Skocz do zawartości

320d Zestaw głosno mówiący.


kierowcabmw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Problem polega Panowie z mojej nie wiedzy ale na szczęście jest to forum i jesteście wy Panowie.Posiadam kierownice wielofunkcyjną i wszystko jest z nią OK.Tempomacik działa bez zarzutu i jestem z tego bardzo zadowolony :D Ale niestety nie wiem jak podłączyć telefon pod ten zestaw głośnomówiący (jeśli w ogóle on jest) .No tego nie potrafię :mad2: stwierdzić.Ale na kierownicy przycisk jest.W jaki sposób mogę to zdiagnozować ? Jak podłączyć się telefonem pod to ? Dosć często zdarza mi się w ostatnim czasie rozmawiać przez tel w aucie.A za to są ciężkie mandaciki jak złapią.Więc proszę o rade.Pozdrawiam i dziękuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.Nie pomyślałem :duh: .Nie posiadam żadnego uchwytu na desce.W takim razie co muszę zrobić aby to miało ręce i nogi (żeby funkcjonowało) :D Chodzi mi co muszę kupić ? ewentualnie czy jest mus z udaniem się do wyspecjalizowanych warsztatów obsługowych działających w tym zakresie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie miałeś uchwytu pod podłokietnikiem, czasem tam montowali, a jakieś mikrofony masz przy podsufitce? Nie wiem czy nie będzie taniej założyć zupełnie nowego, niezależnego na blutufa, reanimacja starego chyba nie ma sensu dla samego przycisku na kierownicy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam w BMW Inschape w tej sprawie i panowie serwisanci po dłużym zastanowieniu stwierdzili, że w modelach E46 nie ma wbudowanego czegoś takiego jak zestaw głośnomówiący :?

Zapytałam, więc po co jest przycisk na kierownicy i wszystko inne działa? Dostałam odpowiedź, że to taki standard kierownicy...i tyle :?

Normalnie w takich przypadkach telefon komórkowy powinien wyszukać urządzenie w samochodzie, z którym może się połączyć. Tak udało mi się skonfigurować telefon z wbudowanym zestawem głośnomówiącym w Nissanie Pathfinderze i działało bez zarzutu.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk na kierownicy służy do tego aby odebrać połączenie. A żeby to zrobić trzeba mieć oryginalny telefon w tunelu środkowym pod podłokietnikiem, do którego wkładamy swoją kartę sim oraz oryginalny zestaw głośnomówiący składający się między innymi z mikrofonu umieszczonego nad lusterkiem wstecznym koło lampek. Jeśli macie kierownice multifunkcyjną a nie posiadacie telefonu to ten przycisk nie służy do niczego. Osobiście słyszałem, że w e46 nie był montowany bluetooth ale mogę się mylić. Na pewno istnieje zestaw doposażeniowy BT gdyż sam taki kiedyś miałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Po części mieli rację - czy BT jest, czy go nie ma, albo zestaw do telefonu, to kierownica i tak ma przycisk, a OBC opcję telefon (zgaduję z OBC).

 

Są dwie możliwości - albo masz w samochodzie telefon pod podłokietnikiem, albo masz BT. No trzecia opcja nie masz nic.

Na szybko - sprawdź czy masz mikrofon w kratce\plastiku w okolicach górnej lampki.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest tak, że każda kierownica multifunkcyjna ze sterowaniem radiem którą widziałem ma ten przycisk.

Mozliwości jest kilka:

  • Możesz mieć zestaw dedykowany pod konkretny telefon - wtedy masz mocowanie dla tego telefonu pod podłokietnikiem
  • Możesz mieć zestaw Bluetooth - nie masz mocowania pod telefon, ale pod podłokietnikiem masz przycisk do parowania BT
  • Możesz nie mieć nic :P - tak jak u mnie, jest multifuncja, jest przycisk na kierownicy, ale nie ma nic więcej (ani BT, ani dedykowanego)
  • Chyba była tez opcja z słuchawką BMW, ale tego nie jestem pewien.

Jeżeli chcesz założyć oryginalny Bluetooth to jest to możliwe, ale jest z tym troszke roboty.

Najpewniejszym sposobem sprawdzenia czy masz handsfree jest poszukanie wbudowanego mikrofonu, który powinien być koło przycisków od szyberdachu, niedaleko lampek.

