Skocz do zawartości

[E39] Czujnik temperatury zasysanego powietrza


salata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dowiedzialem, sie ze mi podaje niewlasciwe informacje (-40 stopni caly czas), przez to nie moge dobrze wyregulowac instalacji gazowej i zbudowac poprawnej mapy. Gdzie sie taki czujnik znajduje co by go wymienic i jaki jest mniej wiecej jego koszt. Mam nadzieje ze da sie wymienic tylko ten czujnik. Zakladam, ze jest to inny czujnik niz od temperatury zewnetrznej, bo ten z kolei mi wskazuje poprawna temperature.

 

--

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

ludzie mi pali taka sama 20 litröw lpg.

 

jak tobie moze palic 11 a innym nawet 9 litröe..

to chyba trzeba na banie na tempomacie 90 kmh jezdzic.

masz automat? jakie laczki? jaka srednia predkosc na kompie pokazuje? :mad2:

z mojä bee nie idzie sie nudzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to co mam spr lub wymienic .bo juz gupi jestem.

Przeplywke kupipem uzywke org na wymianke.

Nowe org lambdy .

Nowy org czujnik polozenia walka ssacy.

Mam inpa ,Dis ,torque pro, carly fur bmw.nawet do lpgtech mam Gasdroid i obd dokupilem do lpgtech 316.

 

Zadnych bledow ,vanosy robione u leo we wroclawiu, sprawdzal tez rozrzad.

Hilfe

z mojä bee nie idzie sie nudzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejski .

Bremen.

225 laczki.

Raczej dynamic.

Bo nie moge jak zakute lby niemieckie korek robia i jednego pasa sie trzymaja, to mnie czasem poniesie.

Ale na miescie robie 235 km a na trasie 350 km.

Mam tank 54 l netto. :mad2:

z mojä bee nie idzie sie nudzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mi 530i automat lpg paliło mniej więcej tak:

 

1. Trasa tempomat 160km/h (ze zwalnianie przed tirami i innymi marudami czasem z redykcją do 4 żeby przyspieszyć)

- 14l / 100km

 

2. Miasto stołeczne Warszawa ze wszystkimi urokami - korki itp, + zawsze ogień jak pierwszy ze świateł :D

- 18l - 20l / 100km - ale tu dochodzi jeszcze niewiadoma ilość paliwa - bo odcinki po 20km dziennie zazwyczaj

Nie wiem ile by spalił jakbym jeździł spokojnie, bo się nie da poprostu :)

 

3. Opcja minimum - tempomat na wszystkich świętych 80km/h

- 9l - z tego co pamiętam

 

 

Vasyl, jedyne co mi przychodzi do głosy to podciśnienie - dolot: oringi na wejściu od odmy i temp powietrza, za dolotem zaślepki i podciśnienie co idzie do zaworu po lewej stronie silnika. Szczelność podciśnienia hamulcowego. Uszczelka pod deklem zaworów. No i sama odma. (dodatkowo miałem regenerację disa i wymianę uszczelek na VANOSach)

 

Co najbardziej pomogło nie wiem, ale jak kupiłem furę w rozsypce to mi spalanie podchodziło do 25 po mieście i 18 w trasie LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

odme wymienialem z wezami jakies 2 lata temu.

zaslepki z tylu kolektora te 2 nowe.

instalka lpgtech316wtryski baraccuda red.kme gold + obd scaner (korekty ltft kolo 0 na obu bankach)wpiety do sterownika lpgtech.

 

vanosy robilem pöl roku temu we wroclawiu na olsztynskiej u LEO.

sprawdzali mi przy okazji rozrzad na pryzmach (330 tkm) stoi idealnie jak fabryka.

 

deckel wymienialem uszczelke 3 razy az doszlem do wniosku ze mialem pekniety dekiel /rysa 3 cm/ teraz juz jest dicht...

 

lambdy przed katem bosch wymienione na LSH025 orginaly.

zadnych bledöw w inpa ,mam DIS, Torque pro jak i Carly für BMW..zero bledöw ,korekty w normie.

 

nowy org czujnik polozenia walka ssacy wymieniony.

alternator po regenereacji kompletnej.

 

:mad2:

 

i dalej niewiem czy one tak maja palic ,bo jak czytam ze ludzia pali 13 srednio to sie bardzo dziwie czy nie mam jakies dziury w tlokach.

 

a kompresje mam 17 bar na wszystkich tlokach. i 2 bary cisnienie oleju przy 2000 obrotöw.

 

robilem przy kazdej wymianie plukanke LM i trzymalem ja na jalowym 2 godz.a nie jak pisza 15 min.

tak tez LEO zaleca.

olej VR1 5w50

soft w skrzyni asb od Alpiny.

 

a i te spalanie takie mam od zawsze czali jak kupilem te auto w 2009 roku .a w 2011 zagazowalem chama. :cool2:

z mojä bee nie idzie sie nudzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.