Skocz do zawartości

spalanie


Asior

Rekomendowane odpowiedzi

Hehehe...

U mnie podobnie - tej zimy odnotowuję wyjątkowo duże spalanie godne v12 :mrgreen: (trasy do 10km po mieście - ok 25l/100km :mad2: ). Albo to kwestia pogody (zima zimą, ale bez przesady...), albo faktycznie coś mamy nie tak. Na początek stawiałbym na upaloną sondę lambda a dopiero po jej sprawdzeniu szukał innych przyczyn.

 

Pozdro

http://pkp.dnx.pl/bmw/pasek.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeszłej zimy nie było aż tak tragicznie... Na tych samych kołach (zimówki 195/65/15) przy podobnych trasach spalanie ładnie cacy na "stosunkowo ekonomicznym" jak na zime poziomie w okolicach 18l Pb / 100km.

 

Zastanawiające...

http://pkp.dnx.pl/bmw/pasek.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w niej gaz i to byl największy bład jaki popełniłem zakładając gaz do bmki a jeśli chodzi o gaz to do mojego zbiornika wchodzi 53lity gaziury i natym zbiorniku zeszłego lata pojechalem z Jelcza do Mielna i w drodze powrotnej zatankowalem za koszalinem okolo 10 km więc niezły wynik.Wszystko fajnie ale niestety gaz wykańcza samochud a teraz pali ponad 20 litrów bęzynki :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem swoja BMW przez 2 tyg w grudniu i nie przekroczyla mi po miescie 16.5 litra,na Nowy Rok jechalem do Hannoveru i na autostradzie przy szybkosciach od 120 do 160 gdzie polowa trasy to cały czas 160 a czasem i 190 km na godz spalila mi srednio 12 litrow.Tankowanie do pelna w Szczecinie i potem do pelna w Hannoverze.Wyszlo dokladnie 12.1 litra na 100.Dodam,ze sondy nowki NGK.Przed wymiana sond palila ok 5 litrow wiecej.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też się pochwalę...

W wakacje, ze dwa lata temu, na trasie po całej Europie (a dokładniej w Austrii) spalanie wyszło mi na poziomie 8,7l / 100km przy czym samochód był zapakowany konkretnie (5 osób + bagaże). Na całej trasie 5000km średnie spalanie (ze zwiedzaniem wielu miast) wyszło 9,3l / 100km - mierzone od tankowania do tankowania oczywiście. Także wynik dla mnie z kosmosu :D

 

Dla porównania...

Trasa Szczecin - Antwerpia - Szczecin leciałem Audi A3 1.8T (3 osoby + bagaże) - średnie spalanie 8,4l / 100km. Jeśli chodzi o komfort to oczywiście bez porównania z e32...

 

W obu przypadkach prędkość podróżna ~ 130km/h.

 

Pozdro

http://pkp.dnx.pl/bmw/pasek.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem ile powinna palic ale jak kupilem moja z gazem jak w polonezie to palila mi ok 10l gazu po miescie z tym ze obroty maksymalne to bylo 2500 :D wiecej nawet na postoju nie umiala wkrecic :D ale po miesiacu gaz poszedl na smieci bo po co mi on na benzynie normalna jazda po miescie wychodzi ok 25l :D z tym ze juz mowie ze sondy wogole nie ma bo poprzedni wlasciciel doszedl do wniosku ze skoro jezdzi na takim gazie to sonda mu jest nie potrzebna razem z katem i sa wstawione 2 rurki bez sondy :d w dodadku z oryginalnego wydechu zostalu tylko kolektory i tlumik srodkowy :D haha reszta to 2 rury jak z pieca :D troche nie pasuje to do tej klasy auta ale do wiosny jeszcze wytzrymam :d wracajac do spalania to szczerze pali ile pali ale nie zwracam na to uwagi... po co mam sie zalamywac :D chce jezdzic 7 to chyba trzeba sie liczyc z takim spalaniem :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

chłopaki coś faktycznie musicie miec z tymi silnikami albo z prawą nogą.Ja jeżdze dość agresywnie i spalanie mi wychodzi 18l...miałem moment ze spalała mi 20-21l ale to było spowodowane brakiem termostatu(za chłodny silnik).Może z zaniską temperaturą u was problem?

