Skocz do zawartości

[E87] Ubezpieczenia/Porady/Wskazówki


max81

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Karola,

przykra sprawa, ale jeżeli zwrócisz się do swojego towarzystwa z prośbą o wycenę to na 100% dostaniesz wiecej kasy niż 2k - zrob tak, aby dostać kase na konto i sama naprawisz w cenie podobnej, które przedstawił Ci Piotrek.

Czy na miejscu, gdzie doszlo do uszkodzenia są jakies kamery? jakiś sklep, bank no nie wiem coś co jest monitorowane. Zgłosiłas sprawę na policję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

witam,

 

ja również polecam Allianz. Miałem szkodę w tamtym roku i oddałem auto do poleconego warsztatu. Taki byłem zestresowany bo to moja pierwsza szkoda w kilkunastoletniej karierze kierowcy, że od razu pojechałem do poleconego warsztatu zostawić auto. Jak się rzeczoznawca z allianz dowiedział, gdzie auto stoi to zapewnił mnie, że będzie dobrze zrobione. Przyjechał, opisał, porobił fotki, złożyłem podpis i po 3 dniach odebrałem auto razem z numerami katalogowymi wymienionych części i kosztorysem. Robiłem bezgotówkowo tylko dlatego, że chciałem mieć szybko i mieć spokój od szukania części a nie szukać na tym zarobku. Może i jakbym wziął kasę do ręki to bym zrobił taniej i równie szybko ale w tym wypadku zależało mi na pełnej dokumentacji naprawy bo kiedyś będę chciał pokazać kupującemu co było robione w aucie. Jak się dowiedziałem, robiłem auto w warsztacie, który jest podwykonawcą dla kilku dealerów różnych marek z W-wy. Mam kilku znajomych w różnych ASO i jak szukałem warsztatu to do nich dzwoniłem, od każdego usłyszałem: jedź do poleconego dobrego warsztatu bo z ASO i tak przewiozą ci auto do podwykonawcy....

 

poza tym, w allianz mam dodatkowe zniżki za inne produkty, z których korzystam czyli ubezpieczenie domu czy polisa na życie. Bardzo dobry kontakt z infolinią i rzeczoznawcą, bardzo szybka reakcja. Polecam Allianz Direct chociaż ta metoda nie jest dopracowana ale jest dużo taniej niż przez agenta...

pozdrawiam

Krzysiek


Sprzedam do E90 pre lift:

1. Pasek wielorowkowy do benzyniaków N52

2. Lampy komplet ori tył, używane w bdb stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była szkoda z AC, naprawa bezgotówkowa, bezproblemowo pokryło to ubezpieczenie PZU także polecam PZU.

Ważna sprawa przy AC to wykupienie zniesienie udziału własnego oraz wykupienie zniesienia amortyzacji na cześci.

 

 

to jest wygodne, gdyż niczym sie nie przejmujemy, ale ile kasy jestesmy tratni??? każda szkoda jest inna i z inna wyceną - zawsze wyceny są większe niż koszt naprawy...

To żart jakiś? Miałem w życiu kilkanaście szkód i jeszcze się nie zdarzyło by wycena była wyższa niż koszt naprawy. Owszem jak ktoś naprawia u Pana Kazia w szopie, to może wycena szkody pozwoli coś zaoszczędzić, ale nie przy naprawie w ASO. Ostatnio przy naprawie zderzaka w jedynce. Wycena w Allianz była na poziomie 800 zł, naprawa w ASO 3500 netto.

 

Obaj macie racje, ale trzeba sprecyzować co dokładnie oznacza wycena. Jesli wycena oznacza wycene rzeczoznawcy ubezp to będzie niższa niż koszt naprawy w ASO. Natomiast jesli wycena oznacza wycene ASO, to bedzie wyższa niż naprawa, bo ASO dolicza do rachunku także inne czynności o jakich już tutaj było wspomniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie sprawa ubezpieczalni ''internetowych'' czyli bez stacjonarnej siedziby, axa, link itd. Przy telefonicznym zwieraniu ubezpieczenia AC właściciel auta zobowiązany jest do udokumentowania stanu zewnętrznego pojazdu? Czy należy im wysłać zdjęcia własnego auta, czy też ktoś przyjedzie sfotografowac? Chodzi mi o to, ze ktoś może powiedzieć, że auto jest w stanie idealnym, a za pare miesięcy zgłosić szkodę ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy należy im wysłać zdjęcia własnego auta, czy też ktoś przyjedzie sfotografowac? Chodzi mi o to, ze ktoś może powiedzieć, że auto jest w stanie idealnym, a za pare miesięcy zgłosić szkodę ;).

