Skocz do zawartości

[e90]co ile wymiana filtra powietrza 320d 163km


Wierzba_

Rekomendowane odpowiedzi

szukalem troche i nie znalazlem , ogolnie wlasnie zobaczylem ze przy ostatniej wizycie w aso zrobili mi przeglad olejowy(no nie tak ostatnio bo w sumie prawie rok temu i 25k km), ale bez wymiany filtra powietrza w silniku. teraz sie zastanawiam czy nie wymienic tego filtra, co ile sie powinno sie je wymieniac? myslalem zeby dla pewnosci wrzucic nowy samemu ale jak zobaczylem gdzie jest i jak sie tam dostac to juz zwatpilem i bez potrzeby nie chce tego robic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam zawsze wszystkie filtry razem podczas wymiany oleju i mam z głowy. O oszczędzaniu nie ma mowy w tym przypadku.

 

A co do wymiany, trzeba poodkręcać kilka osłon ;) to fakt można się zrazić, ale nie jest to skomplikowane. Dasz radę!

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wg procedur BMW filtr powietrza powinnien byc wymieniany co 3 (trzy) przeglady olejowe :mrgreen: wychodzi na to, ze BMW planuje przejechac na jednym filtrze ~100 000km :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: kazdy "normalny" mechanik powie Ci, ze filtr powietrza wymieniaj wraz olejem i filtrem olejowym...pozdr. na ten temat mialem ostatnio male spiecie z ASO poniewaz mam wykupiony pakiet "bezplatnych" przegladow i filtra nie chcieli mi uznac jako gratisowej czesci....pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wymiany, trzeba poodkręcać kilka osłon ;) to fakt można się zrazić, ale nie jest to skomplikowane. Dasz radę!

 

Pzdr.

 

...patrzylem jak to robia w ASO :mrgreen: dla mnie (mam "duze" ale sprawne dlonie) bylo to bardzo skomplikowane...majac wszystkie narzedzia , serwisant, ktory wiedzial "co odkrecac" robil to 1,5h :!: zakladam, ze ja bym to zrobil 2x dluzej czyli w 3 h...3h pracy to juz w miare "skomplikowana" jak dla mnie naprawa/wymiana...pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wymienie, sciagnalem sobie tisa i zobaczylem jak to zrobic, roboty w pip ale do ogarniecia:d moze jakies foty strzele. jakie filtry polecacie ja myslalem nad K & N, ale widze sa jeszcze bosha czy knechta ( knecht nie pasujacy do 320d to paliwa prawda ?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wymienie, jakie filtry polecacie ja myslalem nad K & N, ale widze sa jeszcze bosha czy knechta ( knecht nie pasujacy do 320d to paliwa prawda ?)

 

...wszystkie produkty sa markowe, wiec ja bym wybral ten, ktory moge kupic najtaniej :mrgreen: oczywiscie model musi pasowac :cool2: pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Knehtem jest coś nie tak - u mnie nie pasował - nie można było go 'zapiąć' ;), więc filtra paliwa został MANN (z resztą MANN idzie jako Ori tylko jest znaczek BMW.. i cena pewnie 3x większa ;).)

 

Lepiej założyć zwykły filtr powietrza, nie żadne 'sporotwe' K&N. Szkoda motoru, lepiej wymieniać zwykły filtr powietrza co wymianę oleju niż się bawić w K&N ;) takie moje zdanie.. kiedyś też myślałem nad K&N ale przemówił jednak zdrowy rozsądek :)

 

Filtr powietrza co 100 000 ;) masakra, może gdzieś na zachodzie to i tak ale w Polsce? :D Już po tych 30 000 filtr wygląda nie ciekawie a co tu dopiero mówić po 3x tyle.. :mad2: :mad2:

 

Jak filtry to renomowanych firm, Bosch, KNEHT, MANN... nawet i Filtron da radę - a będzie tańszy.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr Knechta nie pasuje ale PALIWA, powietrza do silnika Knecht jak najbardziej pasuje i ten juz sam raz zakładałem. Wymiana nie jest trudna, jest troche odkręcania pokryw ale jakoś idzie. Najwięcej problemu przysporzył mi ten pręt od rozpórki co idzie do kielicha amorka, tu go odkręciłem i minimalnie przesunałem ale ponoć trzeba odkręcić jeszcze drugi koniec w otworze na podszybiu. To znacznie ułatwia prace. Mi sie udało wymienić filtr powietrza bez odkrecania tego filtra ale co nakląłem to moje.

