Skocz do zawartości

[E87] - Montaż podświetlanych klamek zewnętrznych


kamil20011

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako że BMW jest opcja pakiet dodatkowego ośwtelenia i jest w nim podświetlanie klamek zewnętrznych , czy jest możlwośc samemu coś takiego zrobić ?

Zapewne do wymiany klamki ale co jeszcze ? czy da się to napewno podłączyć

http://images49.fotosik.pl/251/aba3c262de23db3cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to zawsze z konkretem wyskoczysz...

podejrzewam, że będzie trzeba to odpowiednio zaprogramować, gdyż jak otwierasz kluczykiem to zapalają się na ok 10 sekund, a jak zamykasz auto kluczykiem to odrazu gasną. Ja kiedyś zrobić, aby mi się świeciły przez dłuższy czas, ale nie wiem jak.

 

Ewentualnie zrób to w inny prostrzy sposób:

- oczywiście kup wszystkie klamki;

- przeciągnij kabelki pod oświetlenie wnętrza - lampki zawsze się świecą, jak otwierasz i zamykasz auto kluczykiem

powyższy sposób jest najprostrzy i najszybszy.

 

działaj i opisuj :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh "Ty to zawsze z konkretem wyskoczysz..." hmmm czy ja wiem , poporstu podoba mi się to

Też tak myślałem by zamówić klamki w kolorze nadwozia zrobić "przekładkę" i podpiąć pod lampkę na podsufitce . Wtedy miało by to sens , ciekawe jak jest w oryginale bo nie wydaje mi się aby było inaczej podłączone

W poniedziałek będę pytał o cenę klamek zobaczymy co się okaże :) pewnie jedna z 800 zł :)

ale .... jest jeden plus ! i to duży lecz nie wiadomo czy to samo występuje

Bo każda klamka czy od kierowcy czy tylna składa się z dwóch części jednej to klamka a druga to część stała (od kierowcy wkładka zamka) a od reszty tył itd . jest zaślepka a podświetlenie jest w tej zaślepce może da się zamówić same te zaślepki , mniejszy byłby koszt

Widziałem ten efekt na czarnym S8 i naprawdę w nocy wrażenie jest kosmiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie klamki i gwarantuje, że nie są połączone z lampką w podsufitce. One reagują tylko na otwieranie drzwi, bądź na kluczyk. Jak siedzisz w środku i masz włączone światło to klamki nie świecą. Trzeba otworzyć drzwi żeby je zapalić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przecież do światełka wewnętrznego w podsufitce lecą 3 kable

jeden - przy otwraciu drzwi zapala się światło

drugi - światło cały czas się świeci

trzy wyłączenie całkowite

Czyli wystaczyło by podłączyć do (tzw. jeden) i do masy i mam tak jak u ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w passacie miałem dokładane lusterka podświetlane i podłączone do lampki z wewnątrz :) wszystko działało i nic się nie działo, ale jak zapalałem w trakcie jazdy lampkę to zapalały się również lusterka :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja tak podłączyłem bo nie miałem innego sposobu - kupiłem lustra os suberba i eleganco się sprawowały i Tobie też tak polecam pod wewnętrzne lampki i będzie oki :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam!

Na wyposażeniu mojej e87 (przed FL) posiadam takie diody pod klamkami tylko niestety mi nie działają :( czy ktoś na forum orientuję sie jaki moduł lub sterownik jest odpowiedzialny za ten bajer? A może ktoś jest mi w stanie podpowiedzieć od czego mógłbym zacząć naprawę tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy w X5 miał fabrycznie przygotowana instlację kabli pod podświetlanie klamek, dokupił tylko lapmpki podłączył i działa bez żadbego programowania.

www.bmw-uzywane.com

http://img115.imageshack.us/img115/7632/88263882bl9cn0.jpg

M3 3.0 E36 '95 Turbo - okolice 500 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mobilki mobilki . Wszystko już mam pozostaje tylko podłączyć

( nakładki lakierowane były w fabryce BMW po nr vin zamawiane )

Podświetelnie też jest .

Czekałem na to chyba z 2 miesiące , ale w końcu mam :)

Dziś zabrałem się za podłączenie , niestety u mnie wdrzwiach nie ma nigdzie takiej kostki aby można było wpiąć i działa .

Więc pomyślałem hmm uciąć wtyczkę i zostaną nam dwa przewodu czerwony ( + ) a czarny ( - ) . Sprawdziłem sobie w zamku w drwiach ( 5 przewodów ) który odpowiada za zapalenie lampki w podsufitce . Oczywiście masa to przewód czarny i z tym nie ma problemu . Natomiast znalazłem przewód ( biało niebieski ) i po podłączeniu podświetlenia nie działa zamykanie samochodu , gdy odłączymy wszystko jest OK . Podświetlenie działa ładnie świeci ale niestety autka nie da się zamknąć , próbowałem inaczej kombinując z przewodami niestety zakończyło się na spaleniu bezpiecznika od centralnego zamka oraz złożeniu tapicerki :) .

Co radzicie w takiej sytuacji ? Jak to podłączyć żeby było dobrze . Zapewne najlepsza opcja było by ciągnięcie kabli z każdych drzwi bezpośrednio do lampki w podsufitce ale przeciągnąć przewody przez gumę pomiędzy drzwiami a słupkiem do łatwych nie należy . A po drugie chciałbym zrobić tak żeby nie było widać sladów .

Moze ktoś z kolegów wiem że podświetlenie ma Hipo mógby sciągnąć tapicerkę drzwi i zobaczyć po co dokładnie jest podłączone podświetlenie ?

Aha o cenę nie pytajcie ile mnie to kosztowało bo podejrzewam że nikt by tyle nie dał . :) Ale mam to co zawsze chciałem mieć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Panowie podepne sie pod temat,poniewaz mam te klamki podswietlane ,a raczej mialem do soboty kiedy to kolega podlaczyl sie kompem i wykasowal jakies adaptacje i od tamtej pory nie swieca mi sie klamki, czy ktos ma pojecie co zrobic zeby spowrotem swiecily,bo juz z sil opadam.

Damian3619


Ze wzgledu iz nie ma zadnej stronki poswieconej Polskim wielbicielom BMW w UK. Zapraszam na profil facebooka Bmw anglia.


GG 43888118

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie do masy podłączane są kable koloru brązowego.
Lub koloru czarnego.

 

 

W moim mniemaniu, montowanie podświetlanych klamek ma sens tylko wtedy, gdy w ciemnościach musiałbym celować kluczykiem do zamka. No i jeszcze żeby się zapalały wtedy, gdy kluczyk znajdzie się w ich odległości nie więcej niż 0.5 m.

 

Wiem, wiem... chodzi o to, że fajnie to wygląda (nie przeczę), ale jak czytam, że tyle problemów z podłączeniem i ceną gadżetów, to... :evil: :mad2:

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

mam pytanie a nie będe zakładał kolejnego tematu

sprawdzałem dziś w swojej 1er mam pod każdą klamką podświetlenie a pomimo tego nie działa :(

może ktoś wie jaki bezpiecznik jest za to odpowiedzialny ew.przekaźnik zanim wszystko rozbiore ewentualnie jak i gdzie sprawdzić czy przypadkiem jest to zaprogramowane.

pozdro

BOKIEM ALBO WCALE...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

wie ktoś może gdzie znajduje się modół tych klamek?

Dalej walcze z tematem wiązki są podpięte bezpieczniki wszystkie ok lampki wewnątrz również świecą a klamki dalej nie działają :mad2:

BOKIEM ALBO WCALE...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.