 

Z Allianz Direct, po zawarciu polisy AC, przyjeżdżają i robią foty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

Właśnie kończy mi się ubezpieczenie i zacząłem szukać i pytać :) NIE POLECAM wyszukiwarki RANKOMAT absurd firmy które pierwszy raz na oczy widziałem :jawdrop: miały sumy z kosmosu!!! jedno wielkie nieporozumienie...PZU agent przy zniżkach 50% wycenił na 4500zł :duh: na stronie allianz direct kalkulator wycenił mi samochód przy zniżkach 50% kontynuacji ubezpieczenia i plus "czarodziejskie" hasło ze strony warte 6% :mrgreen: 3750zł :duh: w końcu zadzwoniłem do dealera - BMW gdzie kupowałem auto, a tam miła niespodzianka 2906zł za cały pakiet Allianz :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam w PZU pełny pakiet za 3200 no moze z groszami ... w tym miesiacu konczy mi sie ubezpieczenie i bedze trzeba odnowic i na pewno zostane przy PZU sa dosyc solidni :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam w PZU pełny pakiet za 3200 no moze z groszami ... w tym miesiacu konczy mi sie ubezpieczenie i bedze trzeba odnowic i na pewno zostane przy PZU sa dosyc solidni :)

 

Trochę dużo 3200zł za 2006r ile masz zniżek ? i co zawiera pakiet?

Allianz jest np. tak że jak pęknie szyba to ją wymieniają bez utraty zniżek, pomoc prawna DAS i w razie naprawy w serwisie na 9 dni dają samochód zastępczy. Wcześniejszy samochód też miałem ubezpieczony w PZU i nie narzekałem, miałem kilka szkód nie z mojej winy i poziom był bardzo wysoki. Na plus jest to że BMW ma też podpisaną umowę z Allianz więc może z stąd te różnice w kwocie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie HESTIA

ok 2900PLN pełny pakiet z asistance - prestige (auto zastępcze na wypadek kolizji, czy awarii, laweta do 500km)

pełne zniżki.

i jeszcze ważne gdzie ubezpieczas, ja mam tablice świętokrzyskie. Na warszawskich wyszło by mi ok 4000PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 120d z 2006 r. w AXA - 1.430 zł, pełna opcja z max. zniżką 60%

 

Zgadzam się z Hubertem AXA to porażka :duh: dziwna jest też kwota tego pakietu połowę od normy :nienie: na ile oni wycenili twój samochód 25000 tys.? "Bardzo" podejrzane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 120d z 2006 r. w AXA - 1.430 zł, pełna opcja z max. zniżką 60%

 

Zgadzam się z Hubertem AXA to porażka :duh: dziwna jest też kwota tego pakietu połowę od normy :nienie: na ile oni wycenili twój samochód 25000 tys.? "Bardzo" podejrzane...

 

Już 4 lata się tam ubezpieczam i żyje. Fakt, że przygód nie miałem (poza assistance - zadziałało wzorcowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już 4 lata się tam ubezpieczam i żyje. Fakt, że przygód nie miałem (poza assistance - zadziałało wzorcowo)

 

I o to właśnie chodzi - PRZYGODY!!! a nie lojalność i płacenie za assistance :mad2:

 

Z tego co się orientuję, to proste sprawy i bezgotówkowe załatwianie chodzą bez problemu. Ale, że nic poważnego nie miałem to się mądrzyć nie będę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystkie samochody mam w PZU a jest ich kilka . Może ceny nie są rewelacyjne , ale problemów zero . Według mnie firma której warto zaufać . Raz chyba miałem problemy bo sprawa dotyczyła tira i naczepy ( zahaczył naczepą o samochód ) i był problem bo naczepa była chyba w AXA , ciągnik był w PTU a nasz samochód ( poprzedni ) był w PZU . Sprawa trwała chyba z 2 miesiące bo nie chcieli wypłacić pieniędzy . Po napisaniu pisma że posiadamy tyle i tyle samochodów i że przy następnym ubezpieczaniu rezygnujemy z ich firmy to po 2 dniach pieniądze były na koncie.

