Skocz do zawartości

Podnoszenie tylnej klapy?


wolf331

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

dziala

choc zastanawiam sie nad kupieniem orginalnego oleju gdyz klapa nie podnosi sied od samego dolu musze jej pomoc troszke i gdy sie zamyka i dochodzi do samego dolu to opada i klapie

a chyba powinna sie powoli zamknac a na koncu mechanizm powinnien ja docianac. wydaje mi sie ze orginalny olej byl gestrzy

jak jest u was tez opada? czy powoli jedzie do samego dolu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze

To zapewne wina słabych siłowników klapy.

Nawet jak masz hydrauliczną klape, to i tak jest tam standardowy zestaw siłowników, i gdy są słabe, to nawet nowa pompa nie poradzi sobie z podniesieniem klapy, a przy okazji bardzo szybko może się "skończyć".

Lub inna opcja, to zacierający się zawias klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Siłowniki masz schowane w dachu przy zawiasie.

 

Jak szyba Ci się podnosi? Opada, czy trzyma się w górze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Łatwa sprawa, poszukaj na forum, temat kilka dni temu poruszany.

Wymiana zajmuje chwilę, rozbierania niewiele, jedynie cena za 4 sztuki ok 400pln.

Ale na nowych siłownikach, już niewiele wystarczy podnieść klapę żeby sama leciała w górę, także hydraulika bez problemu powinna dawać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie ma szans żeby sama szła w górę, ta klapa bez siłowników waży tyle, że ciężko ją w pojedynkę podnieść, nie ma co liczyć że siłowniki same dadzą radę.

Od podnoszenia samoczynnego jest hydraulika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeszcze raz od początku:

-jak masz klapę automatyczną/hydrauliczną, (przycisk od spodu klapy w plastiku, pompka we wnęce koła zapasowego) to klapa powinna samoczynnie bez niczyjej ingerencji otworzyć się i zamknąć.

-jak masz klapę zwykłą, to powinna po otwarciu od ok 1/3 samoczynnie lecieć w górę, i mniej więcej od tego położenia samoczynnie się zamykać.

Zimą gdy siłowniki słabną, może się to gorzej otwierać, tak samo jak na klapie zalega 5kg śniegu i lodu. Dotyczy obu przypadków.

Siłowniki gazowe w obu rodzajach klapy są identyczne, po prostu hydraulika wraz z dodatkowym siłownikiem hydraulicznym wyręcza człowieka w otwieraniu i zamykaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy jest możliwość samodzielnej wymiany oleju w hydraulice ? Ktoś podpowie jak to zrobić , mam butle w zapasie i może troszkę przeszkadzać? Czy jeżeli pompka nie podniesie klapy i zrobicie to ręcznie to czy klapa wam opada ? u mnie tak jest i zastanawiam się czy to siłowniki :shock: koszty :mad2: czy może sama wymiana oleju pomoże? Mniejszy problem był jak było ciepło, teraz w chłodne dni klapa otwiera się maks do polowy :( nie wiem co robić a przed srogą zimą chcę ją odratować. Od czego zacząć?

Dzieki za ewentualne podpowiedzi :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam Ponowie, mam takie zapytanie, a mianowicie czy pozdjęciu pojemnika na płyn z pompy, nie powinna wychodzić jakaś rurka, bo u mniie nie ma, więc jak pompa "wciąga" płyn ze zbiorniczka? Ja dolałem płynu i brak poprawy, od dołu trzeba klapie pomóc. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.