Albo przepływomierz źle powietrze dawkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie spalanie średnio 13L lpg sekwencja na dwóch reduktorach spokojna jazda 4.0 v8.

PASJONAT E32 posiadałem E32:730R6,730V8,750V12

......................................................................

POSIADAM E32 750 V12 SPRZEDAJE CZĘŚCI

TEL 513068207

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie spalanie średnio 13L lpg sekwencja na dwóch reduktorach spokojna jazda 4.0 v8.

Hmm...

Sory, ale jakoś w to nie wierzę.

Średnio 13l LPG / 100km daje w przybliżeniu jakieś 10-11l Pb / 100km (zakładając nieco większe zużycie gazu w stosunku do benzyny).

 

Przy założeniu ze 50% trasa i 50% miasto (bo tak przyjmijmy że jest "średnio"), to spalanie musisz mieć na poziomie:

- Miasto - 17l LPG (14-15l Pb) - minimum dla 4,0 V8

- Trasa - 9l LPG (7l Pb) - ??? :shock:

 

No chyba że latasz cały czas poza terenem zabudowanym na dłuższych trasach... Ale wtedy to nie będzie spalanie średnie.

 

Miałem do czynienia z e34 4,0l V8 (lżejsza buda od e32) - spalała w mieście 18l Pb bez żadnych szaleństw...

Niech się ktoś do tego ustosunkuje. :|

 

Pozdro

http://pkp.dnx.pl/bmw/pasek.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeżdżę spokojnie może nawet delikatnie głaskam gaz mieszkam w małym mieście więc korki raczej odpadają a z miasta do miasta to 10km szybkość 50-80 bo policji i radarów :shock: nie brakuje, jeżeli pisze że pali 13-14L to tyle pali bo poco pisać głupoty.Pozdrawiam

PASJONAT E32 posiadałem E32:730R6,730V8,750V12

......................................................................

POSIADAM E32 750 V12 SPRZEDAJE CZĘŚCI

TEL 513068207

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie moge :duh: jak ktos pisze ze mu spala mniej jak fabryka przewidziala,panowie najpierw proponuje sprawdzic ile wasz silnik powinien spalic Pb fabrycznie a potem ustosunkowac sie do spalania lpg no chyba ze wiecej pchacie jak jezdzicie r6 m30 powinna wg producenta palic pb po miescie ok 18 a mi lpg spala w granicach 20l/100km i nie dziwie sie ze tak duzo bo to norma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mi 730i r6 paliła 14-15 lpg a 750 paliła średnio 22-24L lpg trasa 16L mniej nie było szans a 730 v8 na trasie i włączona klima szybkoś do 100km/h wyszło 10L BP.Pozdrawiam

PASJONAT E32 posiadałem E32:730R6,730V8,750V12

......................................................................

POSIADAM E32 750 V12 SPRZEDAJE CZĘŚCI

TEL 513068207

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w to wierze bo sam mam 740iL i panowie powiem Wam cos...mialem wczesniej 730i R6 i paliła wiecej.Zatem zanim zaczniecie bawic sie w niedowiarkow to kupcie,pozyczcie lub cokolwiek 740i,nastepnie wymiencie w niej sondy na nowe i wtedy zacznijcie pomiary z jazda bez wydziwiania.Wasze maja takie spalania bo pewnie sondy juz dawno sa wyjechane ale wiekszosc twierdzi,ze nie ma potrzeby ich wymieniac...zatem trzeba placic za paliwo.Jak juz napisalem wczesniej,moja 740 palila przed wymiana sond srednio 5 litrow wiecej.Pozdrawiam.PS...chyba nie uwazacie,ze ktos tutaj dowartosciowuje sie w ten sposób lub,ze jest tak durny,ze nie potrafi obliczyc spalania od tankowania do pełna do zatankowania do pełna.Jeszcze raz sie powtorze...na trasie Szczecin-Hannover spalila mi srednio 12.1 litra na 100km przy predkosciach 90-160 a czasem 190.Przed Szczecinem zbiornik do pelna i w Hannoverze do pelna.Jesli nawet byla jakas roznica w dolaniu to pewnie znikoma...zreszta to nie jedyny moj pomiar.Jeszcze raz Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.