Skocz do zawartości

318i działanie szyberdachu


kisor

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam pytanie o szyberdach, o opcję uchylenia poprzez wciśnięcie przycisku do przodu, kiedy jest zamknięty. Uchyla się wtedy lekko skośnie szyberdach, czy powinna również uchylić się podsufitka? Wydaje mi się, że tak, bo jest na niej wytłoczona linia, która wskazywałaby, że na jej wysokości ma się zgiąć podsufitka i unieść razem z blachą? Czy u mnie coś nie działa, czy tak ma być, że podsufitka w ogóle nie zmienia położenia przy uchylaniu?

______

Poprawiłem tytuł tematu. Proszę zapoznać się ze sposobem tytułowania tematów właściwym dla tego działu! Do przeczytania jest on jako ogłoszenie na górze działu E36. Następne nieprzestrzeganie formatu tytułowania "nagrodzę" ostrzeżeniem. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze saku82pl, podsufitka uchyla się. Tak jak pisałem wcześniej zrobiłem zdjęcie (ale ktoś chyba usunął mojego posta). Trochę jest niewyraźne ale strzałkami zaznaczyłem co jest czym. Czerwona strzałka to odległość na jaka podsufitka się wsunęła, zielona to uchylony dach, a czarna to podsufitka.

 

http://img521.imageshack.us/img521/8035/szyber.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcie, o to chodziło.

 

U mnie niestety nie rusza się w ogóle...

Przy całkowitym otwieraniu ładnie się cała chowa, a przy uchylaniu nic, zostaje w takiej pozycji, jakby był szyber zamknięty.

Ma ktoś pomysł co w takim razie nie działa i jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Chciałem się dołączyć do pytania jak to naprawić ?? :) U mnie podsufitka sie odsuwa tak do połowy ale na zewnątrz blacha nie podnosi się do góry i mam wrażenie że chyba to przez to że coś stawia opór i silniczek po prostu nie pcha dalej słychać tylko że próbuje tym szarpnąć ale dach nie podnosi się do góry. Czy ktoś wie jak to naprawić ?? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegów u których sięnie rusza wcale. Wiem gdzie jest problem i postaram się pomóc.

Po stronie kierowcy po wyjęciu szyberdach calego na lince chodzi taki ząbek. Chodzi on mniej więcej od tylnego lewego rogu dziury szyber wsrtonę tyłu. On jest odpowiedzialny za pociąganie tej podsufitki. jezeli ona się nie odsuwa przy uchylaniu to nie jest w 100% sprawny szyber. Żaden problem to naprawić ale trzeba wcześniej wymontować szyber.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Zjedłem zęby na szyberdachu w E36. kosztowało sporo ale działa. tak jak pisła kolega wcześniej przy uchylaniu podsufitka powinna cofnąc sie o jakieś 1/5 .

Czy jak masz szyber w pozycji zamkniętej to podsufitkę mozna cofnąć ręką????

jakby co kontakt na PW. W miarę mozliwości pomogę

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam podobny problem. Przy uchylaniu podsufitka nie odsuwa się. Kiedy mam zamknięty szyberdach to spokojnie ręką mogę odsunąć podsufitkę.

Dodatkowy problem jest taki że szyber nagle jakoś nierówno się zasuwa, aż porysowało mi lakier na klapie szyberdachu. Po domknięciu z problemami (lekko pomagałem ciągnąc ręką) z lewej strony jest równo z dachem a z prawej szyber lekko zapadnięty, a jak przesunę lekko elektrycznie żeby z prawej było dobrze to z nów z lewej wystaje nad dach, tak jakby szyber krzywo szedł. Aż boję się teraz odsunąć żeby lakieru do reszty nie zrysować. Co to się mogło porobić?

Płyń pod prąd, z prądem płyną same śmieci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Przy uchylaniu podsufitka nie odsuwa się. Kiedy mam zamknięty szyberdach to spokojnie ręką mogę odsunąć podsufitkę.

Dodatkowy problem jest taki że szyber nagle jakoś nierówno się zasuwa, aż porysowało mi lakier na klapie szyberdachu. Po domknięciu z problemami (lekko pomagałem ciągnąc ręką) z lewej strony jest równo z dachem a z prawej szyber lekko zapadnięty, a jak przesunę lekko elektrycznie żeby z prawej było dobrze to z nów z lewej wystaje nad dach, tak jakby szyber krzywo szedł. Aż boję się teraz odsunąć żeby lakieru do reszty nie zrysować. Co to się mogło porobić?

 

Mój kolega miał wiele problemów z szyberem ja sam rozebrałem kilka sztu w tym swój i jeżeli chodzi o tapicerkę to od strony kierowcy na taj spirali która się obraca i otwiera szyber jest taki ząbek na który zakłada się prowadnicę nr 15. W linku są dwie ale chodzi o tą od prawej. Żeby to założyć spowrotem musisz wyjać szyber i o ile pamiętam zdjeć blachę. Jezeli nie wiesz jak zdjać blachę to napisz tu albo na pw to ci opiszę co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Przy uchylaniu podsufitka nie odsuwa się. Kiedy mam zamknięty szyberdach to spokojnie ręką mogę odsunąć podsufitkę.

Dodatkowy problem jest taki że szyber nagle jakoś nierówno się zasuwa, aż porysowało mi lakier na klapie szyberdachu. Po domknięciu z problemami (lekko pomagałem ciągnąc ręką) z lewej strony jest równo z dachem a z prawej szyber lekko zapadnięty, a jak przesunę lekko elektrycznie żeby z prawej było dobrze to z nów z lewej wystaje nad dach, tak jakby szyber krzywo szedł. Aż boję się teraz odsunąć żeby lakieru do reszty nie zrysować. Co to się mogło porobić?

Kolego no to ci się pokomplikowało i nie będzie działało dobrze. jedyne wyjście to demontaż blachy szyberdachu. takie trzy nakrętki na poprzeczce (widać ją po odsunięciu tapicerki) i jeszcze dwie śrubki z przodu na suwakach. troszkę gorszy dośtęp ale... następnie trzeba odkręcić mechanizm ( korbę lub silnik ) i jak już linki będą się mogły swobodnie niezależnie od siebie poruszać , wtedy trzeba na równo ustawić suwaki które poruszają szybrem. powinno zacząć działac równo i szyber powinien ci się równo zamknąć. Jednak jest już problem tego typu że albo masz zużytą zębatkę przy korbie/silniku albo linki w szybrze. i ten mechanizm już długo nie pociągnie. Pozostaje wymiana szybra bądź naprawa. Koszty naprawy to silnik lub korba w dobrym stanie jakieś 50zł w używce , natomiast linki z pancerzem w ASO jakieś 350 zł + robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.