Skocz do zawartości

[E39] Sedan i wielkość piasty do felgi


Wielebny

Rekomendowane odpowiedzi

ja kupilem felgi w stylu m6 i typ mnie zapewnial ze beda pasowac do e39 ´dopiero po zalozeniu nowych gum na wiosne okazalo sie ze nie pasuja :mad2: musialem znalezc kogos kto ma tokarka z tak duzym rozstawem ze wejda do niej 18 calowe felgi, na szczescie udalo sie i otwor w feldze zostal powiekszony do 74 mm i weszly. przejezdzilem caly letni sezon bez zadnych problemow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E39 chyba jako jedyny model BMW ma piaste większą od pozostałych beemek (nie wiem dlaczego tak portaktowano E39). Mam fele które miałem wcześniej na E36 i musiałem przetaczać otwór centrujący na 72,2 mm aby je założyć na E39
Płyń pod prąd, z prądem płyną same śmieci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w e60 identyczna sytuacja 73 mm a w e39 74mm,a mam ładne zimówki 16" od e60-tki no i trzeba toczyć...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kanał na YouTube

https://youtube.com/channel/UCxH2eXFg5Y0BJLJyWR5G0pQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat większej średnicy tj. 74mm w E39 jest jednym z tematów

typu: Co konstruktor miał na myśli :roll:

Podobnie sprawa wycieraczek szyb i 'niezwykle przydatnego'

zwężenia ich metalowej konstrukcji w środkowej części tak, że uniwersalne

nie pasują i jedynym sposobem jest wymiana samych gum

aby nie wydawać corocznie 100 zeta na nowe kompletne wycieraczki.

(dla przykładu wyjęcie gumy z wycieraczki dla pasażera z wycieraczki ALCA 560 mm - 9,90 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.