 

Co ile wymieniać? Najlepiej co wymiane oleju, w najgorszym wypadku co druga ale wystarczy otworzyć puszke i zobaczyć jak filtr wyglada. Wymieniam co roku.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy otworzyc puszke ladnie powiedziane:d tylko ze jak juz do niej dotre to wymienie chocby byl czysty zeby nie musiec za szybko znowu:d wlasnie zakupilem filtr knechta, olej 6l castrol edge 5w30 i filtr oleju (ori z aso) i rampy najazdowe zeby sie dostac pod auto i wyszlo mnie to niecale 550zl, za tyle to moga ze mna w aso pogadac o tym:d jutro rano zaczynam mam nadzieje ze i jutro skoncze:d aa pytanko jakie narzedzia potrzeba? rozumiem ze torxa kluczyki, i normalne nasadkowe z przedluzka? czy jakies sa inne jeszcze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy otworzyc puszke ladnie powiedziane:d tylko ze jak juz do niej dotre to wymienie chocby byl czysty zeby nie musiec za szybko znowu:d wlasnie zakupilem filtr knechta, olej 6l castrol edge 5w30 i filtr oleju (ori z aso) i rampy najazdowe zeby sie dostac pod auto i wyszlo mnie to niecale 550zl, za tyle to moga ze mna w aso pogadac o tym:d jutro rano zaczynam mam nadzieje ze i jutro skoncze:d aa pytanko jakie narzedzia potrzeba? rozumiem ze torxa kluczyki, i normalne nasadkowe z przedluzka? czy jakies sa inne jeszcze?

 

A gdzie filtr paliwa ?? :idea:

P.s. Zrób foto jak dostać sie do tego filtra powietrza najmniej bolesnie - sam na dniach bedę wymieniał - mam podobny komplet 6L Motula, filtr pow, oleju i paliwa Mann - dałem 460zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy otworzyc puszke ladnie powiedziane:d tylko ze jak juz do niej dotre to wymienie chocby byl czysty zeby nie musiec za szybko znowu:d wlasnie zakupilem filtr knechta, olej 6l castrol edge 5w30 i filtr oleju (ori z aso) i rampy najazdowe zeby sie dostac pod auto i wyszlo mnie to niecale 550zl, za tyle to moga ze mna w aso pogadac o tym:d jutro rano zaczynam mam nadzieje ze i jutro skoncze:d aa pytanko jakie narzedzia potrzeba? rozumiem ze torxa kluczyki, i normalne nasadkowe z przedluzka? czy jakies sa inne jeszcze?

 

rampy najazdowe? jak chcesz spuścić olej kiedy auto nie bedzie równo stało?

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posaram sie pare fot zrobic, filtra paliwa sie troche boje bo nie wiem gdzie szukac i jak wymienic ale jak bys mi opisal jak to katwo zrobic to czemu nie:) czytalem ze z ramp mozna auto bedzie przechylone w strone sruby spustowej i wyplynie wszystko , a co wprowadzili mnie w blad?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob kilka fotek, oraz tych ramp najazdowych takze, bo zastanawiam sie czy one sa cokolwiek warte.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jutro strzele pare fotek, rampy mozesz na allegro tez zobaczyc ogolnie cos takiego jak w salonach maja , wiadomo nie do wszytkigo ale unosza auto na tyle ze dojde do klapki ze spustm oleju jak najade przednimi kolami na rampy, dzis patrzylem juz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW zaleca co trzecia wymiane oleju pewnie nie bez powodów :lol:

Porównujac do TDI VW jest róznica-tam zalecaja co 30000km,co daje co druga wymiane oleju ,ale i sam filter wyglada calkiem inaczej :norty:

Kazdy zrobi jak uwaza,ja sam jestem przewrazliwiony na tym punkcie i postanowilem wymienic tak oo, po okolo 50000km i nie bylo wcale tak zle z filtrem-dawal rade jeszcze :lol:

