Skocz do zawartości

Jakie klocki i tarcze hamulcowe


multilab

Rekomendowane odpowiedzi

a mi ori tarcza pękła, zuzycie moze z 0,5mm i zrobila sie jedna rysa, do 120km/h przy hamowaniu nic sie nie dzialo, przy wiekszej predkosci bicie na kierownicy.

kupilem ATE tarcze i jak na razie ok. probowalem z jurid i nie bylem zadowolony, gdyz bylo bicie ale po 10 tys km przestalo bic - widocznie byl problem z dokreceniem kola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat tarcz I klockow przerabialem kilukrotnie w e39 I moge smialo powiedziec ze tylko oryginalne tarcze dawaly rade. Raz zrobilem eksperyment I zalozylem tarcze ATE I klocki ATE ceramic I po okolo 5kkm tarcze byly do wyrzucenia. A wcale nie dostawaly po d... bo jezdze raczej spokojnie I nie metoda gaz - hamulec. Zmienilem znowu na oryginaly ale klocki wlozylem EBC I musze przyznac ze pieknie hamowalo I nic sie nie pokrzywilo. Przez 7 lat jazdy tarcze z tylu zmienialem tylko raz I z tego co pamietam to chyba tez na oryginaly a klocki zalozylem Jurid. W e90 juz nie bede eksperymentowal I jak przyjdzie do zmiany tarcz to wrzuce oryginaly I bede mial swiety spokoj.

 

Mialem podobna historie w moje stare poczciwej Foce. Klocki z tarczami wymienialem jakies 5x razy na przestrzeni 3 lat poniewaz po kazdej wymianie po przejechaniu okolo 1k mil pojawialo sie bicie na kierownicy podczas hamowania - diagnoza: krzywe tarcze.

 

Zakladalem wszystko procz oryginalow (Eicher, Pagid, Textar, Bosh...) kupilem nawet specjalne wiercone i wentylowane i przy spokojnej jezdzie wciaz to samo.

 

W koncu kupilem oryinaly Forda i problem ustapil na dobre dlatego pytam tutaj czy z tarczami do BMW jest podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Taki zestaw do 335i będzie odpowiedni tarcze hamulcowe DBA 4000 T3 i klocki hamulcowe EBC RED STUFF ?

 

 

do DBA 4000 T3 wez klocki yellow stuff jezeli chcesz EBC (bardzo dobre) albo HPS HAWKI (tez bardzo dobre)

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam kolegów.

Stoję przed wyborem tarcz i klocków do mojej e90 ( silnik n46 - 150 koni, 2007 rok produkcji)

Od zakupi czułem delikatne bicie na kierownicy od ok 90 km/h- widać było jak kierownica delikatnie drżała.

Dziś wracając znad morza kierownica zaczęła mi dość mocno wibrować w trakcie hamowania - przy normalnej jeździe poza drżeniem nic się nie dzieje.

Sprawa jest jasna - do wymiany tarcze i klocki. Jutro będę sprawdzał jaki układ mam ( prawdopodobnie ATE i tarcze o śr 292 mm).

Przestudiowałem posty i mam mętlik. Nie chce pchać się w jakieś duże koszty.

Potrzebuję zestaw klocków i tarcz który zapewni mi bezpieczeństwo - styl jazdy raczej spokojny, prędkość 110 - 120 km/h. Unikam też hamowania z tych prędkości do zera.

Upatrzyłem sobie zestaw TRW lub Textar - http://allegro.pl/klocki-tarcze-czujnik-textar-przod-bmw-3-e90-292mm-i6176867428.html

Czy lepiej ATE lub połączeniem Zimmermana i klocki Jurid lub Ferrodo ? ATE podobno straciły na jakości a Zimmerman szybko się krzywią - chyba że to tylko subiektywne odczucia forumowiczów.

Z góry dzięki za wyrażone opinie.

