoże.

Pozdrawiam,

Mateusz


Najnowsze Mapy do Nawigacji 2014

http://chomikuj.pl/MapyNaviBMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd jesteś?

Uzupełnij sobie profil to może ktoś z twojej okolicy ci pomoże.

 

raczej slabo, w anglii raczej sie pozbeda samochodu niz zaczna szukac przyczyny:) tak to juz jest. zastanawialem sie czy to nie jest lekko przytkany filtr paliwa czy cos w tym rodzaju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd jesteś?

Uzupełnij sobie profil to może ktoś z twojej okolicy ci pomoże.

 

raczej slabo, w anglii raczej sie pozbeda samochodu niz zaczna szukac przyczyny:) tak to juz jest. zastanawialem sie czy to nie jest lekko przytkany filtr paliwa czy cos w tym rodzaju

Raczej to nie jest filtr paliwa.

Pozdrawiam,

Mateusz


Najnowsze Mapy do Nawigacji 2014

http://chomikuj.pl/MapyNaviBMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320d Touring ('04) Szarpanie silnika.

 

Postprzez je46d » 13 Kwi 2010 21:22

Witam.

Wstyczniu tego roku stalem si eszesliwym posiadaczem 320stki. Auto ostatni serwis przeszlo w grodniu. przebieg to okolo 120tys km.4

Wszystko bylo ok az do wczoraj. Nie jestem zbyt obeznany w budowie auta wiec zwracam sie do Was o pomoc.

Silnik na wolnych obrotach nie skacze chodzi gladko i bez zadnych stukow czy pukania, nie buja autem. problem dopiero sie zaczyna przy obrotach ok 2200-2500 (wtedy wlacza sie turbina, to wiem) jezeli przytrzymam go na 2200 obrotow przy wolnej jezdzie na trzecim biegu silnik zaczyna sszarpac i pojawia si tak jakby chwilwy deficyt mocy i delikatne wachanie wskazowki obrotomierza. odejmy czy dodam gazu wszustko wraca do normy, auto dobrze przyspiesza i radzi sobie z zebramniem sie z wyzszego biego. Nie przepala nie ma zadnego dymu z wydechu.

Kontrolki nic nie pokazuja ze cos sie dzieje zle. zasanawialem sie czy moze to byc filtr paliwa, powietrze w przewodzie czy moze jakis sterownik. prosze o pomoc

 

dodam jeszcze ze identycznie jest na biegu jalowym....2200obrotow i szarpie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

A czy sprawdzałeś czy filtr powietrza jest na pewno zmieniony?

Wiele pseudo mechaników nawet nie wie jak się do niego dostac.

Filtr odmy tez trzeba zmienic .

Ale co radze to jedz do diagnosty i jak ci wepnie wtyczke to wiekszośc wyjdzie.

Mozna sprawdzić zakres cisnienia paliwa , turbinke ect.

Motor przy 120 tys powinien byc igła.

Niestety auta z II reki portafią miec nałapane błedów i wielkiej kajmany w silnikach.

Pamietaj ze jak zadbasz o wszystkie filtry oleje to auto bedzie bardzo wdzięczne w mocy i spalaniu.

 

Test sterowników silnika itp to podstawa !!!

Bez gazu nie ma JAZZU....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
przepływke przeczysciłes ? czy cały dolot?

 

Wymienilem caly przeplywomierz na nowy Bosha, i przeczyscilem zawor EGR bo byl zafajdany i wszystko dziala jak powinno, juz nie szarpie jak wczesniej i plynnie wkreca na obroty. Po ponownym podlaczeniu do kompa zero bledow, wczesnie pokazywalo mi dwa (nie pamietam kodu): "Air mas meter error" i "smooth control check".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
przepływke przeczysciłes ? czy cały dolot?

 

Wymienilem caly przeplywomierz na nowy Bosha, i przeczyscilem zawor EGR bo byl zafajdany i wszystko dziala jak powinno, juz nie szarpie jak wczesniej i plynnie wkreca na obroty. Po ponownym podlaczeniu do kompa zero bledow, wczesnie pokazywalo mi dwa (nie pamietam kodu): "Air mas meter error" i "smooth control check".[/quot

 

 

minelo troche czasu i zaczyna sie znowu to samo.......................................................................................:( zobacze moze sie znowy EGR zapchal czyms, przeczysszcze jeszcze raz dam odpowiedz. zastanawiam sie tylko co moze byc powodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
skąd jesteś?

Uzupełnij sobie profil to może ktoś z twojej okolicy ci pomoże.

 

raczej slabo, w anglii raczej sie pozbeda samochodu niz zaczna szukac przyczyny:) tak to juz jest. zastanawialem sie czy to nie jest lekko przytkany filtr paliwa czy cos w tym rodzaju

 

 

Uzupełnij profil... co z tego ze z Anglii jesteś 20% ludzi na forum jest z za miedzy... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsumie to co mi da jezeli przeczyszcze EGR jeszcze raz?? cos musi byc przyczyna ze sie zapycha albo nie dziala jak nalezy.

poszukalem troche na forum i znalazlem ciekawa rzecz:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=29414

 

skorzystalem z tego posta powyzej ztymze zamiast wyczyscic odlaczylem ten zaworek i zaslepilem wezyki .... problem zniknal:) samochod dziala bez problemu.

przy najblizszej wizycie w kraju wymie go na nojke sztuke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.