Skocz do zawartości

Temperatura silnika


zenek123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wiem, że temat pewnie był już wałkowany, ale w mojej e39 to jest problem złożony dlatego założyłem nowy.

Miałem problem z tym, że wskazówka od temperatury leciała poza pion. Po sprawdzeniu wszystkiego została wymieniona pompa wody i było dobrze do dzisiaj, pojechałem na sprawdzenie klimy bo czujnik miał przebicie na masę oraz pompa wody (ta elektroniczna przy nagrzewnicy nie miała napięcia). Mechanik nie zrobił tego bo nie miał czasu i umówiliśmy się na inny dzień. Wykonał wszystkie testy komputera i pojechałem. Pojeździłem trochę po mieście temp. 22 stopnie na zew.. Zmniejszyłem temp. na 16 w aucie ale nie włączałem klimy. Nagle temperatura powoli zaczęła przesuwać się poza pion.

 

Auto: BMW e39 528 silnik m52 98r.

 

Jeżeli ktoś ma sugestie co to może być będę wdzięczny.

 

Pozdr.

BMW "Today, tomorrow, always"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano wstałem otwieram maskę, górny wąż który idzie do chłodnicy wyglądał jak spłaszczony, jakby gdzieś zrobiło się strasznie podciśnienie. Na trasie 2,5 km temperatura bardzo szybko zaczęła rosnąć doszła do pionu dalej się nie posunęła ale jechałem jeszcze może z 300 m , niestety nie wiem jak wyglądałoby to dalej bo jechałem do pracy i nie mogłem dalej jechać.
BMW "Today, tomorrow, always"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynień jeszcze termostaty, może się zacinają?
mam pytanie,zauwazylem ze jadac po rasie,a nawet w miescie jakis prosty odcinek przy wiiekszej predkosci temperatura spada,chce w swieta wymienic termostat,mysle ze sie niezamyka,w mrozy bylo naprawde zle bo spadala wskazowka do kreski po lewej stronie,wszystko niby jasne,ale wyjezdzajac z garazu po kilkuset metrach jazdy,zaczyna wiac lekko schlodzone powietrze ,jest tak jakby wlasnie otworzyl sie termostat,za chwile powietrze jest znow normalne,niechcialbym babrac sie z termostatem,bo moze przyczyna lezy gdzie indziej?koszt termostatu niejest wielki ale robota i szkoda czasu na marne :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynień jeszcze termostaty, może się zacinają?
mam pytanie,zauwazylem ze jadac po rasie,a nawet w miescie jakis prosty odcinek przy wiiekszej predkosci temperatura spada,chce w swieta wymienic termostat,mysle ze sie niezamyka,w mrozy bylo naprawde zle bo spadala wskazowka do kreski po lewej stronie,wszystko niby jasne,ale wyjezdzajac z garazu po kilkuset metrach jazdy,zaczyna wiac lekko schlodzone powietrze ,jest tak jakby wlasnie otworzyl sie termostat,za chwile powietrze jest znow normalne,niechcialbym babrac sie z termostatem,bo moze przyczyna lezy gdzie indziej?koszt termostatu niejest wielki ale robota i szkoda czasu na marne :?:

Miałem taki problem w tamtą zime, nie mógł dogrzać się silnik. W serwisie powiedzieli mi że to termostat, tylko nie wiadomo który bo są dwa w 530d. i najlepiej wymienić dwa. Tak zrobiłem. Okazało się, że ten górny termostat taki okrągły przykręcany na dwie śrubki okazał się, że przepuszczał. Teraz wszystko jest OK. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.