Skocz do zawartości

E90 zmiana koloru


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zastanawiam się od jakiegoś czasu nad przemalowaniem mojego BMW E90 na nowy kolor a dokładniej na czarny. Obecnie mam taki jasny grafitowy, który nie bardzo mi się podoba. W związku z tym mam pytanie do forumowiczów bo może ktoś kiedyś robił już coś takiego. Czy myślicie że sprawa jest warta zachodu ? nie chodzi mi o pieniądze tylko bardziej o ewentualne problemy jakie mogą wyskoczyć w trakcie realizacji pomysłu. Mnie na przykład najbardziej nurtuje to że wiem iż u lakiernika będą musieli rozebrać całe auto niemalże na śrubki aby pomalować wszędzie i boję się że po tym mogą czegoś nie poskładać jak trzeba albo już nie dopasują wszystkiego jak fabryka np. tapicerka drzwi, podsufitka, wszystkie uszczelki, wykładziny itp. itd. Napiszcie jakie macie odczucia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi problem po trzaskajacych plastikach od zle poskladanej tapicerki,jest kwestia odsprzedania takiego samochodu w przyszlosci.

Zastanow sie dobrze.

Akurat tak sie sklada,ze lakierowanie to moja praca,ale na taki czyn jak przemalowanie wlasngo samochodu na inny kolor bym sie nie porwal z powodow wymienionych wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za reakcję. Z tego co widzę to chyba nie jest dobry pomysł z tym malowaniem. Nie chcę sprzedawać posiadanego egzemplarza aby zakupić inny w wymarzonym kolorze bo to za dużo zachodu o zbyt błahą sprawę. Pozostaje mi cieszyć się jazdą jak napisał Silbergrau. Pomyślę może jedynie o piecowym przyciemnieniu szyb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda że folię zawsze można zdjąć ale ja bym chciał okleić wszystkie szyby z wyjątkiem czołowej a z folią jest ten problem że oklejanie przednich bocznych szyb jest nielegalne i w razie stłuczki ubezpieczyciel nie wypłaci mi autocasco. A na piecowe przyciemnienie w renomowanym zakładzie np. Technicolor w okolicach Zielonej Góry (jest jeszcze drugi zakład nie pamiętam nazwy w Zielonej Górze) na przyciemnienie wszystkich szyb z wyjątkiem czołowej ( w tym również przednich bocznych) dają certyfikat Instytutu Szkła i Ceramiki w Krakowie co powinno zapewnić bezproblemowe względem policji użytkowanie. Certyfikat ten ma gwarantować przepuszczalność światła minimum 70% przy użyciu technologii stosowanej w tym zakładzie a więc z zachowaniem przepisów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodziło o oklejenie folią samochodu a nie szyb. Są zakłady gdzie oklejają Ci cały samochód folią w dowolnym kolorze i wygląda jak pomalowany. Widziałem osobiście i efekt z zewnątrz naprawde dobry. Ale środków Ci nie okleja. I w moim przypadku nie chcieli dac pisemnej gwarancji, że jak będe chciał zerwac folie to lakier nie zejdzie razem z nią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolego ZIEMBA zdecydowałeś się na to oklejenie czy nie? Już patrzyłem w necie jedną firmę ("Strefa Reklamy" chyba z Wrocławia) no i na filmikach i fotkach wygląda całkiem nieźle. Też bym chciał zobaczyć efekty na żywo. To że nie oklejają środków to trochę kiepsko. No i jeszcze ta gwarancja odklejenia folii. Chyba bez takiej pisemnej gwarancji bym się na takie coś nie zdecydował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie mój samochód tylko kolegi. Nie zdecydował się na tą folie i oddał samochód do lakiernika. Chrysler 300M cena za przemalowanie 6tys. Ta folia naprawde wygląda jak lakier. No ale srodków Ci nie zrobią i nie dadza gwarancji, że lakier gdzies nie zejdzie podczas odklejania. Przynajmniej tam gdzie się dowiadywaliśmy. Co do przemalowania samochodu, za Twoją e90 w dobrym warsztacie powiedzą ok 7tys. Przynajmniej ja bym tyle powiedział :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 6 tys. za przemalowanie to też nie mało. Tylko Chrysler 300M jest większy, to może dlatego tak drogo. Kilka lat temu jak miałem e36 to też się interesowałem tym tematem bo też mi się kolor średnio podobał :mrgreen: W kilku warsztatach ceny wahały się między 4 tys.-5 tys. Ale przez kilka lat wszystko podrożało pewnie :x Patrzyłem jeszcze wczoraj wieczorem w necie coś na temat tych folii i znalazłem drugą firmę. Na tą chwilę znam te dwie http://www.zmianakoloruauta.pl/zmiana-koloru-samochodu-oferta.html oraz http://www.zmienkolorauta.pl/zmiana+koloru.html. Ta druga firma niby udziela 3 letniej gwarancji na montaż i demontaż folii ale ciekawe czy również na piśmie i co dokładnie obejmuje gwarancja. Gdzieś na jakimś forum wczoraj czytałem że rzeczywiście te folie są bardzo podobne do lakieru i przy dobrze zrobionej robocie nie widać że to folia, nawet sporo drogich autek było na fotkach i ładnie się prezentowały. Do tego forum podłączył się gość z firmy (link nr 1) i też dorzucił swoje 3 grosze do dyskusji. Pokazał zdjęcia BMW serii 1 i powiedział że zrobienie tego autka kosztowało 4 tys. A tak z ciekawości wybiorę się do kilku warsztatów lakierniczych (tylko jak się trochę cieplej zrobi :lol: ) i zobaczę ile by zaśpiewali za przemalowanie e90. Spróbuję też wydębić informację z ASO BMW w Bydgoszczy z którym zakładem lakierniczym współpracują. Ciekawe czy mi powiedzą czy zachowają w tajemnicy dla siebie. Wiem że mają jeden warsztat z którym współpracują bo czytałem na stronie internetowej ale niestety nie napisali gdzie on się mieści :duh: Gdyby zlecić malowanie pośrednio poprzez ASO to pewnie wyszłoby 2-3 razy drożej niż bezpośrednio gdybym pojechał do warsztatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Malowanie to pikuś przy nakładzie jaki muszą włożyć w rozebranie i poskładanie tego od zera. A teraz weź pod uwagę, że jak będą partacze to pojadą po wszystkich zaślepkach, wkładkach i całej reszcie elementów które zostawią w nadwoziu przed malowaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem filmik i odnoszę wrażenie że ten BMW nie był malowany tak całościowo np. w komorze silnika, bagażniku, wnętrzu kabiny pod tapicerką.

