Skocz do zawartości

[E87] 120d - Serwisowanie/Przeglądy/Instrukcja obsługi PL


Sweeper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupiłem kilka dni temu 120d z 2005 roku. Niestety wszystkie książeczki dostałem po niemiecku. W planie mam podjechać do ASO i kupic po pl albo chociaz po ang. Nie mam pojęcia jak serwisować to autko za bardzo. Dodam, że pierwszy raz mam bmw. Wiem, że poprzedni właściciel dbał o nie i wymieniał wszystko jak powinno być. Co byście powiedzieli na to żeby zebrać tu wszystkie informacje co ile zmieniać oleje, poszczególne filtry (okreslic dokladnie jakie), jakąś odmę (gdzies widziałem w jakimś wątku, ale nie wiem czy przy tym aucie tez sie ja zmienia), olej w moscie? jakiekolwiek inne oleje, plyny ?. Myślę, że taki temat się przyda wielu osobom mającym serię 1.

 

Wiem, że na pewno mam do wymiany olej, zalany jest castrol edge prawie 15000km temu. Powinno sie go zmieniac czesciej? Troche do bani jest to, ze niby w komputerze moge sprawdzic co ile mam wymieniac olej, ale wydaje mi sie, ze tam pozostalo zaprogramowane przez ASO, ze jest olej long life i jego wskazania sa teraz bezuzyteczne. Poproszę aby ktoś przepisal z ksiazeczki jesli takowa posiada, co ile powinno sie wymieniac rzeczy eksploatacyjne lub tez z wlasnych dosw.

 

Z góry dzieki

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tworzyć kolejny wątek o tym samym!?!??!

 

Fakt jest to trochę porozrzucane, ale między innymi jest to porozrzucane dlatego, bo każdy problem jest inny i charakterystyczny. Wyobraźcie sobie jeden wątek ze wszystkim. Masakra!

 

W instrukcji obsługi jest wszytko napisane, co ile, co zmieniać i kiedy. Nie ma sensu wciąż paplać o tym samym. Temat olejów i płynów był poruszany w dziale serii 1, 3, 5 i podejrzewam że nawet jest 6 i X :D Poza tym olej to olej, w każdym aucie jest tak samo. Zmieniasz kiedy chcesz albo wtedy kiedy trzeba i wielkiej filozofii w tym nie ma.

 

A co do serwisowania BMW, to jak cię stać to jedź do ASO, jak nie to inny zakład, który "specjalizuje się" w BMW, a jak nie to zaufany mechanik. Przy podstawowych naprawach niczym się to nie różni od Zaporożca !!!! Młotek czasami jest potrzebny. Przy naprawach poważniejszych potrzebny komputer BMW.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiesz czytac? wlasnie mi o to chodzilo zeby zebrac wszystkie podstawowe sprawy w jedna calosc. Nie interesuje mnie rozwiazywanie zadnego problemu, tylko o to zeby sprawy eksploatacyjne opisac w jednym miejscu. Mam czytac wszystkie watki, zeby sie dowiedziec ze jest jakas odma ktora tez niby ludzie wymieniaja, a do tego kij wie czy w serii 1 tez. Skoro nie jestes skory do pomocy to sie po prostu nie odzywaj. Jak juz pisalem ksiazeczke mam w jezyku obcym, z ktorym sobie nie poradze. A do ASO nie pojade, bo to zlodzieje i kaza mi wymienic wiecej niz faktycznie trzeba, dobrze o tym wiesz.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z jednym, jaki i drugim...

 

starajmy się kontynuować jeden post i nie zakładać drugiego, gdyż robi się nizły burdel.

druga opcja utworzenie postu związanego z eksploatacją auta w jednym miejscu to też dobry pomysł bo nie ptrzeba "latać" po postach :roll:

 

wszystkie informacje na ten temat są już na naszym forum i trzeba użyć szukajki

 

w książce jest info o serwisowaniu

oleju - 30tkm

filtr oleju - 30tkm

powietrza - 30 tkm

przeciwpyłek (chyba) 50 tkm

paliwa (chyba) 50 tkm

 

ja olej, filtr oleju, powietrza, paliwa, przeciwpyłek wymieniłem odrazu po kupnie auta i następnie będe wymieniał po

olej - 10tkm

filtr powietrza, oleju - 10tkm

przeciwpyłek - zależy gdzie się jeździ, ale po ok 40-50 tkm trzeba zobaczyć

filtr paliwa - zależy gdzie się tankuje, ale po ok 50 tkm

 

ini użytkownicy filt powietrza, oleju i sam olej zmieniają po 30 tkm i szanuje ich za takie decyzje :8) :mrgreen:

 

skrzynia manualna, jak i most są to elementy bezobsługowe - nic nie zmieniamy, jak dobrze pracują :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz serwisować samochód zgodnie z zaleceniami producenta to wszystkie wskazania zostaną wyświetlone przez komputer. Poza tym tak jak Kolega w poście wyżej napisał.

