Skocz do zawartości

Nie ma sprzegla e36 318i


control

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. szukalem na forum ale odpowiedzi nie znalazlem :cry:

Otoz. Pewnego ranka mialem wyjazd, poszedlem do samochodu, naciskam sprzeglo i co?

Pedal wchodzi leciuuuuuutko i wraca. Odpalam chce wrzucic bieg i nie da rady.

Powiedziano mi ze to jest wina wysprzeglnika (silownika sprzegla). Znajomy mechanik przyszedl ze swoim uzywanym, zalozyl, odpowietrzalismy i nic nadal to samo.

Tak wiec kupilem nowy silownik, zalozylem dzisiaj, odpowietrzalem, oczywiscie dolewajac plynu hamulcowego i nadal to samo.

Pedal sprzegla chodzi luzno, odbija.

Kto mi powie co to moze byc jeszcze??

Zaznaczam ze plyn hamulcowy mi nie ucieka.

Prosze o pomoc. Autko na podnosniku w garazu:)

Jest to bmw e36 318i 92 r

Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo , uciekał mi płyn hamulcowy przez wysprzęglik , jeżeli zejdzie ci do minimum na zbiorniczu to najpierw nie ma sprzegła , hamulce są ale sprzegła nie ma , wciskasz pedał sprzegła a ty nadal jesteś na biegu :)

 

jeżeli wymieniłeś wysprzęglik i dolałeś płyn to wydaje mi się że źle odpowietrzyłeś układ ,

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze takie coś jak pompka sprzęgła i znajduje się przy pedale sprzęgła , w niej jest zaworek zwrotny który prawdopodobnie zablokował się . Ja miałem podobną sytuację i ,wlałem do zbiorniczka płyn prawie na max , na otwór w zbiorniczku nałożyłem wąż (np. od człodnicy) Dmuchając w niego kolega wciskał i puszczał pedał sprzęgła , i za chwiłę pedał zaczął robić się twardszy i sprzęgło wróciło do normalności ,i jak narazie cały czas działa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego po każdej ingerencji w układ sprzęgłowy trzeba go odpowietrzyć gdyż jest to układ hydrauliczny jak np hamulce. Samo dolanie płynu nie pomoże. A robi się to tak że lejesz płyn do zbiorniczka na maxa, odkręcasz około pół obrotu odpowietrznik na wysprzęgliku (przy skrzyni biegów) i pompujesz sprzęgłem powoli od początku do końca i tak do czasu kiedy będziesz widział że z odpowietrznika idzie sam płyn, bez powietrza, zakręcasz odpowietrznik mówisz żeby osoba 'pompująca' kilka razy nacisnęła sprzęgło po czym trzyma go w podłodze, odkręcasz odpowietrznik i płyn ucieka, czynność tą powtarzasz 3-5 razy i sprzęgło powinno być prawidłowo odpowietrzone. Uwaga, ważne żeby podczas całej procedury płyn był nalany prawie pod korek i poziom nie spadł poniżej minimum, jeśli tak się stanie układ się zapowietrzy i cała praca na marne. :( Miłej naprawy, mam nadzieje że coś pomogłem a jeśli się mylę w czymś poprawcie mnie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mialem tak samo. Powoli coraz trudniej mialem wrzucic jedynke. Musialem dodac gazu aby weszla lub najpierw 2 pozniej na 1. Poystanowilem odpowietrzyc sprzeglo. Po upuszczeniu troche plynu pedal wpadl w podloge. Polecialem po plyn do sklepu no i przepuscilismy 1/4 litra plynu przez ten wysprzeglik i nic :mad2: Po wyciagnieciu pompki i wsadzeniu do wody wypompowywala wode ale po zatkaniu palcem drugiej rurki nie tworzyla cisnienia. Ogolnie jest lipa z tymi pompkami w BMW bo sa okolo 3 rodzaje. Rurka od wysprzeglika jest wkrecana lub wciskana i zabezpieczana zawlaczka. Sa wersje krotkie i dlugie. Ja mialem wersje dluga na wcisk. Nie moglem tego kupic w sklepie. W jednym znalazlem za 300zl byla od modelu M3. Wiec wsiadlem E39 i udalem sie na zwiedzanie moich okolic i dorwalem o 22:00 na zlomie spalona w polowie E36 gdzie siedziala taka pompka :lol: ale o zgrozo wersja krotka. Wytargalem to z samochod przy latarce dalem 40zl. Po nadaniu nowych ksztaltow tej rurce i kupie przeklenstw pedal sprzegla zaczal szybko robic sie twardy :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.