Skocz do zawartości

silnik nierówno chodzi na PB po rocznej jeździe na LPG


areczek

Rekomendowane odpowiedzi

jezeli ten temat juz był to sory ze zasmiecam ale to wazna sprawa juz nie mam nerwow;/ mianowicie jakis rok temu spalila mi sie pompka paliwa ale norlanie jezdzilem na gazie itd ostatnio kupilem nową pompke zamontowalem podłaczylem niby jest oki paliwo dochodzi normalnie podaje ale jak probuje odpalic na benzynie to odpala ale silnik pracuje bardzo nie rowno nie wkreca sie na obroty kopci i zaraz gasnie... pozniej trzeba troche odczekac zeby znowu udalo sie odpalic ale jak odpali to od razu gasnie.. co to moze byc? jaka tego przyczyna?? gdzie szukac usterki??

 

________

Areczek, ostatni raz przypominam Ci, żebyś tytułował tematy jak należy! Tytuł zmieniłem. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli jeździłeś cały rok na gazie to przede wszystkim sprawdziłbym przepływomierz czy się nie zacina ( nie strzelił kilka razy??) a potem to już krokowca i przepustnice...ale przyczyn może być wiele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pare razy strzelił i wygieło ten jezyczek...ale wyprostowalem go i byló wszystko oki jezdzilem na gazie i bylo oki ale jak pszyszły mrozy to zaczał marznąc parownik wiec postanowilem kupic pompke ale co z tego jak teraz jak odpale to od razu gasnie;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pewnie ze temat był i sam go ciągniesz w innym poście wieć po co zakładasz drugi temat.

 

raz przepływka a dwa to może coś z wtryskami. Nie podają lub się zawieszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja rowniez smigam na gazie, kupilem bardzo zadbano e30 ale zagazowana z butla 80l :duh:

Jezdze na gazie odpalam na gazie i gasze go na gazie, nie bawie sie przelaczanie na benzyne i odpalanie na benzynie, nawet przy 20stopniach mrozu odpala na gazie bez problemu, czasami jezdze na benzynie 98Pb, jednak nie wiem dlaczego ale na gazie lepiej idzie niz na benzynie, na benzynie strasznie faluje, rozpedza sie sie zwalnia znowu rozpedza i tak dlaej nie jest to jakos drastycznie odczowalne, ale denerwuje, wiec robie przekladke na cos wiekszego niz 1.8i na 2.5 i bez gazu moze. tym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja też stawiam na układ zasilania. Chociaż środka do czyszczenia układu paliwowego wlej do baku... Pewnie wtryski zapieczone na maxa...

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sie nazywa środek do czyszczenia układu paliwowego ???????? i ile mniej wiecej kosztuje?

 

Stary trochę inwencji własnej...postaraj się trochę ..masz internet wiec nawet nie chce Ci się wpisać i znaleźć ceny tego środka... nawet w Tesco poszukaj na półkach..nikt za Ciebie tu nie będzie wywiadu robił tylko może Ci co najwyżej podpowiedzieć a z samochodem jedz najlepiej do jakiegoś warsztatu zaufanego bo tak przez neta to można gdybać ...jeżeli strzela przepływomierz to wymień jeśli dalej będzie źle się działo to działasz z innymi rzeczami zresztą takich podobnych tematów jest sporo wystarczy poszukać i poczytać o podobnych problemach u innych i wyciągać wnioski:) :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ale o tej przepływce była już mowa w innym poście teście tego kolegi, ale on w dalszym ciągu myśli ze naprawi samochód za 20pl-ów.

Areczek zrób ten samochód jak należy i jak już ci wszyscy podpowiadali wcześniej a nie sęp. A jak nie masz za bardzo kasy to niestety. sprzedaj i przesiąć się na jakiegoś golfa na gaźniku, tam nie bedzie problemu.

viewtopic.php?f=67&t=120482

w tym poście juz dwie osoby powiedziały tobie co masz zrobić.

 

Weź pod uwage ze wtryski po roku nie bedą pompować paliwa. A jak chodziły na sucho to możesz szukać już innych wtrysków. Trzeba jest wyjąć i sprawdzić na na zewnątrz czy rozpylają paliwo czy coś tylko tam chlapią. Kup ten środek tylko zalej benzyny ze 30 litrów, zeby pompa była na 100procent zatopiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mysle ze zrobie za 20pln-ow ale moglibyscie napisac zalezy mi na czasie i nie chce zgadywac co jest nie tak dlatego pytam ludzi bardziej doswiadczonych w tych sprawach... a tak apropo to ten srodek nazywa sie INJCTION REINIGER czyli OCZYSZCZACZ WTRYSKOW i kosztuje w sklepie 25zł w tygodniu sie wybiore i kupie..jak to nie pomoze to bede musial załatwic taki przepływomierz jak u mnie jest moze tak jak mowicie moj jest juz zły po strzale... ale jak nie sprawdze na innym przepływomierzu to sie nie dowiem..dzis wykreciłem swiece to jutro zajade na warsztat przeczyszcze je i sprawdze na maszynie czy nie maja zadnego przebicia czy cos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nikt nie da ci gotowej recepty i nikt nie zapewni tobie ze dany pomysł jest dobry. W twoim przypadku może być wszystko do wymiany. Pompa, przepływka, świece, kopułka, palec, przewody itp itd...... wszystko to ma jakiś wpływ na pracę silnika. A w twoim przypadku gdzie ktoś nie dbał o samochód to może być masakra i inwestycja niepłacalna. Ale powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki po wlaniu tego srodka do czyszczenia wtryskow auto odpala dobrze..alet roche dziwnie pracuje , w dodatku kopci...a jak dam jej z 2tys obrotow czy wiecej to od razu gasnie i ciezko pozniej odpalic trzeba odczekac z 2min zeby odpalic...ale jezeli odpale ja i nie bede dodawac gazu na na wolnych obrotach jako tako pracuje.... co to moze byc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a świece zmieniłes?? Taki problem może też robić przestawiony o jeden ząb pasek rozrządu, być może po jakimś strzale gazu coś ci sie przestawiło. Warto sprawdzić. Mała godzinka roboty by to srawdzić. Ale mimo wszystko obstawiałbym na wtryski gdyż po wlaniu środka coś się poprawiło. zapieczone lub zasniedziałe. Być moze regulator ciśnienia. Naprawdę trudno wskazac przyczyne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kolego świec nie wymienialem ale wykrecilem je wyczyscilem i wkrecilem spowrotem.. co radzilbys mi najpierw sprawdzic dlaczego silnik mi nie rowno pracuje i jak mu dam ponad 2tys obrotow to jest taka jakby odcinka i silnik raptownie gasnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to że je wyczyściłeś to nie musi znaczyć ze sa dobre. Moga już nie mieć tej iskry jak potrzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja polecam świece NGK. Do twojego są Vline 15 (krótki nr ngk). Takie powinny tam być i bym nie kombinowal z jakimiś 4elektrodowymi świecami. U mnie masz zestaw tych świec za 38plnów za 4 sztuki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
oj pomyłka cenowa 38 to cztery sztuki więc 6 to jakieś 57plnów. Kup i zobacz. Nikt nie da ci gotowej recepty i nikt nie mówi ze na sto procent świece. To są po prostu podtawy by samochód jeździł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup świece dedykowane do tego silnika! Na stacji benzynowej raczej ich nie znajdziesz...

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.