Skocz do zawartości

Wahacze-jakiej firmy??


kzk21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Temat dla mnie swiezy bo przedwczoraj wahacze zmienialem w 330D:) Jesli masz autko od 320 do 330 masz te same, jesli od 316-318 masz tansze. W Intercarsie przy maxymalnych znizkach:

Delphi 320zl

Lemforder 430zł

 

Ja kupilem Meyle HD i moge je z czystym sumieniem polecic. Kosztowaly 410zł ze wszystkimi swozniami oprocz Silentblockow (tylne mocowania wahacza). Zaleta Meyle HD jest to ze maja swozen wahacza wymienny czego nie ma zadna inna firma tzn jak Ci padnie znowu swozen wahacza np w przypadku Lemfordera musisz wymieniac znowu calosc (wahacz) za 430zl. W przypadku Meyle HD wyciskasz stary swozen i wciskasz nowy. Oczywiscie w nierozbieralnych wahaczach jak Delphi czy Lemforder tez mozna taki myk zrobic ale to juz metoda warsztatowa (rozwiercic stary sworzen, powiekszyc otwor na sworzen i dopasowywac nowy (zreszta i jak bys wciskal Meyle bo tylko oni robia ta czesc jako zamienna). Podejrzewam ze zamienne sworznie wahacza kosztuja w granicach 100zł (nie sprawdzalem dokladnie) ale bedzie to duzo mniejszy koszt jak wymiana calego wahacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Temat dla mnie swiezy bo przedwczoraj wahacze zmienialem w 330D:) Jesli masz autko od 320 do 330 masz te same, jesli od 316-318 masz tansze. W Intercarsie przy maxymalnych znizkach:

Delphi 320zl

Lemforder 430zł

 

Ja kupilem Meyle HD i moge je z czystym sumieniem polecic. Kosztowaly 410zł ze wszystkimi swozniami oprocz Silentblockow (tylne mocowania wahacza). Zaleta Meyle HD jest to ze maja swozen wahacza wymienny czego nie ma zadna inna firma tzn jak Ci padnie znowu swozen wahacza np w przypadku Lemfordera musisz wymieniac znowu calosc (wahacz) za 430zl. W przypadku Meyle HD wyciskasz stary swozen i wciskasz nowy. Oczywiscie w nierozbieralnych wahaczach jak Delphi czy Lemforder tez mozna taki myk zrobic ale to juz metoda warsztatowa (rozwiercic stary sworzen, powiekszyc otwor na sworzen i dopasowywac nowy (zreszta i jak bys wciskal Meyle bo tylko oni robia ta czesc jako zamienna). Podejrzewam ze zamienne sworznie wahacza kosztuja w granicach 100zł (nie sprawdzalem dokladnie) ale bedzie to duzo mniejszy koszt jak wymiana calego wahacza.

 

A jak z twardością Meyle w porównaniu z oryginałem?

Jakie założyłeś tuleje wahacza (podobno tuleje Meyle HD są bardzo twarde i cierpi na tym komfort jazdy)?

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są twardsze i troszkę cierpi na tym komfort jazdy ale przy sportowym zawieszeniu i tak czuc nierówności nawierzchni :)

 

Masz na myśli (jeśli chodzi o twardość i komfort jazdy) same wahacze Meyle HD, czy tuleje wahaczy Meyle HD?

 

Zastanawiam się jaka opcja będzie najlepsza - czy np.

- wahacze Meyle + tuleje wahacza np Lemfordera lub febi,

- wahacze i tuleje lemfordera ?

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są twardsze i troszkę cierpi na tym komfort jazdy ale przy sportowym zawieszeniu i tak czuc nierówności nawierzchni :)

 

Masz na myśli (jeśli chodzi o twardość i komfort jazdy) same wahacze Meyle HD, czy tuleje wahaczy Meyle HD?

 

Zastanawiam się jaka opcja będzie najlepsza - czy np.

- wahacze Meyle + tuleje wahacza np Lemfordera lub febi,

- wahacze i tuleje lemfordera ?

 

 

Wachacze i tuleje Meyle. Czuc, że są twardze niż Lemforder i na początku nawet trochę "piszczały", nie wiem jak okreslic ten dźwięk. Po jakimś czasie się uspokoiło, chyba musiały się dopasowac. Śmigam na nich jakiś rok i nadal są w bardzo dobrym stanie, nie ma żadnych luzów ani stuków podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Również polecam wahacze Meyle co prawda trudno mi mówić o trwałości bo przejechałem na nich około 2000km, jednak przekonałem sie, że warto zapłacić za nie trochę więcej jeśli masz zamiar długo jeździć swoim autem.. Wcześniej miałem założone wahacze FEBI, zapłaciłem za nie właściwie jak za Meyle i wytrzymały mi rok (niecałe 50tyś km) co lekko mnie poirytowało, dopiero później usłyszałem o firmie Meyle, doświadczony serwisant BMW powiedział mi, ze wytrzymają około 70tyś co tez nie jest rewelacja jednak teraz wymiana sworznia to wydatek 150zł na stronę (ok. 80zł sworzeń wewnętrzny i ok 60 zewnętrzny) Gdybym rok temu kupił Meyle zaoszczędził bym już 700zł. Jeśłi chodzi o komfor z jazdy nie sadzę żeby było gorzej... za to znacznie wzrosła przyjemność kierowania jeśli koło sztywno idzie w zakrętach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej było by zasięgnąć opini kogoś, kto jeździł na Meyle i Lemforderze, no ale to prawie nie możliwe aby kogoś takiego znaleźć (chodź podobno na pierwszy montaż idą Lemfordery i to do nich można porównać Meyle, ale czy Lemfordery spoza serwisu to to samo jak oryginały fabryczne ?).

