Skocz do zawartości

[E90] ciężko wchodzą biegi


Berthold24

Rekomendowane odpowiedzi

No Ja kupilem uzywana na allegro.pl . Oczywiscie dostalem gwarancje rozruchowa , inaczej nie kupilbym bo gdyby okazalo sie ze jest dalej to samo to jest tez cos nie tak z nia.. ale na 97 % problem tkwi w skrzyni . Kup uzywke skrzynie,spytaj o gwarancje i bedzie git :D . Ja tak zrobilem i autko sprzedalem koledze ,jezdzi a biegi do palcem teraz idzie wrzucac.. Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No Ja kupilem uzywana na allegro.pl . Oczywiscie dostalem gwarancje rozruchowa , inaczej nie kupilbym bo gdyby okazalo sie ze jest dalej to samo to jest tez cos nie tak z nia.. ale na 97 % problem tkwi w skrzyni . Kup uzywke skrzynie,spytaj o gwarancje i bedzie git :D . Ja tak zrobilem i autko sprzedalem koledze ,jezdzi a biegi do palcem teraz idzie wrzucac.. Pozdrawiam :)

ukabul to będzie najlepsze rozwiązanie jak kolega pisze :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze na to http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=157252&hilit=cdv&start=75

i na to http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=200483 " Sprzęgło LUK w BMW posiada kompensację zużycia, przy montażu trzeba wiedzieć jak to ustawić."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak będę na 100% pewien że to skrzynia to ją wymienię oczywiście tylko się zastanawiam dlaczego u innych użytkowników problem pokazał się po wymianie płynu hamulcowego (tu myślę że po prostu źle odpowietrzone było) ale nadal mnie to zastanawia a swoja drogą wychodzi że BMW robi słabe skrzynie bo problem jest dosyć powszechny... no cóż popatrzę co tam w świecie używanych skrzyń słychać.

jak coś wybiorę dam znać,

Swoją drogą skrzynie od 320 pasują do 318 albo od bmw 118, 120?? i do którego roku bo ponoć że tam się coś zmieniło lekko po 2007??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy, czy ktokolwiek posiada wiedzę pozwalającą ocenić, czy skrzynie w naszych autkach są zamienne na jakieś inne? Czy od większych modeli albo od innych modeli z tym samym silnikiem podejdą?

Jak nie, to gdzie szukać takiej informacji? Próbowałem przez realoem poszukać info o producencie, ale nie znalazłem, google milczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie sprecyzowałem pytania, chodziło mi o to, czy jest możliwość założenia skrzyni od samochodów z mocniejszymi silnikami, np 325d, 330d.

Nie zauważyłem, żeby ktokolwiek miał z nimi problem, dlatego kupno takiej używanej daje więcej nadziei, że problem nie wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek, moim zdaniem z mocniejszych modeli (325, 330) skrzynia nie będzie pasowała, co więcej z modelu 320 nie będzie pasowała także do modelu 318.

 

No właśnie, w związku z tym mam pytanie, czy do mojego modelu auta (E91 318d Touring N47 10/2007r) będą pasowały poniższe skrzynie biegów:

 

http://allegro.pl/bmw-118d-318d-skrzynia-biegow-start-stop-20tys-km-i2819453861.html

http://allegro.pl/skrzynia-biegow-bmw-e90-e-90-318d-cbb-n47d20a-i2782046284.html

http://allegro.pl/skrzynia-biegow-startstop-bmw-e90-318d-n47-143km-i2797898928.html

 

PS. Czym różnią się poszczególne skrzynie: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=VW11&mospid=50498&btnr=23_1059&hg=23&fg=05&lang=pl - każda ma inny nr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bolączkę ciężkiej pracy skrzyni biegów u mnie pomogła wymiana oleju (był czarny), i wymiana płynu hamulcowego jak i odpowietrzenie wysprzęglika. Ale i tak w innych moich autach skrzynia działa precyzyjniej, a w BMW powinna działać jeszcze lepiej kurde, a tu: PRZYJEMNOŚĆ Z JAZDY:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. Precyzja i opór to dwie różne sprawy. To, że wchodzi lekko nie znaczy że jest precyzyjnie. Ja tam lubię w BMW właśnie to, że zawsze wiem kiedy bieg jest załączony. W ogóle te autka mnie urzekają, bo są... twarde - jakkolwiek to rozumieć :))

Jednak ta jedynka to nie jest normalne zjawisko. Dzisiaj zwróciłem uwagę na tą jedynkę, a ze 100 km zrobiłem w cyklu mieszanym. Po rozgrzaniu - zdecydowanie jest lepiej. Ale ogólnie chyba tylko raz musiałem dwójkę wrzucić. Nie kombinowałem, bo pewnie jakbym wcisnął z dwa-trzy razy sprzęgło to by weszła jedynka, ale nie chciałem zamulać na zielonym ;)

Zastanawiam się, czy u siebie zmieniać płyn i odpowietrzać. Niektórym to nie pomogło, a wręcz nasiliło objawy. Chyba nie drażni mnie to aż tak bardzo...

