Skocz do zawartości

Czy wskazowka temp. musi byc pionowo w 540i ?


PNOmi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam aktualnie e39 530d i nosze z kupnem 540i. Dzis ogladalem i jezdzilem jednym egzemplarzem. Ogolnie wiadomo jazda i wszystko super na tyle ze wiadomo po co wlewac 18 l a nie 10 l, ale troche zdziwilo mnie ze wskazowka temperatury cieczy chlodzacej po rozgrzaniu stala troche w prawo na stale. u mnie w dieslu jak juz wejdzie na optymal to stoi tam pionowo. Podobno w serwisie mowili ze tak ma byc w 540i. Czy to prawda? Moze tak byc? Druga sprawa to ze z okolic silnika dochodzil jakis tam odglos - podobno vanos taki dzwiek wydaje i to normalne. To jest normalne?

 

Dzieki wielkie

Wstrzasaj i kasaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka to rzecz umowna (stoi bez rychu w pionie w zakresie od ok 80 do 115 stopni). Wairygodnym jest natomiast test nr 7 na BC, który pokazuje aktualną temperaturę, lub podpiecie do kompa.

Czyli jesli stoi w sztywno na 95 to tez moze byc dobrze?

Wstrzasaj i kasaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stoi sztywno, a odchylenie jest niewielkie to ok. Ja mam w E39 tak że idelanego pionu nie osiąga, stoi o jakieś 1-2 mm w lewo (od czterech lat - oczywiście jak się nagrzeje). Dla pewności sprawdź temperaturę na teście 7.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Test 7 :!: Znajdz na forum jak go uruchomic.

Wskazowka moze byc przekrzywiona. Warto zrobic rowniez test zegarow. To rowniez znajdziesz na forum.

Interfejs do inpy rowniez znajdziesz na forum. Na przyklad od kolegi nerwusa kosztuje tyle co 2 kasowania bledow w serwisie.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, pytanko n/t testów ogólnie, jeszcze się w to nie bawiłem, ale nie doczytalem metody zakonczenia testow. Co sie robi jak juz odczytam potrzebne informacje? blokuje sie aby wrocic do stanu pierwotnego, czy przekrecam kluczyk na 0 i tyle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sam nie wiem jak powrocic z testow... Byc moze w ten sam sposob jak sie wchodzilo :P Mozesz tez przekrecic kluczyk. Ja zawsze jezdze na wlaczonym TEST 7. :8)

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak, caly czas wyswietla mi sie temperatura. Przestaje sie wyswietlac gdy wyskoczy jakis komunikat, na przyklad - cogodzinna informacja o pelnej godzinie. :duh:

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.