Skocz do zawartości

E53 Nie działa elektryczny fotel kierowcy


krzysiekwwl

Rekomendowane odpowiedzi

Usterka sterowania fotela i kierownicy to standard w tym modelu. Do X-a pasują te same sterowniki co z e46. Wystarczy wymienić i wszystko zacznie działać.

No tak ale fotel działa podłączony do wtyczki pasażera a po stronie kierowcy nie. Sprawdziłem teraz bezpieczniki nr.26 i 32 są ok, na razie przeciągnąłem kabel pod panelem skrzyni biegów i podłączyłem na krótko + - z wtyczką pasażera wszystko działa , ale jak ktoś ma jakiś inny pomysł jak zrobić to poprawnie to z góry dzięx za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
ciekawa sprawa dziś wystąpiła. fotel działa, ale wszystko odwrotnie! zamiast do góry, on w dół; zamiast odsuwać, on się przysuwa i odwrotnie... kierownica milczy, pamięć śpi.

Jak się dobrać do modułu pamięci/komfortu fotela kierowcy? Czy trzeba wyjmować cały fotel?

 

 

Kolego opisze ci swoją sytuacje u mnie było tak działaLa kierownica fotel niestety nie zaczołem sie bawić włącznikiem od składania lusterek i wtedy zaczoł działać fotel kierowcy ale przestała działać kierownica do tej pory działa fotel kierownica nie. Nie kombinuje dalej bo bardziej potrzebuje ustawiania fotela kierowcy niż kierownicy w zimie planuje zakupic taki moduł i zobaczymy :?

BMW X5 E53 4,4i V8(286KM)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Numery są inne, na dodatek ci co sprzedają mówią że będzie działać.

Znalazłem też panel od X3 ale pewnie też nie podejdzie?

Wolał bym naprawić, ale nie wiem gdzie.

Można też kupić nowe, ale cena zabija

 

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/7119869-panel-sterowania-lewy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg katalogu od X3 niby powinien pasować.

Mam jeszcze inny pomysł, ale to mój strzał. W tych panelach z tego co kojarzę są wlutowane przekaźniki. Może to one po prostu padły i wystarczy je wymienić? W takim wypadku pewnie z anglika albo innego modelu dałoby się przełożyć. Szukałeś na amerykańskich forach? Może tam ktoś przerabiał temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byl kiedys temat na forach us podejmowany ale chyba po rozebraniu ta osoba nie dala po prostu rady. Nie kupuj z e46 bo nawet jak fotele ci beda dzialaly to z kierownica juz moga byc problemy. Najpierw przestanie ci dzialac kierownica albo odwrotnie a potem fotele. U mnie to przez kilka miesiecy powoli padalo . Kupilem na allegro uzywke i teraz jest ok.

 

chociaz tu jest cos...

 

http://www.xoutpost.com/bmw-sav-forums/x5-e53-forum/97619-seat-module-my-5-90-fix.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tego co wyczytałem, a dobry nie jestem z angielskiego to odpowiedzialny jest za to procesor Motoroli.

Czy to jest jego cały model, jak go szukać? - Motorola CPU (MC68HC711E20CFN2) off the PCB and coded up a PIC (16F1519)

Może ktoś wie z czego można go wyciągnąć, może w jakimś liczniku czy w karcie z komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.