Skocz do zawartości

320i Problem z prowadzeniem samochodu strasznie nim buja


xpowerr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam problem jest tego tylu ze sa zalozone opony zimowe 16/55/195 wiec nie powinno mnie wozic a samochod samy sie buja od lewej do prawej . jest wyrwane mocowanie tylnego mostu ale delikatnie juz jestem umowiony na spawanie wiecie moze czego to jest wina ?? moze ktos mial juz taka sytuacjie??
NIe Jedz Szybciej Niz Twoj Anioł Stroz Potrafi Laatac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz Ci mówie ;) na mojim przykładzie po założeniu zimówek dokładnie takiego rozmiaru jak Ty masz nówek dodam Kleber HP2 zaczeło mi bujac samochodem w sensie takim że jak wyprzedzałem to czułem się jak by mi miało auto na bok przewrócic na bok wina leży w źle ustawionej tylnej geometrii kół po ustawieniu geometrii jak by mnie do asfaltu przyklejił :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemek mdc dzieki wielkie mialem ten sam problem lecac na kr 7 poprostu nie czulem ze prowadze tylko bunia prowadzial mnie zrobie belke jutro jestem umowiony i geometrie i dam znac jak poszlo:) a powiedzcie mi czy tez macie problem z ruszaniem nawet na malym sniegu? jestem mlodym kierowca i musze sie jeszcze wiele nauczyc to fakt ale wjade w snieg okolo10-15cm i juz z niego nie wyjade jak to jest ?? to moje drugie bmw wiec jako tako jazde opanowalem znaczy wiec czego sie moge spodziewac....'' Nie Jedz Szybciej Niz Twoj Aniol Stroz Potrafi Latac"" Pozdrawiam
NIe Jedz Szybciej Niz Twoj Anioł Stroz Potrafi Laatac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ten sam problem tyłem zamiata opony 195/65/15 amortyzatory sprawne w 76% geometria ustawiona tuleje górne wymienione i nic bez poprawy

Na procentowe zużycie amorków nie ma co patrzeć. Wylane mogą wskazywac nawet i 60%, a niektóre nowe nawet i 60% nie przekraczają. Wszystko zależy od charakterystyki zawieszenia, ciśnienia powietrza w kołach i innych takich. Sprawdź czy nie są one mokre, czy przy naciskaniu na tył auta wraca on, czy robi jakieś ruchy wahadłowe tam i spowrotem... Jeśli buja to amory. Ja mialem to samo. Wymeinilem wlasnie wczoraj (na oryginały) i jest ekstra. A wylały sie bo byly juz nie pierwszej młodości, a te mrozy sprzed dwóch tyg je doprawiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymienilem amorki i tez sie poprawilo dzis zrobilem spaw mocowania mostu i prowadzi sie duzo lepiej musze zrobic geometrie bo mnie sciaga zreszta trzeba po takiej naprawie ale jak jade na sniegu badz lodzie strasznie chodz samochod nie wiem czy to wina tylko i wylacznie tylnego napedu czy moze cos byc jeszcze nie tak po zbierznosci dam znac co i jak
NIe Jedz Szybciej Niz Twoj Anioł Stroz Potrafi Laatac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymienilem amorki i tez sie poprawilo dzis zrobilem spaw mocowania mostu i prowadzi sie duzo lepiej musze zrobic geometrie bo mnie sciaga zreszta trzeba po takiej naprawie ale jak jade na sniegu badz lodzie strasznie chodz samochod nie wiem czy to wina tylko i wylacznie tylnego napedu czy moze cos byc jeszcze nie tak po zbierznosci dam znac co i jak

zbiezność, szczególnie jak są podskoki, to auto się przestawia.

zrób zbieżnośc i bedzie cacy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geometrię trzeba ustawiać na pewnych urządzeniach ( nowych lub okresowo kalibrowanych). Sam kilka razy poprawiałem geometrię bo samochody nosiło nawet po regulacji. Przed ustawianiem trzeba wymienić wszystkie części mające jakiś luz (najczęściej tuleje pod progiem i górne zewnętrzne tuleje pływajace). Regulację mechanik powinien zacząć od tylnej osi (kąty i zbieżnośc względem podłużnej osi symetrii samochodu) i skonczyć na przedniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem zbierznosc ale nie dalo sie jej ustawic tak elegancko po tym spawaniu mocowania mostu .... jest tylne kolo wychylone o -0.17' a powinno byc tyle na plusie ... dobre i to bo przed bylo wychylone o -1.3' wie moze ktos co z tym zzrobic jak sie za to zabrac ??
NIe Jedz Szybciej Niz Twoj Anioł Stroz Potrafi Laatac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.