Skocz do zawartości

318is Xenon H1 czy D2S do lamp soczewkowych depo


drspa3

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie. Zastanawiam się co będzie lepszym rozwiązaniem? Mam już lampy soczewkowe firmy DEPO idealne pod ksenon bo soczewkę mają w tunelu i na pewnej stronie zobaczyłem dystanse tzn takie wkładki gdzie mocuje się żarówkę do soczewki, one zmieniają otwór z h1 na d2s.

 

Teraz mam problem czy zamówić te dystanse (idealnie pasują do lamp soczewkowych w e36) czy zamówić komplet xenonowy H1?

 

_____

Poprawiłem tytuł. Dostajesz ostrzeżenie, bo to już 3-ci temat, w którym zwracam Ci uwagę. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczedz innych kierowcow i nie zakladaj xenonow do auta ktore nie jest do tego przystosowane, chyba ze masz samopoziomowanie i spryskiwacze. Jest to prawnie zabronione!
http://img684.imageshack.us/img684/4426/c23a511dcaf4207f.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczedz innych kierowcow i nie zakladaj xenonow do auta ktore nie jest do tego przystosowane, chyba ze masz samopoziomowanie i spryskiwacze. Jest to prawnie zabronione!

Ja tu cie nie pytam czy jest to zabronione czy nie!! Zadałem proste pytanie. A co do prawa, to mam soczewki depo z oznaczeniem na szkle DC (żródło światła ksenonowe), dobrze ustawić geometrię lekko w dół, poziomowanie mam w kabinie, auta nie wiem do którego roku mogły mieć kenony bez sprysków i automatycznego poziomowania.

 

Mialem golfa 3 lapmy tez depo, dobrze ustawione, barwa 10000k, policja nie czepiała, przeglad przechodzil bo spelniał normy i nikogo nie oślepialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Ci sie wydaje ze nie oslepiales, to co masz w srodku auta to nie jest samo poziomowanie tylk poziomowanie reczne, np jak bys mial zaladowany tyl auta i ustawiasz zeby nie razic. Ale np przy xenonach jak wjedziesz na prog zwalniajacy, w oryginalnych lapmpach xenony opuszcza sie, a w wstawianych nie, jesli jestes taki pewniak to wlacz sobie xenony i ustaw oczy na poziomie lamp. Jestem przeciwny amatorkiemu wstawianiu xenonow, juz nie chodzi ospryskiwacze, bo do tego moga sie przyczepic na przegladzie i to tylko moze przeszkadzac wlascicielowi auta. Jesli tak bardzo chciales miec xenony to trzeba bylo kupic auto z xenonami, albo zabrac sie za to porzadnie i zamontowac czujniki poziomu na wahaczach. Nie zlosc sie ze tak pisze ale mam juz czasami dosc zaslaniania oczu jadacym z na przeciwka xenonowiczow amatorow. Masz racje ustawic ladnie poziom lamp i nikomu nie przeszkadza, ale tylko na roznej jezdzni. A jesli chcesz wiedziec co lepsze, to D2S, a nie zadne hidy, chyba ze zestaw philipsa.
http://img684.imageshack.us/img684/4426/c23a511dcaf4207f.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem golfa 3 lapmy tez depo, dobrze ustawione, barwa 10000k, policja nie czepiała, przeglad przechodzil bo spelniał normy i nikogo nie oślepialem.

pewnie samopoziomowanie jest zbędnym gadżetem w/g ciebie,a to czy oślepiasz czy nie to chyba nie tobie o tym rożstrzygać.

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale wy trujecie o tych ksenonach. Mam wrażenie, że niektórzy tylko czekają na posty o hidach żeby się przejechać po takim kto chce albo tylko rozważa ich założenie. I tak zrobi co będzie chciał a wam nie pozostaje nic innego niż dalsze narzekanie połączone z marudzeniem starej baby jak to jej źle i nudno na emeryturce i jaka to ta młodzież mało kulturalna, ble ble ble.