Ale wcześniejsze i pózniejsze szkody przeprowadzane były bez problemu , szybko itd . Być może faktycznie nie mogli się dogadać kto ma płacić AXA czy PTU .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie składek jakie zapłaciliście i odnoszenie ich do swojej nie ma większego sensu bo AC jest wprost liczone od sumy ubezpieczenia, która odpowiada wartości rynkowej waszych beemek (a tu się kłania model, rocznik i wyposażenie). OC z kolei bazuje na pojemności silnika a ta też się troszeczkę różni. Taryfy większości ubezpieczycieli róznią się w przedziałach do 2,0l pojemności i powyzej.

Dodatkowo są strefy regionalne. Róznica pomiędyzy dużymi aglomeracjami a mniejszymi miastami może sięgać 15%

Zniżski za bezszkodowość moga wynieść do 60%.

Zwyżki za wiek ubezpieczającego (do 26 lat), zwyżki za okres eksploatacji pojazdu (najczęściej od 4 lat ale np. w niektórych pakietach dealerskich od 2 lat). Do tego dochodzą udziały własne lub ich brak, warianty kosztorysowe lub serwisowe itp itd więc róznice w składkach jakie płacimy mogą sięgać nawet 50%. Ja na przykład płace połowe tego co Hipo za to samo ubezpieczenie bez auta zastępczego. To troche jak z BMW, trudno znaleźć dwa jednakowo wyposażone i tej samej wartości a ogólnie wszyscy tutaj jeździmy jedynkami wartymi od 40 do 160 kzł.

Może się zdarzyć więc tak, że jeden z nas ma w towarzystwie X tanio a drugi drogo i poleceanie drugiemu zakładu ubezpieczeń tylko ze względu na składkę, którą się zapłaciło nie ma sensu, a więcej może przynieść odwrotny skutek. Każdy powinien sobie sam wyrobić opinię o ubezpieczycielu, zakresach polis czy jakości likwidacji szkód.

 

Generalnie w ciągu istatniego roku ceny ubezpieczeń wzrosły średnio od 10 do 20% i o kolejne tyle jeszcze mają wzrosnąć w ciagu kolejnego roku, wiec im szybciej ktos ma wznowienie tym lepiej. To jest oczywiście średnia wzrostu. Mogą się zdarzyć indywidualne przypadki wzrostu o 40% i o 5% lub wcale, wszystko zalezy w jaką taryfę i gdzie indywidulanie się wstrzelimy. Podwyzki są spowodowane stratami wszystkich ubezpiecycieli na ubezpieczeniach komunikacyjnych od kilku lat, które w 2010 zostały spotęgowane stratami na innych ubezpieczeniach (powodzie). Dodatkowo portfele ubezpieczycieli odczuwają od dwóch lat spadek inwestycyjny w gospodarce, co ma duzy wpływ na na AC. Wartość rezydulana wszystkich samochodów na naszym rynku systematycznie spada natomiast zderzak, szyba czy lusterko jakoś nie tanieje, dodatkowo kosztuje tyle samo w przypadku wymiany w samochodzie 5 miesiecznym jak i 5 letnim a składki ze starego auta ubepzieczyciel ma coraz mniej. Oczywiście mniej płaci za szkody całkowite lecz w statystykach szkody całkowite to nieweilki odsetek szkód, ilosciowo i kwotowo znaczną przewagę stanowią szkody częsciowe do 5 tys zł.

 

To tyle, żeby nie przynudzać jeżeli chodzi o to dlaczego składki są zróżnicowane i rosną.

Jak kogoś interesuje sytuacja w szkodach to mogę Wam jeszcze co nieco opisać o aktualnych tendencjach i jak postrzegać firmy ubezpieczeniowe.

 

 

edit: Kamil, z przyczepami/naczepami sparwa jest bardzo prosta i wątpie żeby PZU miało z tym problemy chyba że okoliczności zdarzenia były niejsno opisane.

Jeżeli przyczepa jest w ruchu i spowoduje szkodę to zawsze działa OC pojazdu ciągnącego a nie przyczepy.