 

EDIT:

Kolejna osoba już miała czarny olej w skrzyni. Ciekawe to w sumie jest. Czy jest możliwe, żeby miał jakąś ciemną barwę fabrycznie i po prostu z czasem czarniał? Możliwe, że zachowuje właściwości w takim stanie? Dziwne mi się wydaje, że praktycznie nikt (nie widziałem na forum), kto zmieniał nie miał klarownego oleju i to najlepiej nie-czarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. Precyzja i opór to dwie różne sprawy. To, że wchodzi lekko nie znaczy że jest precyzyjnie. Ja tam lubię w BMW właśnie to, że zawsze wiem kiedy bieg jest załączony. W ogóle te autka mnie urzekają, bo są... twarde - jakkolwiek to rozumieć :))

Jednak ta jedynka to nie jest normalne zjawisko. Dzisiaj zwróciłem uwagę na tą jedynkę, a ze 100 km zrobiłem w cyklu mieszanym. Po rozgrzaniu - zdecydowanie jest lepiej. Ale ogólnie chyba tylko raz musiałem dwójkę wrzucić. Nie kombinowałem, bo pewnie jakbym wcisnął z dwa-trzy razy sprzęgło to by weszła jedynka, ale nie chciałem zamulać na zielonym ;)

Zastanawiam się, czy u siebie zmieniać płyn i odpowietrzać. Niektórym to nie pomogło, a wręcz nasiliło objawy. Chyba nie drażni mnie to aż tak bardzo...

 

EDIT:

Kolejna osoba już miała czarny olej w skrzyni. Ciekawe to w sumie jest. Czy jest możliwe, żeby miał jakąś ciemną barwę fabrycznie i po prostu z czasem czarniał? Możliwe, że zachowuje właściwości w takim stanie? Dziwne mi się wydaje, że praktycznie nikt (nie widziałem na forum), kto zmieniał nie miał klarownego oleju i to najlepiej nie-czarnego.

 

 

wymieniając olej w skrzyni, dolewałem olej do tylnego mosty on też pracuje cały czas podczas jazdy furmanką, a jak sprawdziliśmy go to olej w moście był czzysty jak z "pierwszego tłoczenia", więc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem czarny olej i mechanik twierdził że te skrzyni ecoś tam maja i dochodzi do przepalenia oleju czy jakoś tak to nazwał. Ja wymieniałem olej, wysprzeglik, odpowietrzanie i nic to nie dało. Wiosna lato, jesien zero problemów skrzynia chodzi precyzyjnie i normalnie. Ale zima i ujemne temp gdy samochód stoi na dworze - efekt powalał mnie bo nie dało sie wrzucić po zapaleniu żadnego biegu. Oczywiście po czasie samochód zawsze zostawiałem na biegu do wyjazdu i jakoś dało się przetrwać. Wszystko inne super, prowadzenie, przyśpieszanie, wygląd itd - ale skrzynia zima porażka. Nie wytrzymałem i zmieniłem auto na inną marke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sie tak dzialo w mercedesie c klasie to zmienilem synchronizatory w skrzyni i problem odszedl w zapomienie. Nie wiem jak inni ,ale nie wyobrazam sobie zmienic bmw na cos innego z powodu jedynki w skrzyni.

Damian3619


Ze wzgledu iz nie ma zadnej stronki poswieconej Polskim wielbicielom BMW w UK. Zapraszam na profil facebooka Bmw anglia.


GG 43888118

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak wsparcie kolegi z forum ;D

 

Ja przy pierwszych mrozach zwracałem szczególną uwagę - przy temperaturach ujemnych, tak do -7 objawy się nie nasiliły.

O ile przy -15 będzie ok, to nic z tym nie robię, bo i po co. Jedynkę wrzuca się rzadko, a to i tak co któryś raz jest problem. Ostatnio ruszałem na zimnym i dopiero po chwili mi się przypomniało, że miałem zwrócić uwagę - czyli ok :wink:

Pewnie te same objawy są dla kilku problemów, są auta, którym wymiana płynów pomogła, niektórym pomogła wymiana sprzęgła, innym poduszek... a pozostałym nie pomogło nic poza wymianą skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre rady ciągle w cenie :? chciałem wiedzieć ile? Teraz wiem że nie warto. Ale czy to to samo? Raczej nie. Mam spocony wał na wyjściu ze skrzyni, tak już z 3 lata. Obawiam się że trzeba dolać, może sporo. Na marginesie sporo jeżdżę po mieście - czyli skrzynia pracuje ostro na zmianach, parę razy jakoś beż sprzęgła się zrobiło :roll: . Od nowości są już małe akceptowalne zmiany. Tyle.

Wymiana skrzyni wchodzi w rachubę ale w komplecie z kołami :D , znaczy się nie prędko :8) bo koła są w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czym się różni skrzynia biegów

 

ta: http://www.realoem.com/bmw/partxref.do?part=23007626292

od tej: http://www.realoem.com/bmw/partxref.do?part=23007626295

 

No i która jest w moim modelu (E91 318d 143KM N47 2007r. z systemem start/stop)

 

Wg realoem takie były w tym modelu: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=VW11&mospid=50498&btnr=23_1059&hg=23&fg=05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odkopuję temat bo i mnie dotyczy ciężko wchodząca 1 tylko, że mam silnik benzynowy.

 

W poprzednim samochodzie (MX-5 też RWD) przyczyną problemów z wrzucaniem biegów był zawsze wysprzęglnik.

 

W sierpniu planuję wymianę wysprzęglnika oraz oleju w skrzyni biegów i dam znać czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie: wykopałem ostatnio stary numer AŚ z testem długodystansowym E46, mieli ten sam problem, wywnioskowali że to bicie na tarczy sprzęgła, obadal to ktoś? Może to właśnie tu przyczyna, że do końca się nie wysprzęgla jednak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.