Skocz do zawartości

Spalanie zima


M_ichał

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdz czy masz sprawny termostat, rozgrzej porządnie auto, otwórz maske i dotknij rury, która idzie z chłodnicy do silnika, to ta po lewej stronie na dole (stojąc przodem do silnika). Jeśli jest zimna to termostat sprawny. Jeśli ciepła to możliwe, ze przepuszcza.

 

Rura jest zimna, czy jest jakaś opcja sprawdzenia temp. bez wizyty na komputer?

 

zwróć uwagę na pierwszy post na tej stronie :mrgreen:

A dzieki, dopiero zauwazylem:D, wole sie nie bawic w takie rzczy bo można narobić kaszany :? . Ale dziwne, że taki wzrost spalania nie tylko u mnie. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

2.0 d 163 KM Automat

 

Spalanie:

Listopad do połowy Grudnia średnio 7,6 l/km

od połowy Grudnia do wczoraj 9,3 l/km

jazda tylko po mieście.

 

 

No właśnie takie powinno być. A masz autko garażowane? Ile czasu grzejesz silnik przed jazdą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 d 163 KM Automat

 

Spalanie:

Listopad do połowy Grudnia średnio 7,6 l/km

od połowy Grudnia do wczoraj 9,3 l/km

jazda tylko po mieście.

 

 

No właśnie takie powinno być. A masz autko garażowane? Ile czasu grzejesz silnik przed jazdą?

 

Autko garażowane(nieogrzewany) około 10-15 min grzeje przed wyjazdem ale nie zawsze. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia po zatankowaniu VP Diesel (wczesniej tez byl VP Diesel), spalanie przy temp. w okolicach -5, -2 spadlo do 10 l/100 i nie chce wiecej. Oczywiscie styl jazdy i odcinki takie same. Na poprzednim baku VP Diesla, auto w takich warunkach, tak jak pisalem wczesniej, palilo 12 l/100, a przez moment nawet do 13 l/100. Takze dla mnie ewidentnie cos nie tak bylo z paliwem. Niby Shell, a jednak roznie to bywa.

 

Odnosnie pytania o spalanie w 320d w automacie, to latem w miescie 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja biedna 318d w chwili obecnej tj. od -15 do 0 st.C zadowala sie max 7,5L w miescie, w chwili obecnej jest to dokładnie 7.3L bo własnie tankowałem i potwierdziłem wskazania komputera. Jesienią te "trasy" robiłem ze spalaniem 6,8-7L.

Nie wiem czy jestem ewenementem bo wiekszosc pisze tutaj o duzo wiekszym spalaniu, ja w poprzednim aucie (Audi A4) miałem identyczne spalanie, motor był 1.9Tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze w listopadzie miescilem sie w 8-9l/100km, ale przy przedswiatcznej sniezycy poszybowalo do 12,5l. Glownie przez mega korek, 20 km = 4h. Teraz znowu spadlo ponizej 10l, w tym korek 20km = 2h. Prochu nie odkrywam, ale pali najmniej podczas plynnej jazdy (niekoniecznie wolnej)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie spalenie w chwili obecnej nie przekracza 8,5 l/100 km. Robię do pracy codziennie ok 25 km w obie strony, trasa raczej to nie jest. Na trasie ok. 150 km, temp 0 stopni spalanie wyszło 7 l/100.

Edit

Ostatnio przy mocno ujemnych temperaturach zużycie wzrosło do ok 10 l/100 km, w granicach 9 - 10.9 l/100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 320d w manualu pali teraz ok. 10l. Jazda tylko po Szczecinie - sporo swiateł, rzadko płynnie.

Zastanawiałem się nawet, czy to trochę nie za dużo, sprawdzałem ciśnienie w kołach ( mam 17" felgi - to chyba też ma wpływ na trochę większe spalanie). Wynik na poziomie 7 litrów jest możliwy dla mnie tylko w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 318tke d teraz jeżdze po miescie u mnie wychodzi 6,8 max

 

A myślałem ze tylko ja jezdze jak emeryt :mrgreen:

No ja też widzę że nie jestem sam :cool2:

Co do mojego spalania w mojej 320-tce d 163 KM do max 7.9 l wychodzi mi traz po mieście

- nie tylko wskazania komputera :search:

A nie jeżdze wolno a wręcz lubie troche przytrzymywać na obrotach bo fajnie boczkami teraz można polatać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak nawiązując do tego komputera - wiecie jak zwiekszyc troszke wskazania ?? Mi np wskazuje 7.2L z całego baku a gdy jade tankowac pełny zbiornik wychodzi mi 7.4 lub 7.5 :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ukrytych testach (tam gdzie mozna sprawdzic np. temp. silnika), jest mozliwosc korekcji sredniego spalania.

 

A jest gdzies na forum opisane łopatologicznie krok po kroku ?

 

Ok juz mam, dzieki

Edytowane przez paypal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest napisane, w tym temacie na poprzedniej stronie :) czyli na stronie nr 2 jest link dodany przez kolegę Sokolnh

 

a tak na szybko to powtórzę: viewtopic.php?f=16&t=57919

pozdrawiam

Krzysiek


Sprzedam do E90 pre lift:

1. Pasek wielorowkowy do benzyniaków N52

2. Lampy komplet ori tył, używane w bdb stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wracałem autem z Niemiec srednio 120-150km/h, srednia z kompa wyszła 110km/h a spalanie 4,7L przy tych predkosciach. Jak opisywałem to znajomym to sie w czoło pukali :mrgreen: :mrgreen: Inna sprawa ze w Polsce nigdy tego wyniku nie udało mi sie powtórzyc - nie to paliwo i nie te drogi niestety :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Poziom zużycia paliwa w mieście to sprawa tak względna że nie ma sensu porównywanie. Dla jednego jazda po mieście to jazda między tablicami "teren zabudowany" po drodze niezatłoczonej i równej jak stół, a dla innych to jazda w korku przez 2 godziny dziennie i na krótkich trasach. I co tu porównywać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety potwierdzam. Mam autko od tygodnia i zauważyłem 12.5l/100km ale trasy po 4-6km w śniegu i tylko miasto.

Trochę się przestraszyłem i dzisiaj pojechałem inna trasa dłuższa ale płynniejsza i od razu zeszło spalanie do około 9l/100km.

Chcialbym aby to byl termostat albo co innego bo poprzednie autko dizel 1.8 jakby nie bylo zimno nie wszedl duzo

powyżej 7.5l/100km na tych trasach...ale i tak nie żałuje !

Pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.