Jedyne mi znane z praktyki przypadki gdy działa OC przyczepy sa takie gdy przyczepa stoi i spowoduje szkodę:

- przyczpa stała na parkingu i się zapaliła, a ogień przeniósł sie na pojazd stojący obok

- przyczepa została źle zaparkowana np. na poboczu na wzniesieniu, w tunelu i najechał na nią jakiś pojazd

- przyczepa się zerwała z holu i przestała się toczyć, stanęła na środku drogi i wpadł na nią inny pojazd

 

W sytuacji gdy przyczepa zrywa się z holu i tocząc sie samoistnie kasuje wszystko po drodze cały czas działa OC pojazdu ciągnącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AXA za 2006 rok 118d ubezp tydzien temu AC+OC Nw kierowcy pasazera,pakiet europa i polska 1440zl na rok,od kradziezy,wypadku,spalenia,powodzi,gradobicia pomoc na drodze,noclegi itd jak wszedzie to cena bez udzialu wlasnego....i pomoc dla zwierzaka w aucie w razie wypadku(weterynaryjna) do 1000zl hehe.. :D Miasto Poznan. Znizka 60 proc z OC wchodzi na AC akurat tu u tego ubezpieczyciela,wiek pow 26lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga dla osób, które lubią mody w swoich autach - sprawdźcie dokładnie swoje polisy i wrunki, bo najczęsciej doposażenie pojazdu nie potwierdzone fakturami z ASO będzie skutkowało tym, że przy szkodzie calkowitej to wyposażenie nie zostanie wam policzone do wartości auta.

W praktyce likwidator odczyta wyposażenie auta po nr VIN jak zeszło z taśmy. Bez faktur nie bedziecie potrafili udowodnić że to wyposażenie było, a nie wszystko jest widoczne na zdjeciach ubezpieczyciela, nie każdy samochód ma dokumentację foto bo nówki z salonu nie sa fotografowane i jeżeli polisa jest cały czas kontynuowana też fotek w kolejnych latach też nie pstrykają.

 

Najlepiej wymóc ubezpieczycielu aby to wyposażenie wpisali wam wyraźnie w polisie jako wyposażenie dodatkowe (modyfikacje audio, spojlery, nakładki itp bezwzględnie) lub wypoasażenie seryjne montowane poza fabryką. Jak zakwalifikują wam jako dodatkowe to standardowo ograniczają je max do 20% wartości auta, jeżlei macie wiecej, a niektórzy sądząc po opisach -tak, to bezwzględnie musicie proprosić o rozszerzenie tego limitu w polisie. Pewnie wezmą jakąś dodatkową składkę.

Ostatecznie pozostostaje zaopatrzyć sie przed zawarciem polisy w wycenę waszego auta u niezależnego rzczoznawcy PZMot, DEKRA itp który wam wszystko policzy dokładnie łacznie z modyfikacjami - koszt ok. 300pln - i dołaczając ją do polisy bedziecie mieć pewność że przy szkodzie nie będzie niespodzianek.

 

Warto też wykupić kaluzule gwarantowanej sumy ubezpieczenia (stałej sumy)- tzn. w razie szkody całkowitej lub kradzieży będa liczyć od sumy na jaką

zwieraliście polisę bo w przeciwnym wypadku jak szkoda będzie po 11 miesiącach dostaniecie ok. 20% mniej od tego za jaką sumę zapłaciliście.

Dla nowych aut jest to w standardzie na 9 lub 12 miesiecy (płaca wartośc fakturową auta) natomiast od drugiego roku musicie się o taką klauzulę upominać. Kosztuje ok 10-12% składki zależnie od zakładu ubezpieczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę uparcie namawiał do skorzystania z Allianz, mam juz 3cie auto marki BMW ubezpieczone w tej firmie. Szkody jakie miałem to wymiana felg i opon w jednym aucie oraz kradzież ostatniego pojazdu. W każdej z tych spraw Allianz zachował się szybko, sprawnie rozliczył szkodę bez żadnego "ale".

Po wtóre-z dostępnych ofert naprawdę był najtańszy, byc może dlatego (i to po trzecie),że ubezpieczenie było tzw. ubezpieczeniem dealerskim (BMW ma swoje własne szczegółowe, bardzo korzystne warunki szczegółowe ubezpieczenia, typu: nie wyliczyli mi udziału własnego mimo,że auto zostało gwizdnięte z miejsca niestrzeżonego, po drugie: wymagane było tylko jedno zabezpieczenie a nie np 2 jak wynikałoby to z OWU).

Dlatego jesli chodzi o nowe BMW lub kupowane w BPS-naprawdę polecam Allianz.

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Mikołajem.

miałem w poprzednim aucie likwidację szkody z OC sprawcy, który miał polisę w Allianz i wszystko poszło tak, jak należy :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.