Skocz do zawartości

Bluetooth E91


Tomek72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedzwno kupiłem model E91, niestety nie potrafię połączyć mojego telefonu z systemem auta za pomocą Bluetooth, w trakcie łączenia telefon wprawdzie odnajduje łącze z autem ale żąda hasła do systemu auta, jesli ktoś wie jakie to hasło, jak je skonfigurować lub obejść lub gdzie zdobyć proszę o info.Telefon to samsung jeśli to ma znaczenie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Gdy bluetooth prosi o kod musisz wprowadzić cztery cyfry (np.0000) i zatwierdzić.

Następnie telefon prosi o kod, wprowadzasz ten sam co w aucie, czyli 0000.

Konfiguracja gotowa.

Pozdrawiam.

-----///Moja galeria- BMW E90- M Pakiet LCI///------

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=146363

Klik by powiększyć


e34a03810f04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w ogole to przy laczeniu nie musisz podawac czterech cyfr wystarczy podac jedna ( np.2 w telefonie i 2 w aucie) , ja tak laczylem i jest ok, to tak w woli scislosci - wystarczy jedna :)

pozdrawiam

Krzysiek


Sprzedam do E90 pre lift:

1. Pasek wielorowkowy do benzyniaków N52

2. Lampy komplet ori tył, używane w bdb stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.Generalna zasada jest taka aby w aucie i telefonie

wpisać to samo.

-----///Moja galeria- BMW E90- M Pakiet LCI///------

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=146363

Klik by powiększyć


e34a03810f04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No i ja też mam problem. Dzisiaj rano po uruchomieniu samochodu znikła opcja Bluetooth. Przez przeszło pótora roku fajnie sie rozmawiało, a dzis klops. Po uruchomieniu samochodu mam komunikat, że BT jest nieaktywne i mam zadzwonić pod podany nr tel. (w Niemczech). Po wejściu w opcje serwis - komunikacja (I drive), BT jest widoczne, ale niektywne i nie mozna zakliknąc ptaszka i aktywować, czyli na logikę BT jest wpisane do programu komputera, ale on go nie widzi. W związku z tym mam pytania:

1. Gdzie fizycznie umieszczony jest moduł BT w samochodzie E91 (może jakiś luźny kabelek, albo brak zasilania)?

2. Który bezpiecznik sprawdzić?

3. Jakieś inne sugtestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze inne pytanie,

Połączyłem sie z BT, ladnie wykryło telefon, zadzwoniłem, wszystko działa elegancko, znaczek BT się swieci.

Wyłączyłem auto, wyszedłem z samochodu na 10 minut, przychedze, zapalam i nic. Znaczek BT sie nie pali itd. Za każdym razem to tak trzeba aktywować ?? W audi jak raz to zrobiłem to było na amen - jak wchodziłem z telefonem do auta to tylko pikło sygnałem ze wykrył telefon i od razu działało :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W telefonie trzeba w ustawieniach zrobić "identyfikowanie telefonu - publiczny",

i będzie ok.

 

Pozdrawiam.

-----///Moja galeria- BMW E90- M Pakiet LCI///------

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=146363

Klik by powiększyć


e34a03810f04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No i ja też mam problem. Dzisiaj rano po uruchomieniu samochodu znikła opcja Bluetooth. Przez przeszło pótora roku fajnie sie rozmawiało, a dzis klops. Po uruchomieniu samochodu mam komunikat, że BT jest nieaktywne i mam zadzwonić pod podany nr tel. (w Niemczech). Po wejściu w opcje serwis - komunikacja (I drive), BT jest widoczne, ale niektywne i nie mozna zakliknąc ptaszka i aktywować, czyli na logikę BT jest wpisane do programu komputera, ale on go nie widzi. W związku z tym mam pytania:

1. Gdzie fizycznie umieszczony jest moduł BT w samochodzie E91 (może jakiś luźny kabelek, albo brak zasilania)?

2. Który bezpiecznik sprawdzić?

3. Jakieś inne sugtestie?

 

Po godzinie postoju samochodu wszystko samo wróciło do normy, czyli BT działa bez problemu. Przez kilka dni problem się nie pojawił. Trochę mnie ta sytuacja zestresowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W telefonie trzeba w ustawieniach zrobić "identyfikowanie telefonu - publiczny",

i będzie ok.

 

Pozdrawiam.

 

Nie. Trezeba ustawić 'autoryzowane' w urządzeniach powiązanych na wykrytym zestawie bt samochodu. Dostępnośc to zupełnie co innego..

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W telefonie trzeba w ustawieniach zrobić "identyfikowanie telefonu - publiczny",

i będzie ok.

 

Pozdrawiam.

 

Nie. Trezeba ustawić 'autoryzowane' w urządzeniach powiązanych na wykrytym zestawie bt samochodu. Dostępnośc to zupełnie co innego..

 

Pzdr.

 

Własnie ustawiłem autoryzacje dla BT BMW - no zobaczymy co sie bedzie działo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W telefonie trzeba w ustawieniach zrobić "identyfikowanie telefonu - publiczny",

i będzie ok.

 

Pozdrawiam.

 

Nie. Trezeba ustawić 'autoryzowane' w urządzeniach powiązanych na wykrytym zestawie bt samochodu. Dostępnośc to zupełnie co innego..

 

Pzdr.

