Skocz do zawartości

cofanie licznika - jak to się robi w e83 X3


krolik2002

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Może faktycznie ktoś naprawiał zegary. Ale wygląda to kozacko. :)

 

Co do przebiegu, to sprzedawca, który skręcił przebieg i na fakturze go wpisał musiałby być idiotą, więc była mała szansa oszustwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRODZY KOLEDZY. szczegolnie ostatni.

pisalem juz o tym. Nie wiezcie w zadne ASO KSIAZKI SERVISOWE.

Moje auto bylo kupione u dilera HEXAGON w londynie jako 2 letnie z przebiegiem 26000 mil z dwoma przegladami tzn. serwis i przeglad przed sprzedaza. zapewniajacy ze samochod ma tyle i tyle.

no okazalo sie ze tak nie jest.

znam cabiazy (taxi) ktorzy przed zrobieniem serwisu wpierw cofaja licznik jada na serwis maja stepa robia nastepne 80000 cofaja licznik -sprzedaja itd. samochod jest 3 letni a nabite ma mase.

a ASO nie sprawdza ile jest przejechane kto by sie tam przejmowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To skąd drogi kolego się okazało, że tak nie jest?

 

A po drugie ja nie pisałem o książce serwisowej tylko u umieszczeniu przebiegu na fakturze przez sprzedawcę w momencie gdy licznik jest cofnięty, gdzie sprzedawca podkłada się pod topór w tym momencie tak naprawdę.

 

Ja sprzedając auto wpisuję zawsze przebieg na życzenie klienta i pomijając już pewność źródła i tego przebiegu, to robię to, ponieważ mam zawsze stan licznika wpisany w moją fakturę zakupu przez mojego dostawcę. Jak by się kiedykolwiek okazało, że coś było manipulowane to beknie mój dostawca a nie ja w tym momencie (chociaż nie ma opcji żeby było coś kombinowane bo tam takie przekręty są ścigane szybko i sprawnie a nie jak u nas, że się sądzisz z firmą 5 lat i i tak nic z tego nie wychodzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
a co za problem zadzwonic do belgii? dluzej się wybiera numer niz do polskiego aso?

 

 

wiesz co....tak długo mieszkam w Polsce i przywykłem, że jak zadzwonię z ASO to zaraz łaskę robią, kręcą nosem i trzeba przed nimi klęczeć.

 

ALE....

zrobiłem jak poradziłeś :mrgreen: Trwało to krócej niż ustalenie czegokolwiek u FUSa "za rogiem"......Przemiły Pan potwierdził przebieg auta i generalnie WSZYSTKO się zgadza :!: :!: :D

Kipiłem auto dwa miesiące po przeglądzie więc nie mam wątpliwości, że wszystko jest ok.

 

 

A ja się tak jeszcze tylko spytam - dostałeś Car-Pass?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Pech,ale jesli chodzi o sprowadzane auta to wiekszosc ma krecony licznik. Jesli kupiłes auto z Belgii to przebieg zapisany jest na zielonej karcie o nazwie TECHNISCHE KEURING a jesli przy zakupie X3 nie dostałes tej karty to licznik na bank krecony.

 

przykład: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=26209709

i blizniacze ogłoszenie z Belgii http://www.koopjeskrant.be/zoeker/auto/662134/bmw-x3-4x4-suv-2006/

 

malo,ze licznik cofany to falszowany jest jeszcze rok produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zgodzę się, że większość samochodów sprowadzanych do Polski ma cofany przebieg, ale nie jest prawdą, że brak dokumentu z kontroli technicznej, jest z tym równoznaczny. Wszystko zależy jakie jest pochodzenia auta. Jeżeli z rąk prywatnych to raczej powinien taki papier być w komplecie. Inna sprawa gdy auto pochodzi z firmy leasingowej, w tym przypadku prawie nigdy nie dołączają. Sprowadziłem kilkadziesiąt samochodów pochodzących z rynku belgijskiego i w może co dziesiątym był kwit z ostatniego badania technicznego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.