Skocz do zawartości

320d Lampy xenonowe matowe szkło


Autobot

Rekomendowane odpowiedzi

W moim BMW sprawadzonym niedawno, lampy przednie xenonowe od 2003 roku były niewymieniane. Efekt jest taki (oprócz niewielikich zewnętrznych rysek)w środku są jakby były za mgłą. Wewnątrz lampy jest efekt jakby ktoś plastik benzyną próbował wyczyścić co powoduje zero widoczności w nocy - może ktoś zastosował zbyt mocne xenony i ta mgła to poprostu przepalenie plastiku ?. Nie wiem czy w tej wersji czyli 320d 2003r. lampy są rozbieralne. Wyczytałem na tym forum, że przed liftem sa ale nie wiem czy po też. Proszę powiedzcie mi czy moge coś z tym zrobić? Jeżeli nie to ile kosztują takie nowe lampy no i czy można zamaist xenonów kupic inne ? Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
http://www.realoem.com/bmw/diagrams/o/v/228.png jak widac lampe masz rozbierana. Nowe xenony kosztuja cos ok 2 tys. przeczysc klosze i bedzie ok

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/o/v/228.png jak widac lampe masz rozbierana. Nowe xenony kosztuja cos ok 2 tys. przeczysc klosze i bedzie ok

 

 

Bardzo Ci dziękuje, biore się do roboty, jak wyczytalem tutaj, niektórzy polerują pastą gruboziarnistą lakierniczą lampy, więc mam co robić:)

 

Może głupie pytanie ale jak mam sie dowiedzieć czy lampa jest H4, H7 etc ?? będzie pisało po rozebraniu lampy na poszczególnym xenonie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim BMW sprawadzonym niedawno, lampy przednie xenonowe od 2003 roku były niewymieniane. Efekt jest taki (oprócz niewielikich zewnętrznych rysek)w środku są jakby były za mgłą. Wewnątrz lampy jest efekt jakby ktoś plastik benzyną próbował wyczyścić co powoduje zero widoczności w nocy - może ktoś zastosował zbyt mocne xenony i ta mgła to poprostu przepalenie plastiku ?. Nie wiem czy w tej wersji czyli 320d 2003r. lampy są rozbieralne. Wyczytałem na tym forum, że przed liftem sa ale nie wiem czy po też. Proszę powiedzcie mi czy moge coś z tym zrobić? Jeżeli nie to ile kosztują takie nowe lampy no i czy można zamaist xenonów kupic inne ? Z góry dziękuje za odpowiedzi.

 

 

kolego mają w aso klosze z uszczelkami po ok 280 pln szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na polerowaniu lamp za 100zł 2 szt wygladają jak nówki . Generalnie wyglada to tak ze pryskają czymś potem ustawiają ultrafiolet zmiękczają ten plastik , jadą papierkami o różnych gróbościa do gładkości , a potem polerują 4 rodzajami past i polerek i na końcu utwardzają czymś i znowu naświetlanie efekt po godzince jak nowka gładziutkie przeźroczyste jak nówki żadnych odprysków odbić czy zmatowień. Robią wszystkie lampy z poliwenglanu podobno patent z usa .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na polerowaniu lamp za 100zł 2 szt wygladają jak nówki . Generalnie wyglada to tak ze pryskają czymś potem ustawiają ultrafiolet zmiękczają ten plastik , jadą papierkami o różnych gróbościa do gładkości , a potem polerują 4 rodzajami past i polerek i na końcu utwardzają czymś i znowu naświetlanie efekt po godzince jak nowka gładziutkie przeźroczyste jak nówki żadnych odprysków odbić czy zmatowień. Robią wszystkie lampy z poliwenglanu podobno patent z usa .

 

 

Warto spróbować tylko daj namiary, a co do ASO to już wcześniej mi mechanik podpowiedział.

 

Czy czyszczą i polerują również od środka obudowe ?? Bo moim zdaniem w moich lampach przez stosowanie jakiegoś złego środka przez wcześniejszego właściciela zmatowiały. Dzięki wszystkim za posty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z USA, to pewnie Meguiars? Też bym się pisał na taki zabieg. We wcześniejszym aucie robiłem sam, ale przez to, że nie miałem pomysłu na utwardzenie po polerce, efekt nie był trwały i utrzymał się przez może miesiąc, potem robił się nalot ala mgiełka (znikająca po przepolerowaniu samą pastą).

Czekamy na więcej info i może jakieś foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie namiary na firme http://www.kaliszak.pl/16168_renowacja_polerowanie_lamp_smochodo.html

Można do nich wyslac lampy zrobią i odeślą. Ja już mam dość dlugi czas i nic sie z nimi nie dzieje. A bawereczka odzyskała blask w oku :)

Na dole są zdjecia lamp z 5 powiekszają się po kliknięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
"Szkła" /te plastikowe :p/ matowieją od dziadowskiego zimowego płynu do spryskiwaczy. Podobno w tych tanich składnik zapobiegający zamarzaniu reaguje z plastikowymi kloszami powodując ich matowienie. Taką opinie usłyszałem od mechanika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki SergeXXX za namiary:) Jednak Kalisz to daleko, nie mam możliwości pozostać bez reflektorów, bo auto jest mi potrzebne do pracy. Wyszukałem podobne usługi bliżej mnie czyli w Zabrzu i w Piekarach Śląskich, zadzwonie i na poniedziałek sie umówie napisze po wszystkim jak wyszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.