Skocz do zawartości

Lampy przednie USA Vs Europa


bodziotg77

Rekomendowane odpowiedzi

HEjka .

 

Ostatnio zastanawia mnie jedna sprawa .

 

Kolega JAcek z Bytomia ma e60 z USA przed FL . Ma taka fajna funkcje ze ma swiatła do jazdy dziennej , tzn nie swieca mu w pozucji AUTO xenony tylko dlugie z mniejszą mocą .

 

Fajnie to wygląda i nie uzywa sie xenonow w tym momencie .

 

oto fotka .

 

http://www.optimus.bytom.pl/wyprzedaz/BMW/20022009502.JPG

 

pomyslalem sobie ze moze u siebie bym takie cos zrobil o ile by to nie byla jakas duza ingerencja w elektryke . Czy macie jakas wiedze w tym temacie ? Czy wystarczy podpiac pod kompa i zaznaczyc ze w pozycji AUTO maja swiecic te lampy .

 

W poniedzialek zadzwonie do ASO i spytam jak sprawa wyglada i napisze co mi odpowiedzieli .

Everyday I’m hustlin'

http://i53.tinypic.com/28tfl1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zywotnosc zarowki w takim przypadku nie ulegnie skroceniu - sterowana jest impulsowo (PWM) obnizonym napieciem (wiec powinna swiecic nawet dluzej niz zasilana 14-14,4V z alternatora)

 

Witam.

 

Tak też mam u siebie. Czy jest natomiast możliwość doprogramowania ringów, tak aby świeciły się razem z "dziennymi" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zywotnosc zarowki w takim przypadku nie ulegnie skroceniu - sterowana jest impulsowo (PWM) obnizonym napieciem (wiec powinna swiecic nawet dluzej niz zasilana 14-14,4V z alternatora)

 

Witam.

 

Tak też mam u siebie. Czy jest natomiast możliwość doprogramowania ringów, tak aby świeciły się razem z "dziennymi" ?

 

 

oczywiscie , swieca ringi i dlugie 50% . Inaczej nie widzialem nigdy :)

 

dzis dzwonilem do bawarii i powiedzieli ze mam podjechac to postaraja sie to zrobic , ale zaznaczyli tez ze nie w kazdej sie da to ustawic . Koszt o ile sie uda od 150 do 200 zeta .

Everyday I’m hustlin'

http://i53.tinypic.com/28tfl1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" bodziotg77 " daj znać po wizycie, jak temat wygląda ?

 

 

Jak tylko sie tam udam to od razu napisze i wkleje fotki . Wybieram sie do tego serwisu okolo kwietnia .

 

Tak wiec narazie cierpliwosci :) :cool2:

Everyday I’m hustlin'

http://i53.tinypic.com/28tfl1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zywotnosc zarowki w takim przypadku nie ulegnie skroceniu - sterowana jest impulsowo (PWM) obnizonym napieciem (wiec powinna swiecic nawet dluzej niz zasilana 14-14,4V z alternatora)

 

Witam.

 

Tak też mam u siebie. Czy jest natomiast możliwość doprogramowania ringów, tak aby świeciły się razem z "dziennymi" ?

 

 

oczywiscie , swieca ringi i dlugie 50% . Inaczej nie widzialem nigdy :)

 

dzis dzwonilem do bawarii i powiedzieli ze mam podjechac to postaraja sie to zrobic , ale zaznaczyli tez ze nie w kazdej sie da to ustawic . Koszt o ile sie uda od 150 do 200 zeta .

 

u mnie świecą się tylko długie , ringi oraz pozycje tył są wyłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikt więcej tego nie ma / nie robił / nie wie jak to zrobić – chętnie bym u siebie takie cos „zainstalował” xenonki by odpoczęły w słoneczne dni tym bardziej że większość jeżdżę po mieście.Ktoś dzwonił do naszych serwisów z zapytaniem o to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

odświeżam temat ponownie

Chętnie bym zaprogramował sobie światełka tak aby w dzień świeciły długie 50 % + ringi + pomarańczowe brewki a w nocy ksenony + ringi + brewki.

Obecnie mam w idrive zaznaczoną opcję świateł do jazdy w dzień i jak uruchamiam auto to włączają się same światła (pozycja przełącznika w pozycji auto lub światła pozycyjne) ale świecą ksenon + ringi + brewki i trochę mi szkoda tych ksenonów. Żarówki do długich (h7) jednak sporo tańsze niż palniki do ksenonów :wink:

Czy koledze w ASO Bawaria przeprogramowali światełka :?:

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Podrążyłem temat po serwisach i oczywiście żaden mi tego nie zrobi - twierdzą że w modelach przed FL też była taka dodatkowa opcja świateł do jazdy dziennej (jak w temacie) ja jeszcze nie widziałem tak oświetlonej e60 na naszych drogach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 

Kolega JAcek z Bytomia ma e60 z USA przed FL . Ma taka fajna funkcje ze ma swiatła do jazdy dziennej , tzn nie swieca mu w pozucji AUTO xenony tylko dlugie z mniejszą mocą .

 

Fajnie to wygląda i nie uzywa sie xenonow w tym momencie .

 

oto fotka .

 

http://www.optimus.bytom.pl/wyprzedaz/BMW/20022009502.JPG

 

pomyslalem sobie ze moze u siebie bym takie cos zrobil o ile by to nie byla jakas duza ingerencja w elektryke . Czy macie jakas wiedze w tym temacie ? Czy wystarczy podpiac pod kompa i zaznaczyc ze w pozycji AUTO maja swiecic te lampy .

 

W poniedzialek zadzwonie do ASO i spytam jak sprawa wyglada i napisze co mi odpowiedzieli .

 

ponownie odświeżam, czy ktoś na forum wie może gdzie mogą przeprogramować tak oświetlenie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem to zrobić u siebie i w sumie sie udało bo działało ale problem był taki, że te światła świeciły od razu po włączeniu zapłonu, nawet gdy przełącznik był na 0. Jak ktoś chce to poszukam co tam zmieniłem i gdyby ktoś wiedział jak to zrobić by świeciły tylko w pozycji auto to bym prosił o podzielenie sie wiedzą.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.