Skocz do zawartości

Carsoft 6.5


johnny

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 230
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moze ktos polecic sprawdzony dzialajacy kabelek z allegro zeby dziala z carsoftem

z Carsoftem 6.1.4 wspolpracuje dobrze fejs od uzytkownika z Allegro o nicku "tofilcia" z 209 zł czyli fejs + bmw wtyk + obd na KKL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Chcialem zaktualizowac temat. Czytając te wszystkie tematy n/r carsoftu nachodzi mnie jedno stwierdzenie, ze to jest szmelc. Wlasnie mam zamiar to kupic , mam softa ale moj lapik ma tylko USB i chyba nic z tego . Czy zna ktos inny program lub interfejs ktory dziala z USB i zeby po wpieciu wtyczki program dzialal ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem to

http://moto.allegro.pl/item198012150_interfejs_diagnostyczny_bmw_carsoft_1987_2006.html

i to ponieważ jest potrzebny port com rs232,a mój laptop tego nie miał.

http://www.allegro.pl/item198686025_karta_pcmcia_to_rs232_promocja_f_vat.html

Działa bardzo dobrze na cs 6.1 i 6.5.Według mnie za te pieniądze to jest super bardzo przydatna rzecz i dość dużo umie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wiadomosc . Wczesniej wlasnie mialem przejsciowke USB > COM nawet 2 rozne i zadne nie dzialala. jezeli ta PCIMCIA rozwiaze problem RS232 (COM) to kupie to. Z tego co widze w tym CARSOFCIE 6.5 jest wiele ciekawych funkcji jak np. programowanie modulow od c.z i wiele innych. Tylko czy trzeba jakos tymi pinami kombinowac?? i czy proste to jest wpiecie do tego gniazda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś to co ci podałem w linku ?Jak wykombinujesz coś innego to daj znać.A jak będziesz instalował kartę to tak-Wkładasz karte do kompa i on szuka w tym momencie sterowników. Klikasz mu że mu te sterowniki wskażesz, na płytce są w katalogu -Pcmcia to rs232-. Powinien je znaleźć i sam zainstalować. Pozostaje ci skonfigurować jeszcze port com, by numer portu zgadzal sie z numerem w programie carsoft, musisz ustawić ten sam numer, w carsofcie to łatwo napewno znajdziesz, a w kompie musisz wejsc w panel sterowania, system, sprzęt, menadżer urządzeń i tam musisz znleźć ten port , sprawdzić numer (u mnie sie nie zgadzał) i ewentualnie zmienić na ten sam co CS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm Panowie no ja juz kupilem. Dzis podlaczylem. ale jest pare ZONKÓW

 

1. Brak mi PINU nr.15 mam pustą dziure. Podlaczylem tylko PIN 14,19,20.

 

Niestety carsfot mi nie zdiagozowal zadnego modulu poza AIRBAG i tu mi wykazal bład po czym go sobie nawet usunąłem i juz poduszka nie zgalsza bledu. ALE JUZ LCM READ nie dziala i na kazdym inym module mialem MODULE NOT REPSOND.

 

Teraz po 20 minutach wogole przestalo mi dzialac . Teraz mam COMMUNICATION ERROR i laptop mi sie wiesza. Musze robic hard reset i uruchamiac windowsa bez podlaczonego interfejsu bo inaczej sie windows nie uruchomi, wiesza sie kiedy ma sie zalogowac. Jak podepne interfejs nastepuje brak komunikacji z interfejsem i zwis windowsa. niewiem czy mam reklamowac ?? niezla zabawa - 20 minut i 200 zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO Panowie - Moge stwierdzic ze odniosłem pełen sukces w walce z INTERFEJSEM i CARSOFTEM 6.5

 

1. Wina nie dzialania programu i braku komunikacji wynikała z wadliwego programu ktory blokowal sie sam jak rowniez calego LAPKA ( zła viataminka ).

 

2. TERAZ Tajemniczy PIN 15 (RXD) ktorego nie ma w BMW. L LINE bialy kabel z interfesu wpinamy rowniez do PINU 20 !! Wazne - jezeli chcemy aby połączyc sie z modulem ZKE /ZVM - czyli modul od sterowania szybami i zamkami oraz wpisanie wartosci d/t komunikatów na BC oraz do zdiagnozowania tego modulu.

 

WAZNE! Jezeli chcemy pracowac na innych modułach (DDE,AIRBAG,AIRCO itp ) to w PIN 20 wpinamy kabel K LINE czyli niebieski z interfejsu.

 

Teraz wszystko dziala jak nalezy. udalo mi sie zaprogramowac automatyczne zamykanie drzwi po ruszeniu autem i usunalem pare blędów z czujników ABS/ASC .

 

Wazne jest tez aby byl przekrecony kluczyk w STAN IGNITION 1 lub zapalic autko na czas zabawy .mnie przy wylaczonej stacyjce nie chcialo dzialac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO Panowie - Moge stwierdzic ze odniosłem pełen sukces w walce z INTERFEJSEM i CARSOFTEM 6.5

 

1. Wina nie dzialania programu i braku komunikacji wynikała z wadliwego programu ktory blokowal sie sam jak rowniez calego LAPKA ( zła viataminka ).