 

Jak chcesz to tu znajdziesz instrukcje instalacji zestawu Bluetooth do E46:

http://www.bigpatsfans.com/bt/pics/3SeriesInstallationBluetooth.pdf

 

/H

Moje BMW 330d E46 Sedan '04 (manual) wciąga średnio:

http://www.motostat.pl/user_images/15057/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam w BMW Inschape w tej sprawie i panowie serwisanci po dłużym zastanowieniu stwierdzili, że w modelach E46 nie ma wbudowanego czegoś takiego jak zestaw głośnomówiący :?

Zapytałam, więc po co jest przycisk na kierownicy i wszystko inne działa? Dostałam odpowiedź, że to taki standard kierownicy...i tyle :?

Normalnie w takich przypadkach telefon komórkowy powinien wyszukać urządzenie w samochodzie, z którym może się połączyć. Tak udało mi się skonfigurować telefon z wbudowanym zestawem głośnomówiącym w Nissanie Pathfinderze i działało bez zarzutu.

Pozdro

 

Telefon komórkowy nie znajdzie HF BT w e46 ponieważ jest on niewidoczny trzeba go najpierw aktywować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie po przeczytaniu wszystkich postów (doszedłem do wniosku że mój przycisk na kierownicy to zwykła fikcja)Nie posiadam w kabinie niczego oprócz przycisku na kierownicy wielofunkcyjnej co świadczyłoby że posiadam zestaw głośno mówiący.A szkoda.Naprawdę. :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odswiezam temat bo mam maly problem.

Mam e46 320d w sedanie z 2000 roku w wersji business

Wiec tak: mam mikrofony nad lusterkiem(obok wlacznika od swiatel wewnetrznych), mam tez jakich ala uchwyt obok schowka skierowany w strone kierowcy(chyab nie kompletny bo znalazlem jakis dodatkowy plastik pod siedzeniem(pasuje do tego) co ciekawe za radiem od strony pasazera znalazlem 4 kable do niczego nie potrzebne i teraz pytanie:

czy to byl jakis org zestaw glosnomowiacy czy uchwyt jest bo jest a mam np wbudowany bluetooth?

Dodam ze w kierownicy tez mam guziki do odbierania.

z gory dzieki za wszelkie info.

Dodam jeszcze ze w tylniej szybie mam wystajaca antene w gore(ok 10cm) wiec to chyba od gsmu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm możesz i blutufa albo/i zwykłe połączenie kablowe. Ja miałem zwykły zestaw chyba oryginał sonyericsona. Oczywiście wywaliłem a antenę miałem z przodu na dole przedniej szyby. Zestaw głośnomówiący powinieneś mieć za schowkiem jak włożysz głowę w miejsce na nogi pasażera to powinien być głośnik na suficie tej wnęki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Spróbuj pozmieniać ustawienia w telefonie. Ja w swoim z WM 6.5 musiałem odznaczyć "wymagane uwierzytelnianie" bo inaczej nie chciał się sparować, czekał aż po drugiej stronie też zostanie wpisany kod zabezpieczeń czego oczywiście nie da się zrobić. Po opisanej zmianie telefon zapytał o kod modułu bluetooth i wszystko pięknie działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nokię więc za dużo się nie da pogrzebać. Spróbuję jeszcze sparować jakiś starszy model tel. bo gdzieś czytałem że moduły BT w e46 to przestarzały szajs i nie łączą się ze wszystkim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi że z tym starym BT to nie do końca prawda. 99% problemów powoduje to że telefon czeka podczas sparowania na drugą stronę aby podała kod. Próbowałem już z kilkoma nowymi telefonami i tam gdzie się dało to wyłączyć działało bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam w moim e46 nie ma telefonu ale chciałbym założyć oryginał z tego co czytam to lepiej kupić moduł bt podłączyć pod radio posiadam cd bussines i bedzie mi działał każdy telefon który sparuje no i jeszcze mikrofon musze dodac w podsufitkę bo nie ma u mnie a mikrofon gdzie mam podłączyć ? no i czy muszę jeszcze mocowanie z zaślepką dokupić tak żeby mieć przycisk koło ręczne do parowania bt ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.