Skocz do zawartości

Jak przeprogramować tempomat


DZWILU88

Rekomendowane odpowiedzi

Jak przeprogramować tempomat żeby działał w dowolnym momencie jazdy. Na chwile obecną moge go jedynie uruchomić po zrobieniu ładnych paru kilometrów. Po przejechaniu około 30 może 40 km tempomat zaczyna działać jak należy. Wcześniej jedynie zapala się kontrolka i nic, jak puszcze gaz to auto zwalnia :((( a chciałbym używać tempomatu np. po kilku minutach jazdy jak wyskakuje na trasie w drodze do pracy a jest to niemożliwe bo i tu nie jestem pewien, chyba silnik się musi nagrzać albo musi upłynąć jakiś czas od momentu startu albo jeszcze coś innego. Ktoś może wie jakie sa warunki żeby tempomat zadziałał? Napewno podstawowym warunkiem jest nie dotykanie żadnych pedałów i następne wciśnięcie przycisku tempomatu. tylko czemu u mnie można to uruchomić dopiero po kilkudziesięciu km jazdy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm

 

u mnie tempomat działa od razu.

 

Po pierwsze musisz go włączyć a potem zaprogramować z jaką prędkością chcesz jechać.

 

Programowanie polega na wciśnięciu przycisku "+" przy prędkości z jaką chcesz się poruszać.

 

tempomat jest wyłączany przy naciśnięciu pedału hamowania lub przyśpieszenia no i oczywiście jeśli jest to manualna skrzynia biegów, sprzęgła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tempomat jest wyłączany przy naciśnięciu pedału hamowania lub przyśpieszenia no i oczywiście jeśli jest to manualna skrzynia biegów, sprzęgła :D

 

Nie jest wyłączany, tylko jego praca zostanie przerwana. Tempomat pamięta ustawioną wczesniej prędkość i dzialanie można przywrocic przyciskiem.

Nacisniecie gazu rozpedzi auto, a po odjęciu predkosc spadnie do zaprogramowanej, więc nie przerwie pracy tempomatu.

 

U mnie tez działa od razu. Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Napisalem "ok 40km/h" - to znaczy OKOŁO 40km/h.

 

Sprawdzalem, u mnie dziala od poczatku gdy tylko osiagne odpowiednia predkosc.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.