Skocz do zawartości

Durne pytanie. :) - kręcący się wał


bastan

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu walcze z delikatnym drżeniem samochodu przy pewnych prędkościach. Po kolei wszystko sprawdzałem i ostatnia rzecz jaka mi przychodzi do głowy to albo łącznik gumowy skrzynia/wał albo któraś półośka.

I tu moje durne pytanie ( nie zabijać ) :mrgreen:

Czy podczas jazdy i wrzuceniu na luz wał się kręci ???

Ja jestem na 99,999999999 % pewny że tak ale muszę mieć pewność.

Nie zabijajcie i proszę się nie śmiać. Widziałem na tym forum nieraz głupsze pytania (he he) :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak opona jest shamowana bez ABSu, to wyważenie nic nie da, ale lekkie zjaranie gumy owszem :wink: .... choć oczywiście najlepiej wymienić oponki

 

w każdym bądź razie warto sprawdzić koła czy są wyważone, bo to też bywa powodem drgań

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jeszcze na prostej drodze dodaj gazu i patrz czy sciąga bądź zachamuj .. jak sciąga to może bć coś z geometrią...zależy jak drga chociaz gemotertia to raczej nei ma wpływu na to po dłuższym zastanowieniu :) ale warto sprawdzić ponadto stawiam na podpore wału.. często to podobno siada.. koła porzycz od kogoś na 10 minut i będziesz wiedział jak jesteś z 3 miasta to ci pożycze :)

Pozdrawiam

kupie silnik 2,5 L bądz 2.0 litra albo zestaw do swapa na 3l ,3,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wrócić jeszcze do Twojego pytania:

 

"I tu moje durne pytanie ( nie zabijać )

Czy podczas jazdy i wrzuceniu na luz wał się kręci ???"

Wał kręci się zawsze jeśli auto jedzie, ale....

Jeśli dasz na luz podczas jazdy to oczywiście wał się kręci ale bez naprężenie takiego jak podczas jazdy na biegu.

Ja miałem kiedyś W124 i podobną przypadłość. Podczas jazdy w przedziale ok 110 - 130 km/h napierdzielało mi coś w podłogę, a jak dałem na luz to się uspokajało (tzn. nie było taki głośne). Ale miecio to nie bunia. Tam były tuleje centrujące na początku i na końcu wału. Pojechałęm do mechanika i przejechałęm sie 200 km/h na podnośniku, a on patrzył na wał od spodu i znalazł bicie na poczatku wału przy przednim sprzęgle gumowym.

Może Ty tez się przejedź 200 km/h na podnośniku.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym myślę już dłuższy czas....

Zamierzam moją Beti postawić na stojaki, wejść do kanału i rozbujać. Może wtedy coś zobaczę...

Dragania są wyczuwalne przy prędkościach 60km/h ; 100km/h i powyżej 140 km/h.

Opony mam nówki koła wyważone, felgi proste (fele stalowe).

Podpora sprawdzona, zawieszenie w 100% sprawne.

Nie wiem co może być ja stawiam na tą gume....

Myśle też o podmianie kół bo może moje opony są coś nie teges :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.