 

2. TERAZ Tajemniczy PIN 15 (RXD) ktorego nie ma w BMW. L LINE bialy kabel z interfesu wpinamy rowniez do PINU 20 !! Wazne - jezeli chcemy aby połączyc sie z modulem ZKE /ZVM - czyli modul od sterowania szybami i zamkami oraz wpisanie wartosci d/t komunikatów na BC oraz do zdiagnozowania tego modulu.

 

WAZNE! Jezeli chcemy pracowac na innych modułach (DDE,AIRBAG,AIRCO itp ) to w PIN 20 wpinamy kabel K LINE czyli niebieski z interfejsu.

 

Teraz wszystko dziala jak nalezy. udalo mi sie zaprogramowac automatyczne zamykanie drzwi po ruszeniu autem i usunalem pare blędów z czujników ABS/ASC .

 

Wazne jest tez aby byl przekrecony kluczyk w STAN IGNITION 1 lub zapalic autko na czas zabawy .mnie przy wylaczonej stacyjce nie chcialo dzialac

 

 

pawelkrak mam prosbe do ciebie może opisz od początku i w miarę możliwosci dokładnie jaki i gdzie kabel zakupić skąd wziąść tego odpowiedniego Carsofta w jaki sposób podłaczyc go do kompa .

Myślę że wiekszośc użytkowników będzie ci wdzięczna po takim opisie.

 

Z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
mam takie pytanko, czy carsoft działa z fejsem na usb czy tylko na com? mam u siebie OBD II wiec nie trzeba kombinować z pinami czy tak? bo tak się zastanawiam czy fejs OBD II KKL z dwoma liniami K podejdzie pod carsofta i pod VAG COM żeby podpiać golfika (też ma OBD II)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CARSOFT dziala tylko z COM. Interfejsy USB > COM nie działają. Sa inne wersje ale nie carsfotu ktore niby wspolpracują z USB. Poszukaj na allegro lub popytaj sprzedwaców interfejsów. Ja bylem zmuszony do lapika dokupic PCIMCIA > COM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze troszkę się pospieszyłem z zakupem fejsa i mam już na usb ale byłem zmuszony zdiagnozować golfa i nie mogłem czekać. gdybym wiedział to chyba wybrałbym na COM`a bo taki też chyba podejdzie pod programy diagnostyczne VW. dzięki za odpowiedz :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CARSOFT dziala tylko z COM. Interfejsy USB > COM nie działają.

 

Mam wlasnie tak podlaczone poprzez przejsciowke ktora emuluje sprzetowo port COM i smiga ładnie (carsoft 6.1). Co wiecej przejsciowki tez uzywam tez do zabawy z Cyfrą + jak i programatorami i wszystko smiga ladnie

 

Jesli kolega moze przyblizyc temat podlaczenia L Line do gniazda (o ile zrozumialem podlaczyc rownolegle dwa piny??) bo u mnie tez nie diagnozuje BC i wywala sie podczas programowania (zegary szaleją). Pozdro!

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

 

Słuchajcie, mam taki problem. Otóż uzywam interfejsu KKL (kupilem go juz troche temu) ktory obsluguje tylko CS 6.1.4. Wszystko chodzi ladnie pieknie ale jak wiadomo nie dziala w tym CS Live Data. (Live Data wogole nie działa na KKL tylko na KL) CS 6.5 sciagnalem sobie na komputer z nadzieja ze moze zadziala ale tak jak przypuszczalem nie dziala z tym fejsem.

 

I teraz mam 2 wyjscia --> albo kupic nowy fejs a stary sprzedac, albo dokonac jakiejs malej przerobki w swoim obecnym interfejsie.

 

Stad moja wielka prosba, jezeli ktos wie w jaki sposob co gdzie odlutowac/wypiac kabel zeby z KKL zrobic KL to bylbym bardzo wdzieczny --> tylko prosze o sprawdzone dane :) :modlitwa: :modlitwa:

 

Chyba ze macie na komputerku schemacik do FEJS'a na CS 6.5 to prosze na pw napisać :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie tak w skrócie czy warto kupić ten face z allegro za 199 zł czy nie ? będe miał podgląd na live data czy nie? i czy do zdiagnozowania błędów silnika w zupełności wystarczy? mam e32 750

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, jeden z moich pierwszych postów

 

Zakupiłem OBD kkl COM

Problem wygląda następująco. Interfejs testerem OBD działa czyli Echo dostaje.

Carsoftem 6.1.4 wczoraj gdy robiłem pełną dziagnoze tylko przy ABS napisał OK a reszta miała opisane że moduł nie odpowiada. Teraz niestety nawet ABSu nie chce sprawdzić tylko też wypisuje module not responding.

BMW SCANNER 407 niestety nie trybi

PA tez nie trybi wypisuje ze HARDWARE NOT READY.

 

Czy ktoś mógłby dać mi jakieś sugestie.

Czy może zainstalować WIN 98 (tam nie ma nigdy problemów z portami), a jeśli zainstaluje to czy carsoft 6.1.4 będzie działał oraz BMW SCANNER

 

I ostatnie pytanie który z tych softów a może jakiś inny będzie najlepszy do diagnozowania E30 1.6i 91' , usuwania błedów, itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie przeczytalem i nic twórczego czego nie sprobowalem nie osiagnolem. Teraz kombinuje, jak koń pod góre, problemów softwarowych nie widze bo z VAG-COM działa wszystko ładnie i pięknie do vw GOLF iv moge sie wpiąć a z BMkom walczem. A jest ktoś może z Poznania z interfejsem. Żeby wspólne próby porobić i bronka obalić??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.