Mogę dodać, że tarcze/klocki co ok. 50.000 km - choć to również zależy od stylu jazdy.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kupiłem kilka dni temu 120d z 2005 roku. Niestety wszystkie książeczki dostałem po niemiecku. W planie mam podjechać do ASO i kupic po pl albo chociaz po ang. Nie mam pojęcia jak serwisować to autko za bardzo.

 

Witam!

 

Zanim założysz nowy temat sprawdź czy ktoś już o tym nie pisał!

Jeżeli nie masz jeszcze instrukcji po polsku do auta, to nawet na tym forum są udostępnione wersje w formacie PDF.

Pierwsza do aut bez, druga dla aut z pokrętłem iDrive.

 

Instrukcja obsługi BMW E87 PL 2 WERSJE

 

http://rapidshare.com/files/215660517/Instrukcja_obslugi_BMW_E87_PL_up_by_dunaj2.rar

http://rapidshare.com/files/215672648/Instrukcja_obslugi_BMW_E87_PL_z_komputerem_up_by_dunaj2.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiesz czytac? wlasnie mi o to chodzilo zeby zebrac wszystkie podstawowe sprawy w jedna calosc. Nie interesuje mnie rozwiazywanie zadnego problemu, tylko o to zeby sprawy eksploatacyjne opisac w jednym miejscu. Mam czytac wszystkie watki, zeby sie dowiedziec ze jest jakas odma ktora tez niby ludzie wymieniaja, a do tego kij wie czy w serii 1 tez. Skoro nie jestes skory do pomocy to sie po prostu nie odzywaj. Jak juz pisalem ksiazeczke mam w jezyku obcym, z ktorym sobie nie poradze. A do ASO nie pojade, bo to zlodzieje i kaza mi wymienic wiecej niz faktycznie trzeba, dobrze o tym wiesz.

 

No kolego... z takim podejściem to ja nie wiem po co ty kupiłeś to BMW? Jeśli ASO ci śmierdzi, bo to złodzieje, to ja nie wiem po co w ogóle masz auto. W książce serwisowej jest wszystko napisane, co przy każdej wizycie w ASO jest wymieniane, punkt po punkcie, część po części, a że języka nie znasz niemieckiego kolego.. to nie moja brocha, ale i z tym tematem też sobie można poradzić nie sądzisz? Jest pełno słowników w Internecie niemiecko polskich, więc każde słówko można przetłumaczyć, ale nie po co wykazać się chęcią, skoro można napisać na forum, skoro można zadzwonić do ASO, skoro można kupić polską instrukcję na Allegro albo w ASO.

 

Czytać umiem, tak jak widać to na załączonym obrazku.

 

A i jeszcze jedno kolego... Napis pod nickiem "Zanim zapytasz - POSZUKAJ!" uwierz mi... nie został tam umieszczony bez powodu!

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego... z takim podejściem to ja nie wiem po co ty kupiłeś to BMW? Jeśli ASO ci śmierdzi, bo to złodzieje, to ja nie wiem po co w ogóle masz auto. W książce serwisowej jest wszystko napisane, co przy każdej wizycie w ASO jest wymieniane, punkt po punkcie, część po części, a że języka nie znasz niemieckiego kolego.. to nie moja brocha, ale i z tym tematem też sobie można poradzić nie sądzisz? Jest pełno słowników w Internecie niemiecko polskich, więc każde słówko można przetłumaczyć, ale nie po co wykazać się chęcią, skoro można napisać na forum, skoro można zadzwonić do ASO, skoro można kupić polską instrukcję na Allegro albo w ASO.

 

Czytać umiem, tak jak widać to na załączonym obrazku.

 

A i jeszcze jedno kolego... Napis pod nickiem "Zanim zapytasz - POSZUKAJ!" uwierz mi... nie został tam umieszczony bez powodu!