Jestem przeciwny amatorkiemu wstawianiu xenonow

dobra, przeczytaliśmy to już więc odpuść sobie dalsze komentowanie w ten sposób kolejnych postów dot. hid

Nie zlosc sie ze tak pisze ale mam juz czasami dosc zaslaniania oczu jadacym z na przeciwka xenonowiczow amatorow

chyba po innych drogach jeździmy bo ja nie narzekam jak szesnatka przed okresem co chwilę że mnie ktoś oślepia, nie wiem czy miałem choćby jeden taki przypadek że hidy mnie rzeczywiście oślepiły, przeważnie albo wyłącznie są to auta z źle wyregulowanymi reflektorami

ale mam juz czasami dosc zaslaniania oczu

no no, i może jeszcze napiszesz że jesteś dobrym kierowcą!! :D to ja już wolę kolesi z hidami niż takich co nie patrzą gdzie jadą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saku mówie ci ze masz całkowitą rację :)... Powiedz mi gdzie w katowicach (tedy gdzie zawsze jade) są progi zwalniające? Nie ma. A ustawienie lamp o 20% w dół miałem zrobione, w miescie zawsze ustawialem w kabinie zeby swiecily nizej jak to mozliwe, a jesli wyjezdzalem gdzies daleko na trase to dawałem wyzej zeby dalej swiecily. Tez mi mnie denerwuja ludzie którzy do ryflowanych reflektoró wkladają ksenony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie wiem bo nie jezdze po katowicach, ale pisanie ze co chwila "musze zaslaniac oczy bo mnie oslepiaja" jest jak szukanie dziury w całym wg mnie.

Może ja mam to szczescie, że jakoś mało kto mnie oślepia, może na pomorzu mało aut z hidami jeździ, nie wiem, ale faktem jest to że hidy dają lepsze światło i to należy zaliczyć im na plus mimo całej reszty "minusów" jak to inni piszą.

Ja mam hidy w reflektorach i w halogenach a jak ktoś mnie wkurzy znowu takimi tekstami to sobie jeszcze w drogowe wstawie a może i jeszcze gdzieś, bo w końcu to moje auto i g.. mnie obchodzi co ten czy tamten ma na ten temat do powiedzenia. W pierwszym poście zadałeś konkretne pytanie w konkretnym celu a tu jak zwykle kilku społeczników się znalazło i edukować im sie zachciało. Ciewake czy w innych dziedzinach też takie dobre rady dają? Zresztą inna sprawa dawać rady a inna samemu się do nich stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ktoś mnie wkurzy znowu takimi tekstami to sobie jeszcze w drogowe wstawie

 

Ja wstawiłem i gorąco polecam, to skarb na np wioski nie oświetlone gdzie żule po festynach wracają środkiem drogi, jak włączasz długie to palisz trawę na poboczu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

drspa3 kup chyba normalny zestaw pod H1. i będzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ktoś mnie wkurzy znowu takimi tekstami to sobie jeszcze w drogowe wstawie

 

jak włączasz długie to palisz trawę na poboczu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

:duh: :handshake: :modlitwa: :D :D Padłem - dobre, dobre!!!

 

 

 

drspa3 kup chyba normalny zestaw pod H1. i będzie OK

 

x2

Jeśli już, to może dzięki hid-owi będzie lepiej niż na przejścówce na d2s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po poziome wypowiedzi, chyba juz mi sie nie chce pisac. Jesli g...no Cie obchodzi opinia i inni uzytkownicy drog to moze zacznij jezdzic lewym pasem. Nie po to inzynierowie wymyslili samopoziomowanie i powstaly takze paragrafy na to, zeby stwierdzic mam to w du..ie i sam lepiej wiem. Miales w golfie 10000k, po tym mozna powiedziec ze masz male pojecie o swietle xenonowym i o tym po co one zostalo wymyslone. Nie dziw sie, ze tak pisze, ale to tak samo jak bys zapytal czy lepiej jezdzic chodnikiem czy po trawniku i oczekiwal bys odpowiedzi, to i to jest zabronione. (troche przesadzilem, ale mam nadzieje, ze zrozumiesz o co chodzi). Jak tak bardzo chcesz sobie wstawic na drogowe to ok, tylko pamietaj ze zarnk potrzebuje troche czasu na rozgrzanie, a bi xenony nie polegaja na wiekszej liczbie zarnikow tylko maja zamontowana przeslone. A najlepiej jeszcze w zegarach sobie zamontuj.
http://img684.imageshack.us/img684/4426/c23a511dcaf4207f.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po poziome wypowiedzi, chyba juz mi sie nie chce pisac. Jesli g...no Cie obchodzi opinia i inni uzytkownicy drog to moze zacznij jezdzic lewym pasem. Nie po to inzynierowie wymyslili samopoziomowanie i powstaly takze paragrafy na to, zeby stwierdzic mam to w du..ie i sam lepiej wiem. Miales w golfie 10000k, po tym mozna powiedziec ze masz male pojecie o swietle xenonowym i o tym po co one zostalo wymyslone. Nie dziw sie, ze tak pisze, ale to tak samo jak bys zapytal czy lepiej jezdzic chodnikiem czy po trawniku i oczekiwal bys odpowiedzi, to i to jest zabronione. (troche przesadzilem, ale mam nadzieje, ze zrozumiesz o co chodzi). Jak tak bardzo chcesz sobie wstawic na drogowe to ok, tylko pamietaj ze zarnk potrzebuje troche czasu na rozgrzanie, a bi xenony nie polegaja na wiekszej liczbie zarnikow tylko maja zamontowana przeslone. A najlepiej jeszcze w zegarach sobie zamontuj.