Może największy problem jest w tym, że zakładając wahacze Meyle zakłada się do nich często tuleje wahacza Meyle HD i być może to one mają największy wpływ na twardość zawieszenia.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja płaciłem za wahacze 1450 zł z wymianą LEMFORDA - za komplet na przód (lewy/prawy) to waszym zdaniem dużo? czy ktoś zrobił mnie w balona? mam 318D Turing

 

Wahacz Lemfordera można kupić za ok 475 zł, czyli 2 szt ok 950 - 1000zł.

Wimiana to ok 150 zł + ustawienie zbieżności ok 100 zł

 

Ja kiedyś za wymianę tulei wahaczy (wahacze były ściągane w celu łatwiejszego nałożenia tulei) zapłaciłem w dobrym warsztacie razem z ustawieniem kompletnej zbieżności 150 zł + tuleje Febi 250 zł (wtedy tuleje były droższe niż obecnie).

Dodam że było to 3 lata temu.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja załozyłem turekie wahacze firmy teknorot podobno są dobre polecali mi jako równoważnia pomiedzy mayle czy lemforder a beznadzieja fast, hurt, srl czy inna chińszczyzna z jednej fabryki tylko pod inna nazwą. zapłaciłem za teknorota 230 za sztuke podobno ten teknorot robi wahacze na pierwszy montaż dla forda transita dzwonilem do kilku innych co handlują teknorotem i ni mieli nic taniej niz 280 zł do e46, wiec faktycznie kupiłem tanio na allegro. zobaczymy co to warte, ale nie szybko sie przekonam bo nie robie wiecej niż 15k km rocznie.

 

A własnie wczesniej chcialem zaoszczedzic i kupiłem dwa sworznie zew. MAYLE HD na allegro i niestety mechanik powiedział ze ich sie nie da założyc do oryginalnych wahaczy wiec lezą w garazu bezużyteczne nówki. chetnie bym je komus sprzedał kto ma wahacze Mayle. Dwa sworznie za jedyne 75 zł do uzgodnienia (sam zapłaciłem 60 za sztuke) piszcie jak kto chetny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
Nie wiem jak na innych markach ale do bmw polecałbym zawieszenie Master Sportu, na stronie master-sport.de są opisy konkretnych kompletów po polsku. Ja jeżdżę już blisko 40 tyś kilometrów na tych wahaczach i nic się nie dzieje, auto nawet w trudnym terenie, na jakiś starych betonowych drogach – a mam takich trochę w okolicy – dobrze się trzyma, dobrze tłumi wstrząsy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeś odgrzał kotleta :mrgreen:

Ja osobiście nie wsadził bym tego do siebie miałem kiedyś w innym aucie zawias od MS właśnie niestety roku nie wytrzymał a gwarancję można było sobie wsadzic :mrgreen: tak ze nawet jak by mi za darmo dawali to bym nie wzioł :cool2:

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam

ponownie odgrzewam kotleta.

jade niebawem na trzepaczke na diagnostykę gdyz od pewnego czasu juz mi stuka cos z prawej strony z przodu. CZy to mozliwe ze bedzie tylko sworzeń czy raczej się szykowac na wymiane całego wahacza? W 2019 roku polecacie jakies firmy :)? czy raczej uderzać w MEYLE HD Wzmocnione :)? Nigdy mechanik mi nie mowil na jaką firme wachacza wymienia wiec nie wiem jakie mam zalozone a juz z 3 razy mi wymieniał wahacze z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moim zdaniem MEYLE HD bo tylko ta firma robi wahacze z wymiennymi sworzniami. Cena sworznia 50 zł a nie 300 zl całego wahacza. Ty pewnie mie masz wymiennych skoro wymienia Ci wahacze. Po zakupie auta wymieniłem na MEYLNE HD i wymieniłem 2x sworznie ostatnim razem rok temu a autem jeżdżę juz 12lat. Skoro wymieniałeś juz 3x a teraz 4x to pewnie wsadza jakieś najtańsze na rynku

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bardzo pozorna oszczędność, również polecam meyle hd.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wydaje mi sie że mnie oszukał mechanik. Po zakupie auta jak zaczęło stukać jakies 4 lata temu to mowil ze zmienił z niewymienialnych sworzni na wahacze z wymienialnymi ;p ale za kazdym razem potem wymieniał mi wahacz "bo coś tam" ( kłóć się z mechem to na dobre Ci wyjdzie - on wie lepiej :P ) . W Każdym razie juz zmieniłem mechanika a teraz sam chce sobie to powymieniać. Nawet i prase mam :P


na diagnostyce mi powiedzą czy trzeba cały wahacz czy tylko sworzeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na skp powiedzą gdzie jest luz a czy Ty wymienisz cały wahacz czy np. tylko zewnętrzny sworzeń (jest to wykonalne w ori) to już Twoja decyzja.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.