Skocz do zawartości

strzal ze sprzegla i nie idzie


tajnos

Rekomendowane odpowiedzi

witam od niedawna jestem posiadaczem 528 97r dzis chcialem sprawdzic ile ma sily ten motor

Wciskam 1 strzal ze sprzegla gaz w podlodze i lipa obroty spadaja i nie daje rady jechac i po chwili zaczyna sie ladnie bujac.

a gdy jade na 1 i obroty trzymam na 3tys nagla wcisne gaz do konca to idzie pieknie ale tez jakby z jakimis przeskokami mocy. myslalem ze moze sprzeglo pada ale to by obroty zamykalo a auto nie jechalo a tu ani to ani to.

Ciezko tez pali cos jakby po zatankowaniu pustego zbiornika i tak przez chwile buja buja i zapala .

na gazie i pb tak samo

Co to moze byc?

Kierowco jeszcze dyszka zajrzyjmy smierci w oczy !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To zaworek < a raczej dławik > na wyprzęgniku sprzęgła. On nie pozawla na gwałtowne ruszanie. Zapobiegać ma skutkom " strzelania" sprzęgłem.

Ja mam zamiar się go definitywnie pozbyć. Tylko nie mam czasu się za to zabrać < godzinka roboty >

 

Trochę o tym jest na forum.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rany co za cuda na kiju :duh:

 

Dzis pod kompa nie zdazylem ale po swoich testech jednak obstawiam na sprzeglo.

Poczawszy od smrodu po (dziwne)slizganie sie obrotow. Ale widze ze i jakis zaworek tez tu wode maci.

A z tym zapalaniem to wczoraj wieczorem posmigalem dosc ostro na PB i o dziwo bylo ok dzis z rana zapalila od strzala i jak wracalem z pracy tez lux ale wracalem juz na gazie i znow lipa albo i gorzej .

co to moze byc?

Kierowco jeszcze dyszka zajrzyjmy smierci w oczy !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.