 

Własnie ustawiłem autoryzacje dla BT BMW - no zobaczymy co sie bedzie działo :D

 

 

Będzie dobrze :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A ja dzisiaj dopiero zaskoczyłem ze autko ma BT. Przycisnąłem dluzej słuchawke w radiu, pokazał sie BT nad klawiszem, wcisnałem klawisz i wykoczyla jakas ramka. Według instrukcji z naszego forum właczyłem BT w telefonie wcisnałem "szukaj urządzenia" i.......nic. Tel, nie wykrywa radia. Robie cos nie tak czy może tel. nie wspolpracuje z BMW jest to samsung U600. ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w "aucie" musisz wlaczyc wyszukiwanie telefonu i to auto jako pierwsze ma go znalezc, jak znajdzie to sie wyswietli nazwa twojego telefonu, nastepnie naciskasz w "aucie" zeby parował i na telefonie ci wyskoczy, podaj kod dostepu - wciskasz cokolwiek np.1 i potem od razu w aucie sie pojawi ta sama prosba i wciskasz 1. Potem tylko musisz zaznaczyc zeby za kazdym razem sam wykrywal i luz, po robocie. Co do modelu telefonu jaki parujesz to bylo o tym troche na forum i nie wszystkie wspolpracuja jak trzeba. Przewaznie sie paruja i po chiwli sie gubia, po czym znowu sie paruja i tak w kolko. Kwestia przeinstalowania softu w telefonie czasami pomaga. Ja przerabialem to z wieloma modelami telefonow a najlepiej mi sie paruje i dziala z nokia 6310i, wszystkie kontakty, nieodebrane itd sie przenosza same. nowe nokie z symbianami potrafia robic problemy...

 

proponuje,zeby posiadacze BT sie wypowiedzieli z jakimi telefonami bezproblemowo wspolpracuja ich auta, bedzie info na przyszlosc :) (wiem, ze temat juz byl ale mozemy to odswiezyc w tym dziale/temacie)

 

u mnie jest tak:

nokia

6310i - chodzi idealnie

N73 - paruje sie i rozlacza

N95 - j.w.

E50 - j.w.

E51 classic - jest ok po zmianie softa w tel

Samsung

k250 - lipa

pozdrawiam

Krzysiek


Sprzedam do E90 pre lift:

1. Pasek wielorowkowy do benzyniaków N52

2. Lampy komplet ori tył, używane w bdb stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu zonk. Po kolei: w radiu. Sluchwka dluzej. Znaczek BT, potem "Suche nach gekoppten Geraten" potem ramka (pusta) nastepnie "Bluetooth gerate koppelbar" trzy kropki pokazuja szukanie i .....nic. Czekalem okolo 15 min. i nic. Natomiast BT telefonu wykrywa auto (BMW 18960). Czyżby nie znajduje samsunga U600?.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

 

To telefon ma znaleźć Twój zestaw w BMW! Żadnych słuchawek nie wciskaj z kierownicy (to jest wybieranie głosem funkcji a nie telefon)

 

Wchodzisz w bt fona, bierzesz wyszukaj urządzenia, znajduje Twój zestaw wciskasz w fonie 'wybierz' potem wyskoczy w navi, żeby potwierdzić wybór, wciskasz w navi 0000 i w telefonie 0000 i już. Później tylko robisz autoryzację połączenia w telefonie, żebyś z każdym razem automatycznie łączył się z bmw i tyle.

 

Trwa to 6 sekund.

 

PS. Skąd jesteś? Przyjadę i Ci ustawię :D ehehe ;)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eXiDe juz mam wielki metlik. Thekrzych pisze, że auto ma znaleśc telefon, Ty, że odwrotnie. Wciskalem słuchawke w radiu nie przy kierownicy by wywolać BT. Niestety nie mam NAVI. Zapraszam do Przemyśla, myślę, że procedura wymaga paru browarów, chyba bez tego fale nie latają. :lol: Chyba wiem gdzie tkwi blad. Telefon po odnalezieniu BMW prosi o pin, ktorego nie znam (telefon z drugiej ręki). Chcialem zmienic w ustawieniach, wpisalem 8 zer (samsungi) ale pozostawił mi tylko 2 próby, najprawdopodobniej poprzedni wląsciciel wprowadzil swoj. Pozostaje chyba zmiana softu. Sprobuje na innym telefonie. PS do Lublina tylko 200 km. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cholera nie podrodze mi :roll:

 

To telefon ma znaleźć BMW :) na 100%.

 

Cholera ja mam navi, być może jest inaczej :/ ale nie wydaje mi się.

 

Pin to jak się okazuje kombinacja Twoich cyfr czyli w bmw 0000 i w fonie też 0000 lub na przykład 00 i 00 albo 1234 i 1234 co chcesz. Ja też myślałem, że trzeba tylko i wyłącznie 0000 (tak już z przyzwyczajenia)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten problem wystepował przy braku autoryzacji urzadzenia - wejdz w fona, wyszukaj urzadzenia, jak znajdzie bawarke to zaznacz opcje bezpieczne połaczenie i przekazywanie danych czy cos takiego - ogolnie jakas tam autoryzacja dostepu, potem jak juz fon bedzie widział bmw wciskasz to suche... i po kilkunastu sekundach bawarka znajduje ci telefon - tak było u mnie, mam bez navi i tez mam samsunga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Aby zakończyc temat to okazalo sie (tak jak podejrzewałem), że tel.miał wprowadzony PIN poprzedniego własciciela. Zmieniłem soft, autoryzowałem urządzenie (w telefonie) i wszystko swietnie śmiga. Wniosek z tego,że samsung U600 lączy sie z autkiem bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.