Skocz do zawartości

Zakup 528i


lechu112233

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum. Tak jak w temacie zamierzam kupic e39 2.8i benzyna w manualu. Po auto jade do Niemiec. Na samochod mam okolo 3500 euro wiem ze w Polsce za taka cene dostane auto ale nie popelnie tego bledu :). Jak sprawuje sie 5-tka z tym silnikiem jak wyglada spalanie koszty utrzymania(zawieszenie itp)? Czy auto jest awaryjne? Jesli tak to czego moge sie spodziewac? Na co zwracac uwage przed zakupem? Slyszalem ze jest to jeden z najlepszych silnikow w BMW ale wole sie upewnic na forum :). Czy silnik jest na vanosie? Prosze o pomoc z gory dzieki :) Aha i jesli ten temat byl juz poruszany to przepraszam ale jak juz wspominalem jestem nowy a zakochalem sie w tym aucie od pierwszego dnia gdy go zobaczylem na ulicy :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Takie auto to świetny wybór!

Resztę informacji znajdziesz na forum bo to często poruszany temat.

I jeśli kierujesz się ekonomią wprzy wyborze auta to nie wiem czy BMW cię zadowoli :?

Co do awaryjności to wiele zależy od tego co uda ci się upolować. Jak znajdziesz zadbaną sztukę to będziesz mega zadowolny.

Jak trafisz mocno docieraną sztukę to będziesz przeklinał BMW.

Jeśli nie znasz się za bardzo na autach to może poproś kogoś kto się zna żeby popatrzył.Bo jest wiele spraw do sprawdzenia.

Jak już kupisz to dbaj , pieść , i ciesz się z jazdy. :cool2:

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..do września 98 jeden Vanos,potem podwójny....,dziwne pytanie o spalanie...hmmmm....,zupełnie nie wiem co napisać.... :norty:

Co masz na mysli? Z tego co wiem mozna tym autem srednio spalic 10 l.. Mam tu na mysli jazde normalna czyli zmiana przy 3, 3.5 tys obrotow :) Ogolnie bede robil duzo kilometrow okolo 1500 tygodniowo glownie dalekie trasy typu Wroclaw - Lublin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze tak :moje auto pali od 8 do 17 litrów na sto kilometrów....../ skrzynia manualna/.....,a co do wskazań obc,to ten zyje swoim zyciem i nie nalezy sie nim sugerować.Jezeli robisz trasy,tzn włączysz piatke i kulasz równo/ 100-120/h /,to spalisz koło 7-8/100km......,ja jednak jeżdże głównie w mieście i zimą potrafie mieć wynik 15-17 litrów,to nie są oszczędne auta i nigdy nie były......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jesli uwazasz ze silnik 2.8 spalajac 7.5 w trasie nie jest oszczedny to jaki wg ciebie jest. Mialem kiedys nissana 1.6 i on tez palil 7.5 w trasie. W miescie to wiadomo, ale tez nie ma tragedii. 3 litrowe diesle pala w miescie 10l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam sam jezdze takim autem wedlug mnie to jest to silnik za maly jak do tej wielkosci karoserii pali duzo bo mi srednio wychodzi 14-15 litrow w cyklu mieszanym tak jak pisalem przyspieszenie nie zabija teraz zdecydowanie bardziej bym wybral ta wersje ale z silnikiem 3.5 albo wiekszym bo raz ze V8 ma duzo wieksza kulture pracy a dwa pali niewiele wiecej bo mialem okazje jezdzenia takim autem przez 2 tygodnie gdyz kolega mi pozyczyl jak moje stalo u mechanika. pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w ta stronę pójdziemy to pewnie lepsze od V8 będą V10 i V12, ale nie o to chodzi. Rzeczywiście 2.0 to zasłaby sinik na ta budę i trzeba go kręcić wysoko. 523 to już kultura, a 528 można spokojnie zadowolić się mocą nie przekraczając 3 tys obr - nie pisze tu o wyścigach na 1/4 mili. Spalanie przy tych trzech silnikach bardzo podobne.W trasie pali mi od 7.5, bardzo spokojna jazda, po 10l/100 jazda autostradowa dynamiczna. Ostatnio do Austrii jechałem i wyszło blisko 10l/100, a waracając ta sama drogą 8.5l/100 ze średnia 110km/h na przestrzeni 1100km czyli czasami koło 170, a czasami stałem na parkingu. Miałem wcześniej E34 520 i piłowałem ją wysoko chcąc przyśpieszać - zasłaba szczególnie w lecie przy klimie i załączonym visco. 528 zadowala normalnego użytkownika spalaniem jak i mocą. Spalanie w mieście oscyluje od 13-18 w zależności od wielkości miasta i pory roku i co najważniejsze nogi. Mnie praca 6 cylindrów uspokaja i muszę powiedzieć że zdecydowanie spokojniej nią jeżdże niż żony 4 cylindrowcem, którym lubie przykręcić ;) i też pali 14 w mieście ( 1.6 cm3). Pozdrawiam

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdze tym autkiem od dwoch lat, i jesli chodzi o spalanie to powiem ci tak, naprawde DUZO zalezy od ciezkosci nogi, a w miescie od korkow. ale liczby podane wyzej przez kolegow zgadzaja sie w zupelnosci.

 

jesli chodzi o zakup takiego auta za 3.500 €, to tu bym uwazal ze to dosyc malo i osobiscie poczekalbym i odlozyl troszke wiecej pieniazkow bo moge ci zapewnic ze przy takim autku bedziesz mial roboty nie malo. ja swojego tez kupilem wtedy za troche taniej i wlozylem przez nastepny rok tyle ze lepiej by bylo jakbym troche odczekal.

 

pamietaj ze to autko nawet tu w niemczech staje sie powoli klasykiem i w dobrym stanie nikt go tanio nie odda!

 

jesli chodzi o koszty eksploatacji, to sa wysokie i przykladowo ja praktycznie caly czas musze cos przy autku robic.

 

ale ogolnie auto do zakochania.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.