Skocz do zawartości

Zakup E60 545i lub 530i


luke_t

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm

W grudniu szukalem diesla ale mi sie odwidzialo po zakupie A6 ktora po 2 m-ym uzytkowaniu sprzedalem.

Naszla mnie ochota na zakup 545i 2004 lub 530i. Jestem nastawiony na zakup tej pierwszej. Czy ktos moze mi powiedziec, czy sa jakies wady w tych silnikach? Na co zwrocic uwage przy zakupie obu tych bezyniakow?

Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale one chyba nie wychodzily w 2004 roku a wlasnie takiej szukam. 2004/05

535i nie moge znalesc wogole takiego silnika 535d to tak.

535i weszla dopiero od 2008r. a tekiej nie szuakm jak widac z posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik M54 3,0i 231KM podczas 2letniej eksploatacji: bezawaryjny,skłonnosci do spalania oleju przy jeżedzeniu pod czerwone pole(lub ingerencja LPG),elatyczność dobra lecz trzeba piłować obrotami aby wciskało w fotel, czegos wiecej oczekiwałem od 231KM, moim zdaniem lepszą frajdę z jazdy daje 3,0d. Podejrzewam(nie miałem okazji jezdzić),iż 545i daje 100% zadowolena z jazdy,a moc jest dostepna(odczuwalna) w każdym zakresie obrotów.

Też się rozgladam za silniczkiem 4,4i ale w E-65.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jestem swieżo po zakupie 545i i powiem Ci, że to co ten silnik potrafi to jest :modlitwa: , podziekowania dla bmw, w pełni rekompensuje apetyt na paliwo zwłaszcza ze przesiadłem się z klekota. Do tego prowadzenie i radość z jazdy, po prostu :mrgreen:

 

pozdrawiam, szczęsliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
masz wieksze przyspieszenia niz w 46 330d? , chodzi mi przyspieszanie np z 60-100 km/h itp?

Ogólnie w e60 545i wszystko jest większe w porównaniu do e46 330D, więc przyspieszenia również :)

 

 

viewtopic.php?p=721808#721808

 

z powyższej tabeli wynika inaczej, przyspieszenie o 80 do 120 km/h

530d - 5,4 s

545i - 5,8 s

 

pytałem z ciekawości, bo myślałem ze moze znasz dane, 330 d jest lżejsze wiec powinno być szybsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dzieki za odp. Jednakze po naradzie z zona szukam klekota :) wiem, wiem... ale co zrobisz... Przestraszylem sie troszke spalaniem 545i. Napalilem sie za mocno na koniki Wiec poszedlem po rozum do glowy ;) .. Szukam 530d lub jak dam rade finansowo to moze 535d ale to pierwsze raczej. Teraz trzeba mi poszuakc cos na tema tych silnikow, ale slyszalem ze sa dobre i wiekszych problemow z nimi nie ma.

Ps. Opcja 545i wciaz aktualna, ale nie mowcie zonie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

viewtopic.php?p=721808#721808

 

z powyższej tabeli wynika inaczej, przyspieszenie o 80 do 120 km/h

530d - 5,4 s

545i - 5,8 s

 

pytałem z ciekawości, bo myślałem ze moze znasz dane, 330 d jest lżejsze wiec powinno być szybsze

 

Małe szanse :mrgreen: e46 330d vs e60 550i http://www.zeperfs.com/duel1150-2015.htm To samo jest z wersją e60 530d, chyba że w benzynie zatną się niższe biegi a do dyspozycji pozostanie 6 bieg to wtedy klekot odfrunie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe szanse :mrgreen: e46 330d vs e60 550i http://www.zeperfs.com/duel1150-2015.htm To samo jest z wersją e60 530d, chyba że w benzynie zatną się niższe biegi a do dyspozycji pozostanie 6 bieg to wtedy klekot odfrunie :twisted:

 