Bo skoro na oleju mozna zrobic 30000km to dlaczego filtr mialby nie dac rady,auta sa na gwarancji i serwis stosuje sie wedlug zalecen-a gwarancje mamy dalej czy nie? :norty:

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy otworzyc puszke ladnie powiedziane:d tylko ze jak juz do niej dotre to wymienie chocby byl czysty zeby nie musiec za szybko znowu:d wlasnie zakupilem filtr knechta, olej 6l castrol edge 5w30 i filtr oleju (ori z aso) i rampy najazdowe zeby sie dostac pod auto i wyszlo mnie to niecale 550zl, za tyle to moga ze mna w aso pogadac o tym:d jutro rano zaczynam mam nadzieje ze i jutro skoncze:d aa pytanko jakie narzedzia potrzeba? rozumiem ze torxa kluczyki, i normalne nasadkowe z przedluzka? czy jakies sa inne jeszcze?

 

A gdzie filtr paliwa ?? :idea:

P.s. Zrób foto jak dostać sie do tego filtra powietrza najmniej bolesnie - sam na dniach bedę wymieniał - mam podobny komplet 6L Motula, filtr pow, oleju i paliwa Mann - dałem 460zł

 

 

Filtr paliwa jest pod osłonami mniej więcej na środku auta (tu potrzebny będzie kanał lub podnośnik)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Filtr paliwa jest pod osłonami mniej więcej na środku auta (tu potrzebny będzie kanał lub podnośnik)

 

Pzdr.

Chodziło mi o to czemu go nie kupił a nie gdzie on jest fizycznie w aucie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Filtr paliwa jest pod osłonami mniej więcej na środku auta (tu potrzebny będzie kanał lub podnośnik)

 

Pzdr.

Chodziło mi o to czemu go nie kupił a nie gdzie on jest fizycznie w aucie :mrgreen:

 

 

A hheehe :P sorry :cool2:

 

Pewnie jestem tego samego zdania jak wymieniać to wszystkie filtry :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jak wymieniacie już filtr powietrza oleju , paliwa oraz olej to proponuje wymienić też separator oleju z układu korbowego czyli odpowietrzenie tego układu bo to powinno się robić co trzecią wymiane oleju w silniku a jest to w okolicach filtra powietrza więc jak już to rozbierać to od razu to zrobić koszt nowego separatora to 200 zł w aso ponieważ jak to się popsuje to zaczyna przepuszczać olej do układu dolotowego co skutkuje zalepieniem tego dolotu no i widać to po tym że niezle cieknie po odmie u mnie aż po osłonie silnika ciekł olej może to wyglądać jak by turbina przepuszczała ale najczęście to jest to właśnie mi to robił kolega który pracuje w serwisie BMW i powiedział że to jest podstawowa usterka w silnikach 2,0 D 163KM wada konstrukcyjna samego separatora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
separator oleju można wymienić już po wymianie oleju ? czy trzeba spuścić olej?

 

Separator oleju można wymienić w każdej chwili, ale najlepiej podczas wymiany filtra powietrza bo mamy wtedy najlepszy do niego dostęp (odkręcone osłony itd).

Ja osobiście odmy nie wymieniałem, tylko ją dokładnie umyłem. Po umyci wyglądała jak nowa i wg mnie nie ma większego sensu jej wymieniać, bo nie ma za bardzo co się w niej zużyć, co najwyżej może się zabrudzić od oparów oleju.

Ta wymiana odmy co 3 wymianę oleju jest raczej na wyrost (serwis musi z czegoś żyć), ale czyszczenie np. np. co 2-3 wymianę oleju jest jak najbardziej wskazane.

Ja w 330d założyłem filtr powietrza Max Gear (dolna półka cenowa - ok 45-50zł). Najwyżej wymienię go przy następnej wymianie oleju (u mnie odlicza od 34 tyś km).

W e46 320d wymieniałem filtr powietrza (Knecht lub Mann) co drugą wymianę oleju: 40-50 tyś km, a po pierwszej wymianie oleju filtr powietrza czyściłem i przedmuchiwałem sprężarką.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.