Skocz do zawartości

Skrzynia manualna - przemyslemia


Cezar_2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje zakup serii 5 E39 ale nie wykluczam tez E38 roczniki 98-01. Jednak nie lubie automatow i chcialbym miec manuala tym bardziej ze celuje w silnik 2.8i. Jak wyglada jazda takim silnikiem i z taka skkrzynia (czy nie jest zawalidroga) i jak wyglada sprawa odsprzedazy - wiekszosc modeli na rynku wtornym jest w automacie i obawiam sie ze moze byc ciezko ja pozniej sprzedac. Z gory dzieki za porady i sugestie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2.8 w manualu.

 

Biegi się przerzuca płynnie, jak już się wyczuje to zmiana biegów jest praktycznie nie odczuwalna. Sam wybrałem manuala ze względu awaryjności asb. Nie chciałbym aby po przejechaniu dłuższej trasy auto nie chciało nagle jechać . Poza tym automat jest trochę nudny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

E38 z kierowca i paliwem wazy okolo 2 ton - jesli chodzi o manual to najbardziej poszukiwane sa z silnikami 4.0 oraz 4.4 z manualna 6 biegowa skrzynia biegow. Sprzedaja sie jak "swieze buleczki" i ciezko znalezc sztuke oferowana do sprzedazy w dobrym stanie technicznym.

Na poczatku rowniez sie nad tym zastanawialem.

 

Silnik 2.8 do tego modelu jest troche za slaby. Doskonale nadaje sie do spokojnego jezdzenia po miescie lub w trasie. Dynamika cierpi z powodu masy auta. Jest juz obszerny post na ten temat.

 

Jesli chodzi o automat to dziala rewelacyjnie, jesli ktos chce to mozna przelaczyc go na manual i po sprawie.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E38 728i w manualu wg danych wazy 1670kg. Wiekszosc mioch kilometrow przypada w malym miescie bez korkow i troche tras po 30 - 200km. Raz w roku wypad gdzies na poludnie europy. Myslalem nad 4.4 ale troche droga eksploatacja i mam wrazenie ze te silniki bywaja problemowe. Dlatego celuje w 2.8. Do automatu jakos nie jestem przekonany (kosztowne awarie, pozatym lubie sobie powajchowac) i do tego slabsze osiagi w porownaniu z manualem w ciezkawym aucie. Mysle ze do normalnej jazdy bez szalenstw wystarczy ale jak nie sprawdze to sie nie dowiem. Widze ze malo osob na forum ma lub mialo 728 w manualu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

No więc wiadomo, że 2.8 to najmniejszy silnik benzynowy w E38, ale daje radę.

Ja użytkuję ten silnik w manualu od czterech lat i powiem, że naprawdę mi wystarcza.

Jak trzeba, to się depnie i też idzie. Napewno gorzej się sprawuje jak trzeba szybko przyspieszyć

przy prędkościach powyżej 100 km/h, jest bardziej mulowaty od większych silników.

Tą niedogodność rekompensuje naprawdę nie za dużym spalaniem i przyzwoitą cenowo eksploatacją.

Dodam, że głównie poruszam się po mieście i na trasach lokalnych do 100 km,

także ta wersja mi odpowiada.

Myślę, że z zakupu 7'er będziesz bardziej zadowolony jak z 5'er.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mialem 528i, 535i - manuale, 528i spalanie niskie, moc w miare przyzwoita - do setki niewiele gorzej od 3,5. Powyzej 100 3,5 wykazuje wiekszy moment, no i dzwieku v8 nic Ci nie zastapi ;) Fakt faktem, ze 2.8 to chyba najlepszy kompromis pomiedzy spalaniem a dynamika jazdy.

Co do E38 - mialem jedna 730iA, 2x 740i w manualu a teraz 730d - z tego wszystkiego najlepiej jezdzilo mi sie 740 w manualu - auto zbiera sie genialne - co wiecej, przy duzych predkosciach nie pali kosmicznych ilosci - jako ciekawostka - przy tempomacie na 100-110 - 8,5 litra, przy 160-180 ok 13. Przy 240 nie sprawdzalem - natomiast na obrotku ok 4,5 tys obrotow i nie wydaje mi sie zeby to byl koniec jej mozliwosci.

Co do 728 - nie mialem, mialem 730iA i jezdzilem 730i w manualu. Przyspieszenia bez rewelacji - natomiast 3.0 manual przy ekonomicznej jezdzie wyrabia sie w 12 w miescie(miasto do 30 tys mieszk.) wiec 728 pewnie podobnie bedzie wciagac.

ASB w BMW ma rozne opinie - rodzice od 2 lat jezdza 523i w automacie - nic przy skrzyni nie robili - tylko po zakupie new oil.

Osobiscie jesli 7er to 4.0 manual - jesli oszczednie to 730d - miasto ok 9, trasa 6-7 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.