Skocz do zawartości

E53 Nie działa elektryczny fotel kierowcy


krzysiekwwl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...
U mnie ostatnio stało się to samo... Przez jakiś czas jeszcze chodziły ale dopiero po kilkakrotnym naciśnięciu a teraz przestały na amen... Podłączałem pod kompa i wogóle nie może się połączyć z ecu fotela.. Może da się to jakoś obejść nie kupując tych przycisków??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podłączam się do tematu.Nagle przestałać elektryka fotela kierowcy i regulacja kierownicy.Bezpieczniki ok.Gdzie szukac?

 

PS. Sry ,przeszukując forum, nie zauważyłem ze to temat X5

http://images.chomikuj.pl/button/Mr.Lova.gif


Na Chomiku mapy 2014,soft spolszczający MK2/3/4 mono-kolor,MK3 z polskimi znakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nie działa pamięć foteli, ustawiania kierownicy, lusterek... Wciskam na fotelu "M", świeci na czerwono, ale jak naciskam 1 lub 2 lub 3 nic się nie dzieje, nie zapamiętuje, "M" świeci nadal przez kilka sekund, gaśnie i tyle. Moduł komfortu padł? Jeśli tak to gdzie on jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i usterka postąpiła jeszcze bardziej :( Nie działała pamięć, teraz nie działa regulacja fotela kierowcy (pasażera działa we wszystkich płaszczyznach), nie działa także regulacja kierownicy. Tzn delikatnymi skokami (każdy ruch to skok z jeden milimetr), ale kierownica rusza się tylko w górę i w dół, natomiast próba wysuwania lub wsuwania zawsze kończy się skokiem w kierunku przodu, czyli coraz dalej ją mam od siebie :(

Jutro spróbuję wcisnąć M i potrzymać dłuuugo 1.

Jak daje na ustawienia 1 lub 2 lub 3 to nic sie nie dzieje. Tak jakby były puste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa sprawa dziś wystąpiła. fotel działa, ale wszystko odwrotnie! zamiast do góry, on w dół; zamiast odsuwać, on się przysuwa i odwrotnie... kierownica milczy, pamięć śpi.

Jak się dobrać do modułu pamięci/komfortu fotela kierowcy? Czy trzeba wyjmować cały fotel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

W fotelu kierowcy jest moduł sterowania kierownicy, więc jeśli nie działa kierownica to uszkodzony jest moduł sterowania fotela. Podobno jest to częsty problem. Można wymienić moduł w serwisie koszt ok 800pln do foteli komfortowych. Jeżeli będziesz potrzebował daj znać, załatwimy z rabatem.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Kolego, musisz wymienić moduł pamięci. Jest on w tym całym panelu, który masz w fotelu kierowcy. Więc musisz kupić cały ten panel z przyciskami i go podmienić.

 

Tutaj masz przykładowy, ale z E60: (ty musisz szukac do swojego modelu)

 

http://img10.allegroimg.pl/photos/oryginal/25/35/22/33/2535223360

 

Ja kiedyś okazyjnie znalazłem na Allegro za 150zł, loteria... Kupiłem i kurna sprawny ;) Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich ,mam taki problem wymieniłem siedzenia zwykłe na skóry elektryczne.Fotel pasażera działa ale mój nie ,jak go

podłączam pod wtyczkę pasażera to działa idealnie więc jest ok.Czy ktoś wie może dlaczego nie ma zasilania

z mojej strony ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.