 

Panowie jeszcze jedno. Czy w miejsce moich tarcz 292x22 mogę zamontować 300x24 ? realoem podaje te dwie tarcze do mojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

myślałem o swapie hamulców na wersję 335d/i . odnośnie tarcz to brałbym ZIMMERMANN SPORT,a co do klocków to mam dylemat. chcę klocki mniej pylące i myślałem o JURID WHITE,ale widzę,że też TRW produkuje tego typu klocki: http://katalog.mroauto.pl/tecdoc-produkt/2622670-zestaw-klockow-hamulcowych-hamulce-tarczowe-trw-gdb1498dte/

 

jak ktoś używał u siebie tych klocków TRW,a tym bardziej w połączeniu z tarczami perforowanymi ZIMMERMANN SPORT to proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam te mniej pylace klocki.... ate ceramic i jurid white mam przetestowane... odradzam.... a zalozenie zaciskow z jarzmami od 335d w 100% polecam.... co do tarcz zakladaj albo oryginalne albo EBC zimmerman zly nie jest ale raz juz przetaczalem bo mial lekkie bicie... 0.04. zimmerman sport niby wymaga ostrej jazdy inaczej otworowanie sie zapycha i srednio to wychodzi.... w ebc nie ma otworow sa tylko dołki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

dzięki Cypisek za opinię. aktualnie mam u siebie ATE ceramiczne i jestem zadowolony. zdaje sobie sprawę,że pod względem skuteczności hamowania to nie jest jakiś mega zestaw,jednak chcę te klocki niepylące.przy moim stylu jazdy i mocy auta dają radę,a jeżeli chodzi o czystość felgi to niebo,a ziemia w porównaniu do zwykłych klocków.

a co do zapychania się tarcz to myślę,że obsługa myjką będzie niwelować ewentualny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie zniweluje przy twoim kole.... przy zewnetrzej powierchni tarczy... od wewnatrz beda pozapychane. mnie lewian odradził łączenie zimmernan sport z niepylacymi klockami, odradził wiec wzialem gladkie.... przemysl te EBC jak tylko zimmermany zuzyje wkladam EBC turbogroove... mam takie w 1er u żony i jest perfekt!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Te tarcze TRW są podobno bezproblemowe z tarczami perforowanymi. Dzięki za opinię. Przemyślę temat :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo proszę o poradę. Nie potrafię ogarnąć numerów cześć hamulców jakie pasują do mojego samochodu.

Chodzi mi o zestaw ATE ceramic cały komplet przód+tył+czujniki. Bmw E91 2008.10 po lifcie, mogę podać 8 ostatnich cyfr vin 0A204465.

Nie wiem czy to istotne ale to wersja po lifcie o obniżonej mocy 163km. :mad2: Wielkie dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tom, wejdź sobie chociażby na czescidobmw.pl i będziesz mieć jak "krowie na rowie" :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedługim czasie będę musiał wymienić tarcze i klocki, dlatego mam pytanie czy połączenie tarcz Zimmermann z klockami Jurid White będzie dobre?? :) Zależy mi też na czystości felg żeby nie było tak że zahamuje kilka razy i felgi brudne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam klocki wrzucone takie ze po umyciu wystarczy jeden przejazd i juz widać ze są delikatnie ukurzone co mnie strasznie denerwuje. Czyli śmiało moge zakładać taki zestaw z klockami jurid white ceramic z tarczami zwykłymi :D :D zimmermann? Xd Ktoś ma moze jeszcze taki zestaw u siebie ?? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mam u siebie z przodu zwykłe ate,a z tyłu ceramic. z tyłu felgi czyste. polecam. u siebie nie zauważyłem żadnych negatywów związanych z tymi klockami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Przymierzam się do zakupu Jurid White i mam takie pytanie. Wiadomo, że pylą mniej niż standardowe, ale jak to wygląda w przypadku skuteczności hamowania? Takie klocki hamują dużo gorzej od standardowych? Co wypadnie lepiej pod względem skuteczności hamowania - zwykły Zimmerman czy Jurid White?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak zimmerman klocki natomiast textar hamuje lepiej niz jurid white.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Czy to możliwe aby w E90 były inne tarcze z tyłu niż w E91 (chodzi o M47 163KM) mianowicie E90 ma średnice bębna hamulcowego 160mm, natomiast E91 185mm.

Kolega ma nowe tarcze tanio na sprzedaż właśnie z sedana, zagłębiłem się i wychodzi że do mojej E91 nie podejdą. Tarcze TRW DF4450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.