Skocz do zawartości

BMW E36 320i nie zapala na mrozie


jn007

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Napiszcie jeszcze o ile to możliwe jakie elementy mają wpływ na uruchamianie i prace zimnego silnika. Z góry dzięki

jezeli chodzi o problemy z uruchamianiem ,to zepsuty czujnik w. korbowego skutkuje glugim kreceniem rozrusznikiem , do momentu , az czujnik w.rozrzadu zalapie "impuls" i uruchomi silnik -czasem łatwiej aku posadzic niz odpalic auto.Czujnik temp.siln.odpowiada za zalaczanie ssania** na zimnym-zepsuty nie wlaczy ssania,co przy mrozach nie pomoze odpalic auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do adama330, co zrobiłeś z przepływomierzem , założyłeś jakis inny uzywany czy nowy z serwisu??

przeplywka na razie uzywka -zapozyczona, zalozylem podrobe -efekt byl gorszy niz na zepsutej -te podroby maja jakis straszny opor i auto wariuje,jesli juz kupic to tylko orginal , ew.sprawna uzywka .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze czujnik wału korbowego zmieniałem dwa razy, raz na nowego Siemensa a raz na dobrą używkę i nic. Czujnik temp. silnika tez zmieniałem i nie pomogło :(Co do przepływki, podłączałem używaną sprawna ale także nic.

zajedz prosze do ASO BMW -bo to szukanie igly , a czy nie bierze Ci oleju ? moze cos z seperatorem oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym sposobem na zimowe poranki jest wczesniej, w okolicach poznej jesieni wymienic filtr paiwowy itd. oraz do baku dolac denaturat. nawet przy wsokich mrozach na 100 odpali. p.s. wiem, ze czasem jest tak jak sie mowi "madry polak po szkodzie... pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja odpusci lekko mroz, sprobowac dolac dynksu, moze w przewodach cos podmarzlo :) u mnie tak byo. dolalem pol literka i odpala jak to sie mowi na dotyk. dzis rano na termometrze mialem ok -25 stopni. drzwi sie otwieraja i zamykaja, auto odpala na dotyk i jazda... pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana silnika - słuszna decyzja :))

Ale polecam zmienić razem z kastą, przekładka to dużo pracy i czasu, a efekt nie zawsze zadowalający...

Jak chcesz sprzedaję za chwile swoje 328 touring '95 z 2 ręki od nowości, oddam w dobre ręce najchętniej.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na inne sie chyba nie skuszę bo nie mam tyle kasy, a silnik juz leży, co do "razem z kastą" nie wiem za bardzo co miałes na myśli

Razem z kastą pewnie miał na mysli zeby zmienic całe auto.

Jeden z forumowiczów ma też ładne e36 328 na sprzedaż, jest w dziale "SPRZEDAM"

 

ALe jak już masz silnik, to wkladaj i trzymamy kciuki

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.