Skocz do zawartości

wymiana wtryskiwacza w 2.0d


pedros-20

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

jestem nowy na forum i jestem także wlaścicielem e39 520d od kilku dni.

być może będzie to banalne pytanie ale to moje drugie bmw i pierwsze w dieslu.

a więc: nie mam pojęcia jak wyjąć wtryskiwacz z głowicy?

odkręciłem juz śrubę trzymającą przelew i te dwie śrubki po bokach wtryskiwacza tak jakby trzymające wtryskiwacz.

myślałem ze to wystarczy żeby wtrysk wyszedl do góry ale on wychodzi może 1cm do góry i dalej ani rusz.

czy jest na to jakiś myk żeby go wyjąć? próbowałem nawet wykręcać te szpilki po bokach wtrysku ale pojawia się opór i boję się odkręcać dalej żeby czegoś nie popsuć.

czy może mi to ktoś wytlumaczyć tak "na chlopski rozum"?

pozdrawiam i z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze problem jest chyba zbyt banalny skoro nikt nie odpisuje wiec rozwine troche temat.

probuje wyjac wtryskiwacz gdyz ma kosmicny przeciek. jak pozdejmowalem oslony to bez problemu dalo sie slyszec jak cisnienie uchodzi tuz przy nim i strasznie chlapie czyms w rodzaju mieszanki ropy i oleju. obstawiam jakas uszczelke lub nawet pekniety wtrysk(jesli to mozliwe). drugi problem: po wyjeciu bagnetu wyplywa nim olej. czy jest to mozliwe ze jest to wina wtrysku? mam 2 teorie:

1. cisnienie uchodzi przez wtrysk takze do glowicy a potem schodzi w dol przez to wypycha olej gdzie sie da.

2. pierscienie nie trzymaja, a do sprawdzenia cisnienia chcialem wyjac w/w wtryskiwacz.

prawde mowiac bardziej sklanialbym sie do 2. teorii ale pomysl pierwszy przyszedl mi do glowy dlatego ze wtrysk przechodzi przez glowice pionowo. wczesniej mialem do czynienia ze starszymi autami gdzie wtrysk byl z boku.

a wiec czy moglby ktos podpowiedziec czy jest szansa ze to wtrysk czy jednak moze lepiej od razu szukac drugiego silnika bez niepotrzebnych kosztów reanimacji starego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżby nikt z forumowiczów nie demontował nigdy wtrysków w takim silniku? :(

wsyscy serwisują i naprawiają auta w aso? :)

chodzi tylko o to jak on jest osadzony, czy trzeba go jakoś podważyć czy zdejmować całą pokrywe zaworów żeby wyjąć wtryski(ostatnio usłyszałem tez taką teorię) i czy wtrysk bez uszczelki lub źle zamontowany może puszczać ciśnienie do wewnątrz głowicy :?:

czy poratuje ktoś fachową pomocą :?: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz odkrecic te dwie srobki po lewej i prawej stronie wtrysku odkrecic przewod zasilajacy zdjac powrot odlaczyc wtyczke i lekko podwazac powinien wyjsc pewnie puszcza ci na podkladce miedzianej czesto w BMW nie jest rozowo z ta operacja bo wtryski jezeli zapieczone to nieraz niczym nie idzie wyjac i czeka zdejmowanie glowicy :duh:

bmw e46 330d automat 204 ps

bmw e46 320d manual 150 ps

a3 110 ps ahf

suzuki gsxr 1000 k3 175 ps 0-200 7sek :P

bylo a6 c5 2.5 tdi quattro ake -mile wspomnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki badyl za podpowiedź. bylem juz na tym etapie, tzn. wszystko to o czym pisales poodkręcalem i nie chciał lekko wyjść wiec balem sie zeby czegos nie uszkodzic. myslalem o tym zeby wykręcac szpilki na ktorych jest ta sztabka i w ten sposob wypchnąć go do góry.

pozdrawiam i jeszcze raz dzieki

 

 

 

aha. jeszcze jedno.

wszystko sie zgadza tylko oprócz wtyczki. masz na myśli wtryski cr? ja mam 2.0d 136KM i tam jest zwykły wtrysk bez zadnej elektroniki wiec to chyba nie jest common rail :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja parę dni temu wyciągałem pompo-wtryski ze swojego autka i też miałem problem z ich wyciągnięciem ale tak jak kolega wyżej mówił trzeba je delikatnie podważyć poruszać na boki spróbować obrócić i powinny wyjść bo oprócz tych dwóch śrubek po bokach nic ich nie trzyma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.