Skocz do zawartości

Jakie opony letnie na felgę 15'


ziolek013

Rekomendowane odpowiedzi

A i przy zakupie mojej fury dostałem opony letnie ale nie nadają się już do jeżdzenia były takie 195/65r15. I zastanawiam się czy kupić takie same czy inne i jakiej firmy bo nie znam sie za bardzo na oponach więc proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to niewłaściwy rozmiar - powinny być 205/65R15 lub 225/60R15.

 

A jakiej marki? To już zależy od twoich potrzeb i kwoty jaką chcesz na to przeznaczyć. Najtańsze opony w tym rozmiarze kupisz pewnie w okolicach 160zł, ale to kiepski pomysł. Rozsądnie licząc trzeba wydać min. jakieś 230-250zł za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na jednym komplecie. A to coś złego? Jeszcze bieżnik spory miały jak je wyrzucałem.

 

Robie rocznie ok 10 tys km. Czyli przez siedem lat zrobilem 70 tys km - ale z tego połowę na zimówkach. Wiec na Continentalach zrobiłem ok. 35 tys km. To tak dużo?

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie to sporo bo już po 3-4 latach opony letnie tracą swoje właściwości choć mimo tego, że producenci mówią o ważności około 8 lat. A zimowe jeszcze krócej.

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam podepnę się pod temat! :) kupiłem e39 530d i z poprzedniego autka zostały mi nowe zimówki Goodyear UG na prawdę super oponki!

tylko jest taki problem że tam jest rozmiar 195/60/15 a tą którą kupiłem też mam na felgach 15'' szkoda mi trochę tych opon bo są na prawdę super!

na lato planuję 17'' :)

 

dzięki chłopy za odpowiedź :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój!

 

Z wielu powodów to zły pomysł:

 

Po pierwsze samochód będziesz mial 2 cm niżej, a to w zimie może oznaczać szorowanie brzuchem po śniegu, kłopoty z wyjechaniem z zasp, czy nawet uszkodzeniem np. wydechu albo miski.

 

Po drugie opony 195/60R15 mają dużo niższy indeks nośności niż zalecane 205/65, a to może spowodować o wiele większe problemy niż to, co napisałem powyżej.

 

A po trzecie będzie to beznadziejnie wyglądać (chociaż to akurat najmniej istotne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki za odpowiedź :) w sumie zrobię zamiankę kuzyn od opon który też jeździł taką BMW i mówił że najlepiej będzie 195/65/15 :)

więc tych 195/60/15 sprzedam i kupię te z większym profilem... bo wiadomo żee im węższa opona na zimę to tym lepiej! :cool2:

ale nie wykluczam też tego profilu 205/65/15

zastanowię się jeszcze :)

 

ps. łańcuchy też sobie kupię :) nie ma to tamto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuzyn od opon który też jeździł taką BMW i mówił że najlepiej będzie 195/65/15 :)
A jaki kuzyn miał silnik? Bo moim zdaniem jeżeli zajmuje się oponami to nie powinien ci doradzać tego rozmiaru.
bo wiadomo żee im węższa opona na zimę to tym lepiej!
Nie zawsze.
ale nie wykluczam też tego profilu 205/65/15
Zamiast nie wykluczać powinieneś ten właśnie profil przede wszystkim brać pod uwagę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na nasze drogi polskie kupuj 195/65R15 będziesz miał komfort jazdy na tych naszych drogach z koleinami i dziurami,zawieszenie tak nie odczuje,polska to nie niemcy,

Profil 195/65r15 będzie tańszy w zakupie i zapewni dobry komfort jazdy ,opony polecam Dunlop Sp Sport 01 bardzo dobra oponka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą.

Ja wymieniłem przedwczoraj na 195/65/R15 i jestem bardzo zadowolony. Pomimo utwardzonego i lekko obniżonego zawieszenia (HR) komfort rewelacyjnie wzrósł (co prawda poprzednie gumy to były zimówki kiepskiej jakości i stare).

 

Mam teraz Falken ZIEX Zx912 czy jakoś tak. Trafiłem na promocję i za 700zł komplet 4 zakupiłem razem z wysyłką już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest info o "najmniejszym zalecanym rozmiarze"? Zimowe 185 są chyba zalecane, letnie 205 fabrycznie, ale w PL mamy specyficzne warunki drogowe i klimat nie taki super gorący więc nie widzę przeciwwskazań do użycia 195 na lato.

185 w E39? 195 na lato? Czytaj uważnie - Thazek pytał o opony na zimę do 530d, a tam właśnie najmniejszy zalecany rozmiar to 205/65.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokładnie pytam o zimę :) to znaczy o zimowe oponki!

zima idzie wielkimi krokami a ja nie wiem jakie kupić to w końcu co będzie optymalne? 205/65 czy 195/65 ???

aha no i najważniejsze to moje pierwsze auto tylno napędowe i nie wiem jakiej firmy będą się najlepiej sprawowały?? jakieś doświadczenia?? jakieś propozycje?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie pytam o zimę :) to znaczy o zimowe oponki!

zima idzie wielkimi krokami a ja nie wiem jakie kupić to w końcu co będzie optymalne? 205/65 czy 195/65 ???

aha no i najważniejsze to moje pierwsze auto tylno napędowe i nie wiem jakiej firmy będą się najlepiej sprawowały?? jakieś doświadczenia?? jakieś propozycje?? :)

205/65R15

 

A jakie? Jeżeli nie jeździłeś wcześniej RWD to MUSISZ mieć porządne opony. Szczególnie przy Twoim momencie.

 

Ja bym brał:

Vredestein Snowtrac 3

Dunlop WinterSport 3D

Conti TS830

Goodyear UG7+

Fulda Kristall Control HP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/65R15

 

A jakie? Jeżeli nie jeździłeś wcześniej RWD to MUSISZ mieć porządne opony. Szczególnie przy Twoim momencie.

 

Ja bym brał:

Vredestein Snowtrac 3

Dunlop WinterSport 3D

Conti TS830

Goodyear UG7+

Fulda Kristall Control HP

 

o to to mi chodziło :) właśnie nie wiem co zakupić... dużo tych propozycji jest! :) ak a masz któreś z nich wybróbowane?? albo czy miałeś z jakimiś do czynienia?? Czy tak sobie po prostu piszesz?? :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.