550i "zeżre" każdego seryjnego Diesla. Nawet V12 TDI, który siedzi w Audi Q7, chociaż tutaj umiejętności kierownika już mogą mieć znaczenie :)

 

Luke, jak poczytasz trochę forum, zorientujesz się, że koszty spalania to nie wszystko, chociaż 545i na pewno do najtańszych w eksploatacji nie należy, to w ostatecznym rozrachunku może się okazać, że wcale takie dużo droższe nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luke, jak poczytasz trochę forum, zorientujesz się, że koszty spalania to nie wszystko, chociaż 545i na pewno do najtańszych w eksploatacji nie należy, to w ostatecznym rozrachunku może się okazać, że wcale takie dużo droższe nie będzie.

Co miales na mysli ? Jezli wziasc pod uwage spalanie, to 545i to jest potwor w porownaniu z 530d czy 535d. Muse poczytac o dieslach ale po lifcie z 2006. CIekawy jestem jak one sie sprawuja i czy sa awaryjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 530 i nie brales pod uwage po lifcie w 2005 ma 258 kucykow i jezdzi calkie milutko od 545i jest wolniejsze o kilka dziesiatych do setki a apetyt na paliwo przepuszczam ze duzo mniejszy, No i ten dzwiek silnika zaden diesel go nie pobije no i 6.5 sec do 100km/h nie jest zly. Mojá jechalem 260km/h to tez mysle ze nie jest zle. Polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro,

 

Skoro jeździsz e60 530i, podziel się raportem spalania.

 

Tankujesz pod korek i liczysz, czy bazujesz na wskazaniach komputera?

 

Jakie masz średnie zużcie? Co się dzieje jak tylko miasto a co jak dłuższa trasa(300-500km powiedzmy).

 

Jestem ciekawy, bo tez się przymierzam do zakupu.

 

Pozdrawiam,

Jarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jesli mowa o spalaniu 530i to wygláda to nastepujaco. Przy plynej jezdzie autostradowej do 140Km/h wychodzi mi od 7,8 do ok 9l na 100km, przy szybkiej jezdzie autostradowej brala mi srednio 10-12 l/100km przy duzym obciazeniu , na zwyklych szosach gdzie predkosc zwykle oscyluje w okolicy 100 km/h jest miendzy 7-8 na 100km, z miastem jest juz troche gozej. Ale to moze tylko w moim przypadku poniewaz jezdze na bardzo krodkich odcinkach tj. czasem 800m a czasem 4km przewaznie w korku ale musze liczyc ze ok 18l wezmie przy takiej jezdzie. No coz 258 koni trzeba nakarmic. Na pocieszeni dodam ze przed tá BMW mialem Honde Accord 2.4 190koni a spalala podobnie. Darek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro,

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Zużycie w trasie całkiem przyjemne. Podejrzewam, że gdybyś robił troszkę dłuższe odcinki w mieście, silnik zdążyłby się zagrzać i spalanie też by spadło. Kwestia też ciężkości Twojej nogi :)

 

Pytanko jeszcze - masz 530i czy xi? Jeśli "i" to jak radzi sobie zimą Twoje autko? Zasypane parkingi, "zakopanie" się w śniegu itp? Od zawsze jeździłem autami z napędem przednim - stąd pytanie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Zima dobre pytanie zadales ,ja mam 530i (tylko) jak popada snieg i nie masz zimowek to masakra nigdzie nie pojedziesz !!! Ja zprkingu przysypanego sniegiem wyjerzdzalem a po 20metrach wracalem ok 40 min z lopatá w reku. Nie zakupilem zimowek wiec auto stalo dosc dlugo bo nieszlo nim jezdzic. Za to mojej zony Punto czulo sie jak ryba w wodzie tez bez zimowek w kazdym sniegu dalo rade :D .Mieszkamy w U.K a tam snieg to zadkosc dlatego nie inwestowalem w zimowki. Pozdrawiam. Darek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.