Skocz do zawartości

Automatyczne składanie lusterek podczas zamknięcia auta


126tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem, mozna to doprogramowac aczkolwiek samochod musi miec opcje wyp 430, czyli Auto-dimming mirrors.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czy otwieranie szyb pilotem powiązane jest z centralnym zamkiem?

Pytam, bo mam zepsuty zamek/wkładkę w drzwiach kierowcy i przy ewentualnej awarii centralnego zamka czy będę mógł otworzyć szyby pilotem, aby dostać się do auta?

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Cześć wszystkim

Posiadam e90 2011 lift składanie lusterek z przycisku w drzwiach do tego lusterko mi opada gdy włączę wsteczny.

gdy przytrzymam otwieranie drzwi na pilocie wszystkie okna mi się otwierają tak jak powinno być :)

problem zaczyna się gdy chcę domknąć i złożyć lusterko z pilota przytrzymuje zamykanie drzwi czyli znaczek bmw długo i kompletnie nic się nie dzieje :(

czy mógłby mi ktoś pomóc jak to bym mógł sobie ogarnąć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zakodować tą funkcję np w programie NCS. Robiłem to w niedzielę w e91 lci 2008r.

Chyba wystarczy jeden wpis.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
U mnie działa składanie jak dłużej przytrzymam zamykanie na pilocie. Ale jest problem z rozkładaniem. Od wczoraj jak otwieram auto to nie chcą się już rozkładać lusterka, chyba coś namieszałem tylko co? jedyne co robiłem to personalizowałem sobie kluczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
programem carly to chwila moment.jak ci się chce podjechać do wrocławia to mogę raz dwa ogarnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
I pytanie, czy takie lusterka mozna dostac do wersji przed liftem (2006)

Przerabiałem to ok. pół roku temu.

Trzeba się trochę naszukać na allegro bo 90% to LCI. Przeglądałem alledrogo codziennie przez miesiąc.

Finalnie kupiłem (oczywiście kupiłem kompletne ze szkłami - obudowy plastikowe zostawiłem stare ale przy okazji wymiany zderzaka na m dałem do pomalowania za flaszkę te, które były w lusterkach bo były w lepszym stanie niż moje)

lewe za 350

prawe za 200

panel sterowania 100 (wywierciłem otwór na przycisk do zamykania bo nie mogłem znaleźć ładnego z szarą obudową)

piny do podłączenia prawego lusterka 50 (wyszło by połowę mniej ale wziąłem 6 sztuk zamiast 3 na wszelki wypadek).


Wymiana lusterek, położenie przewodów do NFRM i zasilania z kodowaniem wyszło na spokojnie z piwem w ręce może z 2-3 godziny roboty.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę roboty jest.... też miałem to w planach ale chyba sobie to daruje :D


Panowie, a z innej beczki pytanie, nie mam składanych lusterek, czy jest funkcja zakodowania żeby po wrzuceniu R, prawe lusterko uchylało się na dół, by widzieć krawężnik.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
Panowie pozwólcie, że się podepnę. Przy zamykaniu auta czasami mi się składają lusterka a czasami nie (przy krótkim przyciśnięciu - nie przytrzymaniu). Właściwie to tylko jedno bo drugie coś nie łączy ale zauważyłem że jak poruszam wiązką to w pewnym stopniu otwarcia drzwi działa (lewe). Niedługo tam zajrzę ale może byc jakiś związek? Czy ktoś sobie chciał może zakodować automatyczne składanie przy zamykaniu i schrzanił robotę i dlatego czasami się składają a czasami nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.