 

No dobra ale jeśli ma reflektory przystosowane do zestawu xenonowego to światło jest już dobre, spryskiwacze to spryskiwacze, wiadomo zabrudzone reflektory rozpraszają światło, ale można "ręcznie dbać" o czystość, a samopoziomowanie hmm, nawet zjeżdżając z góry i przez chwilę olśniewając kierowcę z przeciwka (który z pewnością wypadku nie spowoduje) i tak możesz zaoszczędzić życia ludziom łażącym jak święte krowy ulicach w nocy bez żadnego elementu odblaskowego, a w takich wypadkach naprawdę xenon to skarb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie jestem za wkładaniem w zwykłe lampy xenonów. Dla mnie to zwykłe druciarstwo i jazda przed kimś lub mijanie się z kimś kto ma takie amatorskie rozwiązanie jest strasznie uciążliwe. Poza tym to jak Cie nie obchodzi opinia innych i masz zamiar i tak zrobić swoje to się nie pytaj nikogo o zdanie i nie zakładaj postów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to jak Cie nie obchodzi opinia innych i masz zamiar i tak zrobić swoje to się nie pytaj nikogo o zdanie i nie zakładaj postów.

 

Kolega prosto pytał czy włożyć gotowy zestaw czy przez "przejściówkę" do lamp przewidzianych do światła ksenonowego, nie pytał "czy wolno mu włożyć ksenon i czy będzie to profesjonalne" Po co się udzielać jeśli się nie ma pojęcia na temat i ma się tylko do powiedzenia "nie oryginalny ksenon jest beee" :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega prosto pytał czy włożyć gotowy zestaw czy przez "przejściówkę" do lamp przewidzianych do światła ksenonowego, nie pytał "czy wolno mu włożyć ksenon i czy będzie to profesjonalne" Po co się udzielać jeśli się nie ma pojęcia na temat i ma się tylko do powiedzenia "nie oryginalny ksenon jest beee" :?:

 

Może i pytał ale również napisał, że ma gdzieś czyjeś opinie i zrobi po swojemu tak więc moim zdaniem jedno wyklucza drugie i w takim przypadku nie bardzo rozumiem po co się pytać skoro i tak ma się gdzieś odpowiedź. Poza tym nie wiem skąd wysnułeś wniosek, że nie mam o tym pojęcia. Dla Ciebie może włożenie ksenonu w zwykły klosz jest profesjonalną robotą i może czujesz się przez to dowartościowany, bo potrafisz wymienić żarówki ale dla osób którym będziesz świecił po oczach profesjonalne to nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i po co nerwy :roll:

Każdy klosz przystosowany jest do odpowiedniej żarówki co jest napisane na nim.Każdorazowo włożenie innej niż podana na homologacji powoduje jej cofnięcie ,a co za tym idzie użytkowanie lampy niezgodnie z przeznaczeniem podanym przez producenta = Utrata dowodu rejestracyjnego pojazdu podczas kontroli drogowej(zgodnie z polskim kodeksem drogowym nawiązującym do rozporządzenia ministra transportu określającego warunki i zasady wyposażania pojazdu w elementy oświetlenia dodatkowego oraz wymaganego).Następną sprawą jest wymagane samopoziomowanie reflektora wymagane odrębnymi przepisami,i tu spryskiwacza być nie musi ,gdyż seryjnie wychodziły auta bez takowego wynalazku. Inną sprawą jest spowodowanie przez naszą nieuwagę nawet drobnej kolizji drogowej,a niech jeszcze się trafi że drugi powie iż go oślepiły te światełka = nasza wina,dowód nie nasz ,gościowi zrobimy autko i zapłacimy mandacik :cry:

"Nieudana Operacja To Połowa Udanej Sekcji"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.