 

Wiekszosc z nas wie, ze ASO lubi robic ludzi w butelke, i kaze zmieniac nawet cos co nie trzeba, byleby tylko zarobic (polecam fajny artykul z ostatniego autoswiata, dokladnie chyba poradnika, z wlasnych doswiadczen tez wiem jak sie serwisuje w ASO, zeby nie bylo). Nie ma potrzeby jechania do ASO przy takich rzeczach moim zdaniem, wybiore sie tam wtedy gdy bedzie powazniejsza naprawa lub np. auto bedzie trzeba podpiac pod komputer. Pisalem na forum bo niestety, ale nie bede przepisywal karkolomnych slow niemieckich do slownikow, bo zajelo by to na pewno bardzo duzo czasu. Na forum szukalem wiele rzeczy, ale pojawialy sie watpliwosci, poza tym skad moge wiedziec czy niektore zalecenia a propo serii 3 sa takie same w 1? I uwierz mi chce podjechac do ASO i kupic jakas ksiazke, ale poki co to jest niemozliwe. Do punktu ASO mam daleko a warunki pogodowe chwilowo sprawiaja, ze lepiej siedziec na tylku w domu. Poza tym myslalem, ze forum po to jest, zeby wlasnie spytac.

 

Dziekuje ludziom co wykazali chec pomocy i uzylem przycisku szukaj zanim spytalem. Probowalem tez sciagnac te instruckje w pdfie, niestety od 2 dni mi sie to nie udaje. Probuje o roznych porach kilka razy dziennie i:

Unfortunately right now our servers are overloaded and we have no more download slots left for non-members. Of course you can also try again later. Nie mam konta, wiec probuje na free-userze.

 

jeśli chcesz serwisować samochód zgodnie z zaleceniami producenta to wszystkie wskazania zostaną wyświetlone przez komputer. Poza tym tak jak Kolega w poście wyżej napisał.

Mogę dodać, że tarcze/klocki co ok. 50.000 km - choć to również zależy od stylu jazdy.

 

Chcialbym sie opierac na komputerze, ale mialem wymieniany olej castrola 15k temu a komputer pokazuje jeszcze ze do wymiany z 20k, podejrzewam, ze jest on zaprogramowany tak jakby mial olej long life, a ma zwykly.

 

Jeszcze pozostala kwestia plynu chlodniczego, plynu do wspomagania i plynu hamulcowego (a moze jest cos jeszcze o czym zapomnialem). Czy jest to okreslone w jakiejs ksiazeczce? ktos moglby sie wypowiedziec?

Dodam, ze zrobie na koniec podsumowanie, zeby bylo wszystko w jednym miejscu i mam nadzieje, ze to pomoze nastepnym i juz nie bedzie tak upierdliwy jak ja.

 

Pozdro

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie chcesz się opierać na wskazaniach kompa to polecam wymienić olej i filtry (zawsze jak kupuję auto tak robię) na nowe i będziesz wiedział co masz i kiedy było wymienione. 15tkm to jest przebieg przy którym spokojnie możesz wymienić oleum, bo można powiedzieć, że taki jest standard przy olejach non-longlife

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do hamulcowego płynu to też według wskazań kompa,,co do filtra przeciwpyłkowego: w 118d po lifcie wymieniają w ASO razem z olejem (więc wyjdzie co 30 tys. plus minus), filtr powietrza wymienia się co 2 serwisy olejowe (wszystkie wymiany dotyczą 118)

 

A co do serwisu i nabijania w butelkę-nie generalizujmy,serwis to serwis,w każdym znajdzie się jakiś dupek czy dwóch którzy wyrabiają opinię..często nieprawdziwą.A w Auto Świecie nie było chyba nic negatywnego o serwisie BMW.

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było ogólnie o ASO.

 

Dziękuję za wszystkie informacje i za linka do instrukcji od kolegi :) Jak tylko bedzie to mozliwe wybiore sie do ASO z pytaniami i uzupelnie ten watek o wszystkie informacje, ktorych sie dowiedzialem.

 

 

 

Pozdrawiam

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Nie chcialem zakladac nastepnego tematu, wiec pisze tutaj...moje pytanie dotyczy paska klinowego wielorowkowego ( ten taki dlugi) co ile i kiedy sie go wymienia? tak samo pasek i plyn do do wspomagania? Sprawa dotyczy 120d. Wie ktos moze? Moze ktos mial wymianene? Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.