Skocz do zawartości

spalanie


Asior

Rekomendowane odpowiedzi

Korni 8808...mysle,ze jest cos nie tak z ta sekwencja...a ile pali Ci na benzynie?Mi moja nawet z uszkodzonymi sondami nie przekroczyla 20 litrow...nigdy.To zrozumiale,ze jak robisz tylko po kilka km raz w tyg to autko nawet sie nie rozgrzeje...musi spalic wiecej a biorac pod uwage,ze gazu spali wiecej...moze i lyknie tak duzo...musisz sprawdzic ja na benzynie i w trasie.Jesli wtedy spalanie bedzie duze to trzeba szukac przyczyny.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mojej 3.0 R6 średnio (tu i tam) lato 15 zima do 17l lpg sekwencja. trasa 12l lpg przy 140km/h. jest dobrze ale wiem że taką ilością zadowoliłbym V8. . ..niestety(albo i stety bo dla każdego coś fajnego) pod maską naszych siódemek kryją się bardzo różne technologicznie silniki i myślę że to właśnie to powoduje to niesprawiedliwe spalanie do poj. i liczby garnków. . .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj sprawdzałem spalanie lpg zbiornik był pusty zatankowałem za 50zł ok 22L miasto 30% trasa 70% szybkość drogi normalne 70-110 autostrada 130-150 komputer pokazał 12,8l/100km a wyszło 14,5

PASJONAT E32 posiadałem E32:730R6,730V8,750V12

......................................................................

POSIADAM E32 750 V12 SPRZEDAJE CZĘŚCI

TEL 513068207

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ! ja swoją 740i kupiłem bez gazu i uczyłem się jezdić automatem [wcześniej 2 piątki z R6 zagazowane] na początku mi paliła i owszem około 18 Pb po kilkuset kmach w trasie zszedłem do około 11 Pb na ekonomiku po założeniu sekwencji mam średnie spalanie w cyklu mieszanym 13_14 LPG {w piątce R 6 2,5L spalanie miałem około 12 l LPG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak da sie...a tylu tu niedowiarkow.4.0 V8 to silnik juz z troche innej epoki jak M30 dlatego nie dziwcie sie,ze chociaz wieksza pojemnosc spala tyle samo albo mniej niz 3.0.Prawda jest jednak taka,ze M30 to silnik słoń...nie do zajechania.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Hehehe...

U mnie podobnie - tej zimy odnotowuję wyjątkowo duże spalanie godne v12 :mrgreen: (trasy do 10km po mieście - ok 25l/100km :mad2: ). Albo to kwestia pogody (zima zimą, ale bez przesady...), albo faktycznie coś mamy nie tak. Na początek stawiałbym na upaloną sondę lambda a dopiero po jej sprawdzeniu szukał innych przyczyn.

 

Pozdro

i tu jest feler ładna a wcina za trzy hehehe :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

robię małego update-a

bylem na regulacji gazu tj. kolo poprawił mi mapy wtrysku

nie dość że zaczął równiej (ładniej) jakoś bardziej miękko chodzić

to jeszcze spalanie spada, na razie widzę po kompie,

o ile spadnie to się okaże

ale ogólnie jestem zadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj zrobiłem 185 km z okolic Rybnika do Kochanowic średnie spalanie na kompie wyszło 11,2L/100km szybkość 80-110 i 2 kawałeki 150km/h jazda na LPG.Pozdrawiam

PASJONAT E32 posiadałem E32:730R6,730V8,750V12

......................................................................

POSIADAM E32 750 V12 SPRZEDAJE CZĘŚCI

TEL 513068207

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ta średnia wyszła przy delikatnym obchodzeniem się z gazem chwilowe spalanie przy prędkości 120km/h 10L

PASJONAT E32 posiadałem E32:730R6,730V8,750V12

......................................................................

POSIADAM E32 750 V12 SPRZEDAJE CZĘŚCI

TEL 513068207

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.