W sumie komora silnika i podłoga bagażnika tez powinny byc pomalowane, to standard przy zmianie koloru. A co do tapicerki, to jeżeli życzył byś sobie żeby wywalic cały środek i go tęz pomalowac to za mniej niz 7 tys. nie wiem czy ktoś by się podjął tej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym malować to chciałbym nie tylko z zewnątrz ale też w komorze silnika, bagażniku a co do wnętrza to w miejscach przykrytych tapicerką niekoniecznie ale na pewno tam gdzie widać kolor np. we wnękach drzwi, progach, na bokach drzwi itp.

Nie no, dla mnie to oczywiste. Inaczej wyglądał by to jak :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

odswiezam temat, rowniez chcialbym odswiezyc kolor swojej e90! zna moze ktos dobrego lakiernika np w Bydgoszczy, Gdansku, Gdyni, Elblagu, albo Toruniu?

wszedzie mam praktycznie ta sama odleglosc. robilem kiedys polerke w poprzednim aucie ale widac usczerbki lakieru po grysie z naszych ukochanych ulic.

prosze o pomoc

pozdrawiam

Lepiej zapnij pasy, bo mozesz nie wrocic z trasy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odswiezam temat, rowniez chcialbym odswiezyc kolor swojej e90! zna moze ktos dobrego lakiernika np w Bydgoszczy, Gdansku, Gdyni, Elblagu, albo Toruniu?

wszedzie mam praktycznie ta sama odleglosc. robilem kiedys polerke w poprzednim aucie ale widac usczerbki lakieru po grysie z naszych ukochanych ulic.

prosze o pomoc

pozdrawiam

 

Już spieszę z pomocą :D

Polecę Ci dwóch lakierników jakich mi z kolei polecili spece od BMW z serwisu Auto-Rafmar w Bydgoszczy:

 

1. Bartczak Auto-System Pomoc Drogowa

86-031 Osielsko, ul. Szosa Gdańska 2

Tel.: 052 320 31 60

 

2. Carrera Motors - Napolski A.

85-184 Bydgoszcz, ul. Cmentarna 82

Tel.: 052 371 12 98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.