Skocz do zawartości

Różnice miedzy modelami e36 316i, 318i, 318is


miruone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie może ktoś wie dokładnie jakie są różnice w silniku w tych modelach czy to kwestia tylko komputera czy jeszcze czegoś bo chciałbym zwiększyć troszkę moc w swojej bawarce a mam model 316i z silnikiem m 43 i 102KM i z tego co wiem to w 318i jest taki sam silnik ale tam jest 115kM a jak wygląda to w 318 is?? bo to już inny typ silnika chyba dzięki za wszelkie sugestie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej, są to całkiem inne silniki, chcesz zwiększyć moc, wsadź silnik IS (przekładka na 6 cylindrowca już droższa). A następny raz przed kupnem auta warto przejechać się kolegi podobnym aby zobaczyć czy moc odpowiada a nie potem z baranka robić potwora :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 i 1.8 to zupelnie inen silniki.

1.8i i 1.8is - niby to samo, ale is jest 16-zaworowy i troche inny osprzet. Ja mam ISa. Na brak mocy raczej nie narzekam(choc zawsze bedzie malo :mrgreen: ), ale troche juz wlozylem kasy w niego. Roznica miedzy 102 KM a 140KM napewno jest spora. Jak chcesz bawic sie w chipy z allegro-prosze bardzo-wielu uzytkownikow cieszylo sie z tych dodatkowych 5-10KM wiecej. Ja bym sie jednak cieszyl najbardziej z dodatkowych 2 cylindrow i litra pojemnosci :) Jesli chcesz tylko dla fanu podniesc moc to nie patrz na innych i montuj sportowy tlumik, chipa, kolektor sportowy, wywal katalizator, moze cos da. Jak chcesz miec naprawde wiecej mocy to polecam 6 cylindrow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 i 1.8 to zupelnie inen silniki.

1.8i i 1.8is - niby to samo,

co za bzdury

bliżej 1.6 M43 do 1.8 M43

niż 1.8 do 1.8is bo to są zupełnie inne silniki

To samo miałem powiedzieć. Blisko to jest 1,6 (M43) do 1,8 (M43) albo 1,8is (M42) do 1,9is (M44).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego odpuść sobie prze róbke 316i lepiej zainwestuj w inny silnik albo samochód a tego sprzedaj 318i też ci odradzam bo zaraz będziesz chciał jego przerobić na mocniejszy sam jeszcze na 318i i niestety myślę o sprzedaży jej i kupieniu 328i spalanie podobne a dużo więcej frajdy z jazdy i nigdy ci nie braknie mocy pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego odpuść sobie prze róbke 316i lepiej zainwestuj w inny silnik albo samochód a tego sprzedaj 318i też ci odradzam bo zaraz będziesz chciał jego przerobić na mocniejszy sam jeszcze na 318i i niestety myślę o sprzedaży jej i kupieniu 328i spalanie podobne a dużo więcej frajdy z jazdy i nigdy ci nie braknie mocy pozdrawiam

 

 

Nigdy mocy nie zabraknie?? To zależy jak dla kogo. Znam wielu którym moc 190km juz po tygodniu nie odpowiada. i szukają dalej. Ale to wszystko zależy. Prawda jest taka ze 190 w naszym kraju jak najbardziej wystarczy i praktycznie szukanie czegoś mocniejszego nie ma sensu bo i tak tej mocy się nie wykorzysta. Ale jak ktoś nie szuka wrażeń a sprawnie przyśpieszającego bmw to model 318i da sobie rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.