Skocz do zawartości

Otwieranie tylnej szyby w touring


m82xxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkiech! Jestem tu caliem nowy choc zagladalem tu juz kilka razy aby zaczerpnac troszke info :8)

Mam taki problem i pewnie sie powtarzam ale u mnie nie ma tego co wszyscy pisza.

Otwieranie tylnej szyby nie dziala!

Przewody sprawdzone, silniczek itp.

Zaczelo sie tak ze czasem dzialalo a innym razem nie. Potem odpadla mi taka mala oslonka plastikowa z uchwytu i od tego momentu przestalo mi dzialac na AMEN. Interesyje mnie taki maly czujniczek (mechanizm) w samym uchwycie. Czy macie jakies doswiadczenia z tym i co trzeba by bylo zrobic.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
moze przycisk do otwierania ci nie dziala? u mnie tak jest - kable sa ok, zdiagnozowano mi, ze przycisk nie dziala, ale nie mam czasu sie tym zajac

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - miałem to samo. Wszystko chodziło na krótko ale z przycisku nie. Zdemontowałem wycieraczke , rozwaliłem obudowe przycisku i okazało się że jest tam taśma przewodząca. W zasadzie była - wszystko zgniło :mrgreen: . Dolutowałam mikro styk z jakiegoś kalkulatora. Podkleiłem go w miejscu starego styku i jest wszystko OK. Jeżdze tak już od pół roku i jest git. W ciemno powiem że 100% mikrostyk i taśma przewodząca. Pewnie już z niej nic nie zostało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Witam :) mogę odgrzać temat ?

W E39 z 2001 roku, oczywiście touring, gdzie dokładnie jest ta wiązka? Mam objaw taki jak większość: otwieranie klapy ok, z kabiny, z guzika, z kluczyka gra. natomiast tylka szyba stoi jak zamarznięta i nie reaguje na klikanie pod wycieraczką. rozebrałem ten przełącznik i taśma jest ok, styk też, ale nie ma tam prądu w ogóle (sprawdzone miernikiem). Więc pewnie gdzieś coś pękło. Muszę to udrożnić bo mi się tam rdzawo robi wokół szyby a nie wyczyszczę tego bez otwarcia.

z góry dzięki za pomoc!

pozdrawiam! Kris.

E39 540i touring jeszcze bardziej czarrrnaaa :twisted:

E30 325i touring diabelnie czarna (była!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 2 miesiące temu...

odkopie temacik, moze głupie pytanie ale nie daje mi spokoju, a nie moge nigdzie znaleźć odpowiedzi.

 

Czy w E46 touring tylna szyba (w klapie) po naciśnięciu guzika na pilocie, powinna podnosić sie sama do samej góry, czy tylko odbić od zamka i ręką trzeba ją podnieść??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

czy w E39 bolec / trzpień ( no dobra, nie wiem jak to nazwać. Element, na który zatrzaskuje sie szyba ) w przed-lifcie i po-lifcie się różnią?

 

Wymieniałem dziś klapę, ale okazało się, że przez nieuwage kupiłem deikatnie wybrakowaną. Efekt jest taki, że nie mogę zamknąć szyby, a wg mojego lakiernika nie ma możliwości przełożenia całego mechanizmu między klapami, bo coś tam nie pasuje.

W szybie mam całośc, chodzi o element, który jest w klapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak. Zaczepy się różnią i nie są zamienne.

Różnią się też same ramki szyby tak , że nie da się przełożyć zaczepów.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.