Skocz do zawartości

320d Drgania kierownicy


grzechu1974

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Podczas jazdy z prędkością ok.60km/h czuję lekkie bicie kierownicy przy jeździe na wprost jak i na zakrętach.Przy innych prędkościach już tego nie odczuwam jedynie przy podczas hamowania czuć lekkie drgania.Na małych dziurach słychać dość głośne stuki.Koła wyważone,pierścienie centrujące założone.Byłem też na stacji diagnostycznej i tam stwierdził lekki luz na drążku wychodzącym z maglownicy.Amortyzatory 60%.Dodam,ze auto lekko "pływa".Opony szer.205.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam bardzo podobna sytuacje w moim e36. kiera mi bije przy jezdzie z predkoscia 60-80kmh. bije jeszcze mocniej przy hamowaniu.dodatkowo mam wrazenie ze na zimnych hamulcach mniej czuc bicie, niz jak sie nagrzeją po kilku hamowaniach. po zdjeciu koła lewa tarcza obraca się z pewnym oporem (klocki dolegają do tarczy - czyli tak jak powinno byc) a lewa obraca sie luzno i blokuje się na klockach w jednym punkcie (pokrzywiona tarcza). sprawdz czy u ciebie tarcze są napewno proste - ja zmieniam obie z przodu dzisiaj.

Bumier

http://img340.imageshack.us/img340/1074/bumier2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź sworznie i tuleje wahaczy, końcówki drążków kierowniczych i poduszki (lożyska) amortyzatorów przednich

 

Poza tym nie zawsze na stacji diagnostycznej zależy im na sprawdzeniu - byle kasę wziąć.

Jak miałem raz przypadek że w trakcie przeglądu okresowego poprosiłem o sprawdzenie całego przedniego zawieszenia.

Przegląd podbity i żadnych problemów diagnosta nie znalazł - tylko dlaczego telepało mi samochodem i tłukło na nierównościach?

Ponieważ wywalone miałem tuleje i sworznie wahacza ale okazuje się że dla diagnosty to normalna rzecz.

Uwielbiam stare kwadratowe trumniaki ze stajni BMW i jeżdżę E30 z wyboru a nie z przymusu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna zmienilem sam, a na drugiej (tej gorszej) połamałem nasadkę - tak śruby zapieczone:( . dzis 2gie podejście - w warsztacie. wydaje mi się ze bicie podczas jazdy na wprost jest troche mniejsze ale dalej telepie na hamowaniach

Bumier

http://img340.imageshack.us/img340/1074/bumier2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.